See lõppematu toiduteema

Viimastel päevadel olen kõvasti rõhku pannud toitumisahelas oma osa täitmisega. Teate ju küll, see, et söö ise ja anna teistele ka süüa. Nimelt olen meie kandi sääsed küll paksuks söötnud. Ja ikka lähen kastma toariietega naiivse mõttega, et äkki täna jõuan enne ära kasta, kui sääsed ründavad. Härra naerab, et see voolikuga tants halli pilve sees tuleks lausa videole jäädvustada. Mitte ei saa aru, miks nad just mind eelistavad. Oleks, et siis kaalgi väheneks 😉 Kannataks sangarlikult ära, kui sääsed ei oleks vereimejad, vaid rasvaimejad 😀

Aga asja juurde.

Magustoidud(15). Meeldivaks üllatuseks oli avokaado-kurgismuuti. Kui mul seda erinevate retseptide katsetamise plaani käsil ei oleks, ei oleks ma iial sellise nimetusega toitu proovima hakanud. Hea, et proovisin. Kavatsen ka hapukoorega katsetada, sest avokaado pole endiselt superlemmikuks saanud. Kallis ka pealekauba. Mais leidsid minu lauale tee ProFeel jogurtid. Kord olid soodukaga ja jällegi ainult oma katsetuste pärast otsustasin proovida. Uskumatult suure portsu saab ja vähemalt karamelli oma oli küll väga hea. Kohupiim on veel proovimata. Murakamoosiga kodujuust aga minule ei maitsenud ja kuna seda asendada ei saa, jäävad seda sisaldavad retseptid edaspidi mängust välja. Tofu sai ära maitstud. Huvitav, aastaid tagasi, kui mul laktoositalumatus avastati ja ma tofut maitsesin, siis tundus see olevat söömiskõlbmatu. Seekord tegin tofupalle ja need maitsesid isegi Härrale. Rosinate asemel läks minul ploom (ma ei armasta rosinaid) ja järgmine kord asendan chia seemned pähklitega ning veeretan palle pähklipurus. Mis aga mulle üldse ei meeldinud, olid legaalse dopingu toop, roheline smuuti spinatiga ja taimne ploomi-maasikasmuuti. Tegelikult on ikka väga paljud retseptid üks ja sama, ainult erineva puuvilja või piimatootega. Oma projekti käigus on mul nüüd hea võimalus võrrelda ja panna kirja, kus midagi rohkem või vähem on ja mis maitseb paremini. Minu jaoks on uus see, et olen hakanud smuutisid blenderdama. Enne vihkasin selliseid möginaid ja kasutasin ainult terveid marju või puuviljakuubikuid. Aga lurre ei taha ma endiselt ja liiter kama ma endasse sisse ei kalla. Asendustest valin alati jogurti ja enamasti kasutan chia seemneid, mis kenasti paisuvad.

Uusi putrusid ma sellel kuul ei teinud. Mul on proovimata veel ainult kinoa puder kanepiseemnetega. 

Munatoidud said päris otsa. Proovisin magusa omleti ka Fastiga ära. Ei, ei ole ka nii minu jaoks. Tširbuli aga osutus üle ootuste heaks. Praalisin küll, et olen ammu keedumuna retseptist omale sellist vabavara-munarooga teinud ja et seal saab rohkem muna. Jah, aga esiteks, ma ei olnud kunagi teinud seda lillkapsaga ja teiseks, või lisab vajaliku maitsenüansi. Minul olid veel kukeseened lisaks. 

Salatitega jätkan juba järgmine kord (ikka saab aeg enne otsa, kui minu kirjutis). Et te usuksite, et ma ikka peale lillede kasvatamise ka  midagi muud teen, siis siin on minu kohev hommikupuder. On ikka ports! Ei tahtnud kaussi ära mahtudagi.

Eile, kui sääsetantsu tegin, avastasin, et ühe päeva jooksul on kadakkaer nii kaunilt õide puhkenud, et kohe pidin pildistama.

Kaunist nädalavahetust!

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod