137593 kasutajat 547 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Toitumiskava superpakkumine - 43 %

Hr. Teinepool säilitab


Küll on hea, et ma seda 79,9 nähes siin kohe märgi maha panin, sest see jäi ka ainsamaks korraks, kui me seda 7 ees näinud oleme. Vähe sellest, ka 80 ei ole meil enam pildis. Igatahes sai minul villand ja ma ütlesin, et nüüd aitab – hakkame säilitama. Mis meie puhul tähendab seda, et me lihtsalt sööme nii nagu mina oma parema teadmise juures arvan hea olevat. Ehk et ma isegi ei ole uurinud, mis oleks härra säilituskogused, sest ma tõesti (hetkel) ei taha grammidest ja kaalumisest midagi kuulda. Selle peale hakkas kaal tõusma. Natuke pani meid mõlemat pabistama, et kas siis härraga ei lähegi nii lihtsalt kui minuga, et söö, kuidas tahes, kaal püsib. Aga vapralt jätkasime. Kaal stabiliseerus 81,5-82 vahele ja on seal septembri algusest saati püsinud. Praegu eelmist postitust vaadates märkasin, et augustigraafikus oli selgelt näha, et kaal oli pidevalt just sinna vahemikku tagasi hüpanud iga natukese aja tagant (kust me siis kangekaelselt seda jälle supiga alla üritasime tuua).

Selle kohta on minul, muide, teooria, et igal kehal on oma ideaalkaal, mis ei pruugi üldse ühtida meie enda arvamusega ideaalkaalust ega ka mingite tabelite ideaalkaaluga. See on see kaal, kus keha jonnakalt püsib, sest see on talle optimaalseim. See kaal püsib ka siis, kui sa endale veidi vabadust lubad (söömises). Kui sa tahad alla selle kaalunumbri saada, pead sa pingutama ja väga täpselt jällgima, mida sööd. Muidugi kui end väga vabalt tundma hakata ja tervislikust toitumisest pikemalt eemalduda, siis kaal ikka tõuseb ka. Minul nt tundub selleks kaaluks olevat 61-61,5 kg, härral aga 81,5-82kg. Muidugi pole sellel teoorial mingit teaduslikku uuringut taga, puhtalt minu intuitsioon ainult ja härra puhul on ka säilitatud veel liiga vähe aega, et mingeid põhjapanevaid järeldusi teha.  Aga hetkel meil kõik toimib ja see on peamine.

Paar  päeva on härra olnud väga elevil, sest keegi tuttav (meesterahvas) oli tulnud ja küsinud, et kas tal on mingi tõsisem terviseprobleem, et ta nii kõhnaks on jäänud. Et tema olla juba ammu jälginud ja muret tundnud. No sai siis maha rahustatud, et ei, naine on hakanud rohkem süüa andma hoopis. Too oli lubanud ka meite manu sööma tulla siis, kui sedasi alla saab 😀

Muus osas pole meil midagi muutunud, kui et nüüd teen õhtuti veel rohkem söögikarpe külmikusse valmis, kui enne. Ei, mitte härrale, vaid lisaks veel üks karp nooremale pojale – hommikusöök kooli kaasa ja teine karp suuremale pojale – lõunasöök tööle kaasa. Ma üldiselt püüan sellele mitte mõelda, KUI palju rohkem ma pere söötmisega jahmerdan kui enne hr. Teinepoole kaalulangetusaktsiooni, sest ma kardan, et see võib mind masendusse viia (sest kunagi ju masendas mind see väga, et ma pidin liiga palju aega köögis veetma). Aga ma usun, et mu mõttemaailm on siin fitlapis nii põhjalikult muutunud ja see, et korralik toitumine on tervise alustala, on isikliku kogemuse põhjal vastuvaieldamatuks prioriteediks saanud, et ma olen valmis selle nimel end ohverdama, kui ma oma lähedaste tervise heaks midagi ära teha saan. Õnneks on suur poiss nii tubli, et teeb sageli endale ise söögikarbi valmis (isegi siis, kui ma pakun, et ma teen ise!). Noh, tegelikult olen püüdnud asju nii sättida, et õhtusööki saaks nii palju, et vähekese lisa või muudatustega saaks sellest mõlemale ka järgmise päeva lõuna kokku panna.

Panen siia pildi reedsest lõunasöögist endale: suuremõõdulised suvikõrvitsad lihtsalt on nii inspireerivad. Kui keskelt seemneketas ära võtta, saab seda auku igasugu hea-paremaga täita. Seekord siis singikuubikud, paprika, muna ja riivjuust. Sama roa sai härra hommikusöögiks.

Elu on lill!

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!Maire K.
86717 lugemist / 64 fänni
Minust

Olin 6 aastaga juurde võtnud 16 kg. Pikalt püsis kaal 79 peal ja ütlesin siis endale, et 8* ei tohi ette tulla. No ja kui tuli, siis lubasin endale, et vähemalt 10 kg PEAN alla võtma, 15 oleks veel parem. Minu põhimure ei ole tegelikult toitumine, vaid vähene liikumine - katsun siin mõlemaga toime tulla. * Kevadest sai sügis ja ma olen 19 kg kergem! Fitlap on elustiiliks saanud!

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

Mulle meeldib mugavus, organiseeritus ja statistika - kõike seda Fitlap pakub :)

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!
Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Fitlapi toitumiskava on hea lahendus vapustava vormi saavutamiseks? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva