Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Manipulatsioon iseendaga

Tere õhtut!

Tahan kohe tänada neid, kes ikka soovitasid mul puhkust võtta ja lihtsalt olla. Sellepärast mõtlen ka ise, et peaksin seda vist ikka tegema ning kui saan minna ka Tallinnast eemale, siis seda parem. Ütlen ka, et ega kogu aeg siis see olukord nii hull pole ka. Lihtsalt vahepeal löövad lained pea peal kokku ja siis ongi kõik paha ja vastik. Eks teate ise ka seda tunnet. Kuigi eks ta tõsi ole, et kuigi ma kooli ajal kõigile ütlesin ja kinnitasin, et "jaa, ma vaatan, et saaksin puhata ka; jaa, ma võtan vabu päevi; jaa, ma hoolitsen enda eest; ei, ma ei tõmba end üle" jne, siis kahjuks ma kõike seda alati siiski ei teinud.

Nüüd siis aga tänase pealkirja juurde – manipulatsioon iseendaga. Mulle küll tundub, et ma oskan endaga väga hästi manipuleerida ja see tegelikult ei meeldi mulle. Kui ma taban end seda tegemast, siis kutsun end kohe korrale. 😀 Vahepeal aga ei jõua enne, kui kogu asi kohale jõuab. Mida ma kogu selle manipulatsiooni all mõtlen? Näiteks olukord, kus loen, et keegi lubas endale midagi head (nt jäätise), siis mul tekib kohe mõte, et mis ta põeb, ega see üks jäätis ei tee ju pikas perspektiivis midagi. Eriti kui pärast korralikult kavas olla jälle. Ja siis hakkab mu alateadvus kohe genereerima "aga sina võiksid ju ka endale jäätist lubada, mis see üks ikka teeb". Ja nii on tegelikult paljude asjadega. Teen hommikuti töö juures teed ja tihtipeale on laual või kapis küpsist või kommi. Kuni teevesi keeb, siis ikka vaja sellel alateadvusel hakata jälle pihta "jutuga", et mis see üks komm/küpsis sulle ikka teeb, päeva jooksul kulutad ära või siis sööd õhtusööki vähem vms. Noh, olen nõus, ega pikas perspektiivis ei teegi, aga on seda siis vaja? Miks on vaja meil endal meie endiga manipuleerida? Mingil põhjusel peab see evolutsiooniliselt ka hea olema. Äkki see on seotud uudishimuga, mis ärgitaks uusi asju proovima. Vanasti oli toiduga ju kitsam ning uusi asju leiti läbi katseeksituse meetodi.

Vahepeal mõtlen üldse, et sotsiaalmeedias olemine võib suure karuteene teha. Suure hurraaga hakatakse igasuguseid toidulisandeid mingi iidoli eeskujul kasutama, mõtlemata, milleks need on või kas need üldse sobivad. Olen ka ise tihtipeale mõelnud, et oh, kui lahe idee, prooviks. Siiani, ütlen ausalt, on asi jäänud selle taha, et olen kitsi. 😀 Ma ei raatsi endale osta neid pulbreid, supertoite, maitsetilkasid ja igasuguseid batoone jne. See toidumaailm on ikka nii kiiresti arenenud igas suunas, et vahepeal ei jõua järgegi pidada. 5 aastat tagasi ei teinud keegi avokaadost jäätist või browniet ega toppinud köögivilju magustoitudesse. Samamoodi ei olnud igasugused taimsed asjad nii popid. Rääkimata siis fitness maailmast. Jälgin seda ka ise, olgugi et mul ei ole kunagi plaanis end selliseks vormida. Aga siiski… vaatan nende tehtud toitude pilte, mis vahepeal päris rammusad siiski ja endamisi mõtlen, et ma võiksin ju ka endale lubada ühte või teist… Hallooo! Ei või! Sul on oma rada, mida mööda sa lähed ja kõik. Ma ei käi ju jõusaalis seda toiduhulka maha rassimas. See meeletu tarbimine, parseldamine ja eneseeksponeerimine viskab kohati üle küll. Mis seal salata, vaatan vahel isegi neid ilusaid kehi ja soovin endale. Samas ma ju tean, et need pildid on poseeritud ning loomulikult olles ei ole neil sixpacki ega nii prinki ja suurt kanni. 😀

Võib tunduda, et viimasel ajal aind mingid masendavad teemad, aga tegelt ma ise nüüd nii masenduses ka pole. Lihtsalt panen kirja enda mõtted, mis viimasel ajal mind tabanud on. 🙂

Olgu, mul tuli meelde, et tahtsin kotlette teha homseks. Või siis midagi muud, polegi veel otsustanud.

Kas te olete tundud, et olete end ise manipuleerinud? Kas olete sellest aru saanud? Kuidas olete endast võitu saanud?Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse