Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Karjääritest

Kui üle-eelmine nädalavahetus läksime mehega rappa, siis seekord võtsime ette karjääritesti – ring ümber Raku järve ehk karjääri. No et asi see mööda asfalti või kinnitambitud terviserada sõita on, paneme endid proovile ümber karjääri liiva- ja nagu selgus ka mudaradadel.

Tegelikult oli  plaan rattaretkele minna hoopis homme, kuna pealelõunal pidime ju pidusse minema. Aga ärkasin puhkepäeva kohta vara (kell 8), päike juba paistis nii mõnusalt, et lõin meespoole ka maast lahti ja esitasin üsna tungivas kõneviisis plaani kohe hommikul sõitma minna. Tundus, et talle see mõte tegelikult meeldis kohe (no täna ju niigi naised päeva ära raisanud mingi sünnipäevapeoga ja homme tahavad rattasõidule vedada, millal siis meesinimene garaaži masinaid putitama saab minna, nii et hea ju, kui ühe päevaga saab naistele meele järgi ära oldud, linnuke kirjas, eksole), aga ta pidi muidugi moe pärast natuke jorisema. No et magada ka ei lasta ja me ei jõua õigeks ajaks tagasi jne. Ma lasin tal seal veidi toriseda ja tegin endale rikkaliku hommikusöögi: rukkihelbepuder omletiga. Kas ma juba olen maininud, et see on mu uus lemmik pudruretsept? Kuna sealt saab kaks rooga: omlett singiga ja puder võisilmaga. Pluss piim päevastele kohvidele. Ega need portsud enam kuigi suured pole, aga kokku just paras tugev hommikusöök, et jaksaks karjääritesti läbida.

Väga tore on teisepoolega midagi koos teha. Ega meil neid koostegemisi ülearu palju pole, aga tundub, et sellised rattaretked ümbruskonda avastama on talle meeldima hakanud. Seekord me seda viga ei teinud, et pubeka kaasa võtaks.  Kohapealse "karjääritrassi" olin ma kodus endomondos üle vaadanud, aga ega seal ju ei näita, milline maastik tegelikult on. Niisiis kohapeal  tuli vahepeal ikka kaarti ka uurida, et mis on looduses tee kaardi mõistes. Mõni "tee" oli "kitsejooksurada" nagu mees ütleb – pisike jalgrada metsa all. Aga algus oli paljulubav – asfalt! Edasi üsna lai korralik pinnatud tee- pole ka paha. Ja siis – tee läbi kaevatud – vesi ees. Ikkagi karjäär ju. Siis see seiklus alles algas – tiirutamine liivamägede vahel, siis kitsas rada otse kõrgel kaldal, nii et väike vääratus puujuurikatel ja oledki karjääris suplemas, siis jälle liiv, liiv ja veelkord liiv. Puhas, pehme, laiuv ja pool ratast sügav. Algul oli küll põnev ratast tundma õppida, et mis käiguga, kust läbi minna jaksan, aga varsti oli toss ikka täitsa väljas – ronisin pehmemates kohtades rattaseljast maha ja lükkasin käekõrval. Üllatused ätkusid – muda, pori, sopp, vesi nii lai kui tee. Ja nii kaugele, kui silm seletab. Ja jälle ronid, tagumik uurakil, mööda teeservi, oksad selga kriipimas, ratast mööda loikusid kaasa vedades. Paras trenn kohe!  Kuskilt kostis tsiklite põrinat ja ma mõtlesin, et kui need siit nüüd täishooga läbi sõidavad, siis näen ma ikka korralik tont välja küll 🙂 Õnneks valisid teise raja.

Aga loodus oli ilus, järv (= karjäär) ise ka. Kalamehi iga nurga peal. Karjääritest oli 11 km pikk. Kogu matk 34km. Aega kulus 2,5 tundi (eelmine kord läbisime selle ajaga 40km). Koju jõudes olin ikka üsna väsinud, aga see oli selline mõnus väsimus. Loodame, et septembri nädalavahetused veel korralikke ilmu annavad, et meie seiklused saaks jätkuda.

Elu on lill!Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse