Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Kas kaalulangetaja on nõrga iseloomuga?

Heihei!

Eilne päev läks oodatust paremini. Kui hilisõhtusööki välja arvata, siis olin täitsa kavas. Jee! Ehk siis see, mis üle-eile toimus näljakolli abiga, oli möödanik. Hommikul sõin enda pudru. Enne lõunat kohupiima mustikatega. Lõunasöögiks valmistasin üle pika aja makarone hakklihaga, kuhu lisasin ka aedube. Tavaliselt olen kõrvale teinud salati tomatist, kurgist ja hapukoorest, kuid seekord otsustasin ümber. Tükeldasin tomati muu peale ja viskasin mikrokasse. Hiljem lisasin hapukoore ka. Vahelduseks oli väga hea! Kurgi krõbistasin paar tundi peale lõunat ära. 🙂 Kodus sõin ühe porgandi ja hakkasin õhtusööki valmistama. Valisin retseptiks riisi hakkliha ja köögiviljadega. Hakkliha mul polnud, oli kanakintsuliha. Jah, seda pole küll asenduses, aga valisin ligilähedase rasvaprotsendiga lihalise ja võtsin selle koguse järgi. Lisaks lisasin veel 120 g külmutatud köögivilju (tegin endale ja mehele, sellepärast suurem kogus). Kokku sai nii hea asi, et läheb kindlasti kordamisele. Näitan teile ka. Teisel pildil on inspiratsiooni saadud retseptist maksakaste tatraga.

     

Aga tulen siis postituse pealkirja juurde. Kas kaalulangetaja on nõrga iseloomuga? Ma ütleks, et nii ja naa ja suures osas oleneb see ka inimesest. Kui inimene on otsustanud end parandada, aga igal võimalikul juhul annab isudele järgi, siis ei saa ju öelda, et tal on tugev iseloom. Kuidas see ütlus oligi – suuga teeb suure linna, käega eimidagi? Samas aga, kui ta vahel ebaõnnestub (kes meist ikka täiuslik oleks, eksole), aga suudab siiski pea püsti ajada ja jätkata sealt, kus pooleli jäi, siis ma leian, et see nõuab iseloomu ja tahtejõudu. Miks? Lihtsalt sellepärast, et nii kerge on alla anda. Nii lihtne on lüüa käega ja mõelda, et mina ei viitsi/taha/oska/suuda. Palju-palju raskem on end uuesti kokku võtta, leppida pisikese ebaõnnestumisega ning jätkata pea püsti. Iga kogemus õpetab, nii positiivne kui negatiivne. Lihstalt inimene peab tahtma õppida ning ei tohi mõõnas ainult negatiivset näha. Selliseid olukordi tuleb võtta kui õppetundi, et enam nii ei juhtuks.

Ma olen kindel, et iga inimene saab enda iseloomu kasvatada. Vaja on iseenda tahet. Ei piisa sellest, et keegi teine ütleb sulle, et sa pead alla või end käsile võtma, jälgima, mida sööd jnejne. Ise peab tahtma, kuna keegi teine ei saa sinu eest süüa või trenni teha. Samuti ei ole olemas mingeid imetablette või 5 päeva dieete, mis 10 kilo kergemaks teeksid. Vahepeal paneb ikka muigama, kuidas inimesed selliste asjade peale tormi jooksevad. Milleks? Kas nad tõsimeeli usuvad, et need aitavad? Nojah, eks nad lühiajaliselt aitavadki, aga pärast on sul kõik kahekordselt tagasi. Kaalulangetamine ei ole kerge ning see tähendab, et siin ei ole ka mingeid nö shortcut´e ehk otseteid. Ise peab tahtma ja motivatsiooni leidma ning seda iga päev. Ise peab end tagasi rajale aitama, kui mingi tõrge tekib. Ise peab end trenni vedama, et keha trimmi saada. Ja kogu selle protsessi juures pead olema kogu ihu ja hingega. Muidugi ei saa alahinnata moraalset ja vaimset tuge ning motivatsiooniandjaid, kuid SINA ISE pead olema see, kes kogu selle raske töö ära teeb. That´s it! Nii lihtne see ongi. (ha-ha-ha)

Kas mina olen nõrk? Ma arvan küll. Kas ma õpin oma nõrkustest? Kindlasti. Üha rohkem ma mõtlen, kui kerge oleks alla anda ja lasta end vabaks, anda oma isudele järgi. Ja üha rohkem mõtlen ma sinna juurde, et milleks. Jah, ma ei ole seal, kuhu ma jõuda tahan, aga ükskord ma jõuan sinna. Ma loodan. Ja ehk minu eesmärgiks ei tohikski olla 0% rasvaprotsendiga keha (ei olegi, ausalt)? Äkki ma ei olegi loodud selleks, kes on kleenuke? Äkki ma ei tahagi olla selline… Mida ma siis tahan? Vastus on tegelikult nii lihtne ning usun, et see ühtib paljudega. Ma tahan olla endaga rahul. Teate mis? Üha rohkem ma seda olengi. 🙂 See ei loe, et mul on ka negatiivseid päevi, kus ma tahaks käega lüüa ja vahel lööngi käega. Kellel neid poleks? Järjest rohkem suudan ma öelda ahvatlustele ei ning valin võimalikust parema variandi. Samas, kui lähen kohvikusse eesmärgiga kooki sööma, siis seda ma teengi ja ei põe selle tõttu. Mul on madalseise, aga ma ei jää nendesse, vaid suudan pea püsti ajada ja jätkata. Ja ma ei piitsuta end nende pärast. Ju siis mul sellel hetkel oli seda vaja. Ma ju õpin nendest ja kui neid on vaja, et jõuda sinna, kuhu ma tahan, no las nad siis tulla. Lisaks, ja ma arvan, et see on kõige positiivsem, on järjest rohkem päevi/hetki, kus ma vaatan end ja mõtlen, et mul pole ju tegelikult midagi viga. 🙂 Muidugi on veel palju teha, kuid… vaikselt jõuan kohale ka.

Novot siis. Tuli natuke üllatuslik postitus. Ei plaaninud endast rääkida, aga ju siis oli vaja. 😀 Ma tõesti loodan, et paljud teist on ka rahul. Ärge piitsutage end iga lisaampsu pärast ja ärge tundke halvasti. Te ajate end hulluks nii. Vahepeal loen, kuidas keegi kurdab, et on midagi natuke rohkem võtnud või siis kasutas kohupiima/sinki jne, millel oli teine rasvaprotsent ja siis põetakse. No milleks? Kas te tõesti arvate, et see üks kord mängib nii suurt rolli? Ei mängi ju. See üks asi on teie päevast nii väike osa, rääkimata siis nädalast, kuust, aastast… Järgmine kord kasutate juba õiget. 🙂

Olgu, nüüd venib vist juba pikale. Ajage oma asja ja ärge kartke tõrkeid oma teel. Need pole maailma lõpp, vaid pigem isegi head. Õppige vigadest ja sa lähed edasi veel parema ja enesekindlana.Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse