120785 kasutajat 510 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Jaanuar säilitajana – tehtud


Kuu uuest aastast läinud nagu niuhti. Minu jaoks on see läinud ilusti – kaal on hämmastavalt püsiv olnud. Langetamise ajal kõikus kaal palju enam, seepärast tekkis vahepeal isegi kahtlus, et äkki on kaal rikkis, et pidevalt 62,0 ees on. Tegelikult on kõikunud 200g piires: 61,9-62,1.

Nii et kaalu säilitamise "raskustest" mul midagi kirjutada polegi. Pigem olen nukker, et enam nii usinalt kavas ei püsi, entusiasm on tuhmunud, kuigi see ju tegelikult mu eesmärk "iseseisvaks eluks" oligi – suuta ka ilma kavata nii toituda, et enesetunne hea ja kaal püsib.  Isegi küpsis ja komm mahuvad minu menüüsse aegajalt 🙂 Pole nagu põhjust nukrutseda, eksole

Aga ma kavatsen järelejäänud 4 kuud kasutusaega ikka asjalik olla, st kava ka järgida, kasvõi oma mööndustega või "osaajaga". Ikka väga abiks on see, kui sul on su lemmikretseptid koos kogustega peas! Muidugi ei ole mõtet sellele energiat raisata langetamise ajal, nagu mina tegin, kuna säilitamiskogused tuleb niikuinii uuesti pähe õppida. Aga on ikka mugav küll, kui sul ei ole tuju söögiga pikalt mässata ja kõht on nii tühi ja mingid isud on peal ja sa siis keerad kähku midagi lihtsat (aga maitsvat) kavakohast kokku, mitte ei haara esimese ettejuhtuva jama järele, mis tegelikult su tujutust, nälga ja isusid ainult võimendavad. Selle üle olen ma küll natuke uhke, et seda ma suudan: võtta see 15 min aega ja kas muna praadida, smuutit miksida, pannkooke küpsetada, kiire eine või salat valmistada, kõik kavast pärit muidugi. Sest ma juba tean, et kõht saab täis, isud seljatatud ja maitseelamus kindlustatud. Piisav motivatsioon ju natuke pingutada, eksole.

Ka suurematesse kogustesse hakkan tasapisi julgemalt suhtuma: päeva kaloraažid on ikka sinna 1800-1900 kanti. Kaks pilti siia juurde: taasavastasin kunagise lemmiku – kiire elu kikerherneroa. Aega kulub ca 15 min – pole ju palju. Minu patt on muidugi hapukoor, mida ma lusikatäie lisan peaaegu kõikidele soojadele soolastele roogadele 🙂  Aga see toit maitseb jubehea, julgustan proovima!

Nädalavahetusel tegin täiskogustega pudru (tavapäraselt on mul hommikusöögid küll langetajakogustega, ma ei suuda hommikul liiga palju süüa). Valisin soolase rukkihelbepudru omletiga (8-viljahelbeid saan tervelt 45g), mune 2 tk, aga ma jätsin teise siiski päeva peale ootele. Seekord proovisin nii, et ei teinud mitte omeltti, vaid kloppisin muna lahti (aga mitte vahtu, nagu kohevas hommikupudrus – liiga õhuline konsistents mulle ei meeldi) ja segasin valmispudru hulka – päris huvitav sai. Peale praadisin veisesinki. Ports sai juba üsna mõistliku pudruporstu moodi, juhhei!

Praegu lappsin oma varasemaid toidupilte, päris mitu isu tekkis. Ma proovin, ehk see pildistamine ja menüü jagamine motiveerib mind ka natuke sagedamini fitlapi vaatama. Ja ehk motiveerib kedagi teist ka, sest ma ikka elan kaasa teile kõigile, nii neile, kes alles teel oma eesmärgi poole, kui ka säilitajatele.

Tänane menüü: 1/2 kodujuustuvõileib ja 1/2 vaeseid rüütleid, talupojasupp (töökohas), hakklihakaste kartuli ja kodujuustusalatiga (omalooming), marjasmuuti.

Elu on lill!

 

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!Maire K.
65365 lugemist / 49 fänni
Minust

Olin 6 aastaga juurde võtnud 16 kg. Pikalt püsis kaal 79 peal ja ütlesin siis endale, et 8* ei tohi ette tulla. No ja kui tuli, siis lubasin endale, et vähemalt 10 kg PEAN alla võtma, 15 oleks veel parem. Minu põhimure ei ole tegelikult toitumine, vaid vähene liikumine - katsun siin mõlemaga toime tulla. * Kevadest sai sügis ja ma olen 19 kg kergem! Fitlap on elustiiliks saanud!

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

Mulle meeldib mugavus, organiseeritus ja statistika - kõike seda Fitlap pakub :)

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!
Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Soovid langetada kaalu ja saavutada oma unistuste keha? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva