Toitumiskava 3 päevaks tasuta! Liitu kohe!
Sulge

linnaproua ja tema keha

                                                        

Just täpselt niimoodi juhtub minuga igal sügisel. Kevadel ju kolime ka, aga siis on see kuidagi kergem, kolid väiksemast suuremasse, ees on ootamas kaunis suvi, lilled õitsevad ja linnud laulavad. Suve jooksul tassid aga veel midagi juurde, ostad mingit nipet-näpet ja siis, kolides suuremast väiksemasse, oled hädas. Muide selle suve alguses, kui kahe kodu vahet transpordiga rändasin, olin täiesti kindel, et sel sügisel saame küll ühe korraga kõik asjad linna viidud, sain ju nii väheste asjadega hakkama. Ah, loll, kes loodab…

                                                        

Päris nii hull see asi ka ei olnud, aga midagi sinnapoole küll… Igal juhul on kodus hullumaja. Kastid ja kotid ning veel kord kotid ja kastid. Ja et külmkapp ja kuivainete kapp olid tühjad, siis kolm kotti toidutagavara vedisime ka veel lisaks. Süüa ma igal juhul õhtul enam teha ei jõudnud, aga õnneks on Fitlapil selle jaoks väljapääs. Singikäntsakas ühes käes ja õun teises, võitlesin vapralt selle kaosega. Eks see sorteerimine võtab aega, aga kõige olulisema sain ikka paika.

Ja nüüd tahan jagada teiega oma keha. No mitte just otseses mõttes. Ikka need lubatud kehakoostise andmed.

                                                                         Lasin analüüsi teha, 

                                                                         et saaks täpselt kuulda,

                                                                         kas minuvanune on minu keha,

                                                                         või trennid läinud tuulde…  

Alustan sellest, et olen kokku kuivanud. Ja seda mitte ainult laiusest, vaid ka pikkusest! Olen alates kaheteistkümnendast eluaastast olnud 168 cm pikk. Mingi aeg tagasi arsti juures mõõdeti 167 cm, no aga see imemasin sai hoopis 165,2 ! Mis parata, inimene pidigi vananedes väiksemaks jääma. Aga et nii palju, oli üllatus. Eks kasvu vähenemine mõjutab kohe kehamassiindeksit, mis on 25,2. Liiga suur, sest kaal näitas 68,2. Aga minu normaalkaaluks pakkus see tark aparaat 60 kg.

Kõikide andmetega ei hakka teid tüütama. Olulisem on ehk rasva prtotsent 30,6.

Ja kokkuvõte. Keha tüüp on lihaseline, vähe ülekaaluline. Ülekaalu on 8,2 kg, millest 0,4 kg on keskmisest raskem skelett ja 1,8 kg keskmisest rohkem lihast. No õnneks öeldi, et luud saagida ja lihast vähedada ei ole vajawink. Ideaalkaaluks peaks siis olema 62,2 kg.  Aga vot see ülejäänud 6 kg on RASV ja asub see kõik kõhu piirkonnas, sest jalgades ja kätes üleliigset rasva ei ole. Jäin seda preilit rumala näoga vahtima. No olen küll juurde võtnud ja tunnen, et just kõht on see koht, kuhu mu suvised grillid ja marjad, alkohol ja õunad kogunenud on, aga 6 kilo ei leiaks ma sealt ka prillidega mitte! Eriti lollile seletati, et enamuses on tegemist vistseraalse rasvaga, mis asub elutähtsate organite ümber. Silmale nähtamatu ja eriti ohtlik. Pani mõtlema. Lõpetuseks aga üks rõõmsam asi ka. Keha bioloogiline vanus on 51 aastat. Passis on kirjas, et paari kuu pärast saan 53. Siit tekkis mul ka üks kena plaan, aga oma plaanidest ja mõtetest kirjutan järgmine kord. 

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod