Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Nad söövad mu vaeseks

FB teemast ajendatuna, kas Fitlap on kallim… Pikka aega arvasin, et pole. Aga kui see muudab terve su pere toitumisharjumust, siis võib paraku söögile ka rohkem kuluma hakata. Sest süüakse teisiti kui enne harjutud.

Fakt on see, et meil on rohkem sööma hakatud, seega ilmselt läheb ka söögiraha rohkem. Pluss fakt, et toit on kallinenud. Neljaliikmelises peres, kus on 3 meest vanuses 15, 20 ja 58 ning mina (igavesti 25), läheb igapäevaselt loosi 4 hommikusööki, 2 lõunat (mehele ja vanemale pojale, sest mina söön tööl 1 euro eest ja noorem poeg koolis tasuta), 3 oodet ja 4 õhtusööki, kusjuures mehe õhtsuöök on topeltports. No ikka kulub, nii sööki kui ilmselgelt ka raha.  Ja siis kui täna FB-s seda söögiraha postitust lugesin ja eilseid emotsioone kulunud summa üle meenutasin (100 euri toidupoes ja sellest piisab vaid pooleks nädalaks), otsustasin, et löön septembri kulud kokku.

15 päeva ja ma olen kulutanud söögile 380 eurot. Kusjuures ma olen selle aja sees sügavkülmast korra 1 kilost veiselihast kaheks päevaks pajarooga teinud. Ja ma ostan päris palju asju soodushinnaga! No kas pole masendav!? Minu jaoks küll on, isegi kui see otseselt meie materiaalset toimetulekut ei ohusta, aga sigakahju on süüa üle 700 euro kuus lihtsalt ära 🙁

Kuna ma lahkasin kõik tšekid ka veel toiduainete gruppide kaupa lahti, siis võin öelda, et 60 eurot on kulunud lihale (kana, siga, hakkliha, maks), 30 eurot singile/süldile/pasteedile ja 10 eurot kalale. Iseenesest teeb see 6.66 eurot lihakraamile päevas – nii ma ka varem planeerinud olen (6-10 euri päevas). Samas, kui enne otsin terve tüki liha ja viskasin ahju, et saada üks söögikord, siis nüüd ostan pigem kuubikuid ja teen sellest pajaroa, millest jagub üheks õhtuks ja järgmise päeva lõunaks. Või kui enne tegin 1,5 kg hakklihast üheks õhtuks kotlette (heal juhuljäi mõni hommikuks võiku vahele), siis nüüd teen samast kogusest kaste ja saab jälle õhtu ja lõuna. Et siis siit nagu ei tohiks kulud kasvanud olla lisandunud söögikordade arvelt. Samas, lihakraam on ka kallinenud natuke.

Piimale ja piimatoodetele on kulunud samuti 100 eurot (see on küll puhtalt fitlapi "süü", sest kunagi varem ei söönud me nii palju kodujuustu ja kohupiima. See-eest juustu läheb meil nüüd oluliselt vähem (sinki samavõrra rohkem), aga juustu ma ostan alega kappi varuks, nii et osa sellest summast kestab pikemalt. Kohupiimapastasid on nt ostetud 19 euro eest! See on koht, kus saab natuke koomale tõmmata, ei pea ikka igaüks iga päev tervet toru (300g) kohupiima endale sisse keerama, eksole. Üks suur kuluartikkel on toorjuust – seda me määrime võikudele. Laktoosivaba on eriti kallis 🙁 Peaks vist määrdeta võikusid tegema hakkama, oleks kohe 10 euri kokku hoitud.

Teraviljatoodetest olen septembris ostunud vaid leiba ja sepikuid, jahud-helbed jms kraam on varuna kapis olemas. Siingi saaks kokku hoida – meile meeldivad jubedalt need pehmikud jms kuklipoolikud, aga nende kilohind on tegelikult kallim kui pätsileival-sepikul. Samas on need pehmikud meil põhiline hommikusöök: muna-sink-tomat-kurk-salat vahele ja korralik kõhutis olemas. Ja need on nii head 🙂

Mune kulub meil 9-10 karpi kahe nädala kohta, seni maksis karp 1.50, edaspidi hakkab olema 1.80 (talumunad). See on artikkel, mille pealt ma koonerdama ei hakka. Veel.

Puu- ja köögivilju on kokku ostetud 64 euro eest. See oli üllatus mulle. Värskeid puuvilju nt 20 euro eest, millest enamus on banaanid (lisaks veel õun, virsik, sidrun), külmutatuid 6 euro eest (smuutidesse). Köögivilju (paprika, tomat, kurk, kapsad, sibul, porgand jms) ka 20 euro eest, kartulit 6 euro eest (tegelikult meenub, et ostsin talunikult ka 10 eest, seda siin arvestuses pole). Spinatit, frillist ja tilli 7 euro eest – kallis, aga ma ei saa ilma roheliseta kuidagi… Praegu on vähemalt petersell ja murulauk omal rõdukastist võtta, talvel on maitseroheline paras kululaks 🙁 Lisaks veel külmutatud köögiviljasegusid, mis on lihtsalt nii mugavad kasutada, kui ei viitsi koorida-hakkida värskeid.

Ja siis veel: 40 euro eest maiustusi (jäätis, küpsis, šokolaad), aga siit ca 10 euri on kingituseks läinud. No ja 14 euro eest moosi 🙂 Need pole muidugi kõik nahka pandud juba, lihtsalt on soodushinnaga võtta olnud ja seisavad riiulis.  Meil tegelikult ei lähe väga palju moosi, aga igaühel on oma lemmik ja kõiki peab kodus olemas olema.

Nipetnäpet veel ja ongi 380 euri läinud. See teeb ca 25 euri päeva kohta. Liiga palju! Kui veel kookosrasva, oliivõli, himaalaja või meresoola ja pruuni suhkrut vaja osta (neid varun ka alede ajal kohe rohkem), siis ei taha teadagi, mis päeva hindeks tuleb-

Nii et nüüd on mul uus väljakutse: selgitada välja meie pere söögikordade hinnad ja üritada leida kokkuhoiuvõimalusi. Plaanimajandus tuleb tagasi 🙂  Varud lattu ja allkirja vastu välja, hahaha. Täna juba arvutasin, aga sellest edaspidi.

Elu on (kallis) lill!

PS. Hr. Teinepool kaalus täna hommikul 82,1 kg ja mina 60,8 kg 🙂 Säilime veel!Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse