Hr. Teinepool saledaks vol 2

Meil on siin asi päris huvitavaks läinud…

Härra on üllatavalt hästi minu projektiga kaasa tulnud. Mina ilmselt tabasin hr. Teinepoole õige hetke ära. Eile said pojad kõhutäie naerda, kuidas ema isale toidukogust jaopärast kaalus, isegi leivaviilu kaalusin üle, ja mis kõige pullim – issi, kõrvad lontis, lasi sel kõigel sündida 😀 Peale sööki küsisin, et mis sa peale jõid (no et datasse toksida ja päeva kaloraaĆŸ kätte saada), siis vastas kurvalt, et ta ei tohi ju midagi juua (no tavaliselt kallab 400 ml täispiima sisse). Kuidas ei või, vett ju võib. Ja jõigi – vett! Kui ta siis veel ausalt üles tunnistas, et oli päeval 5 küpsist ja kaks banaani lisaks söönud ning kuulas minu noomimist, et selle 565 kcal eest oleks juba korraliku prae saanud, endal ilme nagu pahandusega vahele jäänud koolipoisikesel – siis oli juba minul ka naljakas.  Õhtul kolistas mööda kappe, et kõht olevat tühi, aga kadus köögist kui sõnakuulelik laps, kui ma ütlesin, et tal ei saa olla kõht tühi, kui ta nüüd sööb ühe söögikorra asemel kaks, ju on asi kahe kõrva vahel kinni lihtsalt.

Ei noh, ärge nüüd härra pärast muretsege – ega ta end ikka tuhvli alla painutada lase, see oli pigem selline situatsioonikoomika meil. Köögist tuli ära pigem oma kange iseloomu, mitte minu näägutamise peale. Minu jaoks on peatähtis, et ta kaasa mängib ja  mind otsejoones puu taha ei saadaks.

Ma olen üsna lootusrikas, et ehk jagub seda kannatust tal vähemalt nii paljuks, et jõuab aru saada, et ainus maitsev toit ei ole teps mitte rasvane ja üksluine (liha-kartul-kaste), vaid saab ka sellest maitseelamusest, mis mindki fitlapis tabas, innustust toiduvalikult laiendada. Sestap kavatsen seni, kui ta end kamandada laseb, võimalikult palju selliseid asju sisse sööta, mida ta muidu iial ei prooviks. Avokaado juba läks loosi – ei saanud arugi, mis teda tabas. Hommikuks tegin tortillarulle omletiga. Kujutan juba ette, mida ta varem mulle sellise toidu peale öelnud oleks. Tortilla – kas see kuivatuspaber on mingi mehetoit? Määrdeks taluvõi asemel light toorjuustu – mis plönn see veel on!? Vahele spinatit – söö ise oma umbrohtu!  Ootan huviga õhtuseid kommentaare, kui koju tuleb, et kuidas maitses 🙂

Kaal oli eilsega võrreldes 300 g langenud. Pole paha, kuigi ta ise lohutab end sellega, et ega kaal ei saa esimest päevast kohe langema hakata. See on ju ka hea märk, et tal ootused nii suured pole (nagu mul)! Siis plaanib ehk pikemaks asjaga tegelema jääda ega löö kohe käega.

Elu on lill!

PS. Minul on ka nüüd tänu Carmenile too seksikas mänguasi ehk elektriline riiv olemas – issand, kuidas ma ilma selleta siiani üldse elanud olen!? Ainus asi, et natuke kisub toitu riivi ja pesa vahele. Ei tea, kas nii peabki olema – tüütu on, et vahepeal peab riivi välja võtma ja puhastama, et edasi saaks toimetada. Ja kiunub ka vägevalt – terve pere jooksis kokku, et keda see ema nüüd piinab seal niiviisi. Aga salat sai megahea (kapsa-kurgi).Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi sĂŒĂŒa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod