120347 kasutajat 506 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Head sõbrad


Head sõbrapäeva – virtuaalsõbrad! Ma usun, et ma võin teid sõpradeks nimetada küll, isegi kui me tõenäoliselt kunagi ei kohtu ja ilmselt mingi aeg ka vaikselt üksteise eludest kaome. Aga mine tea. Näiteks üks käsitööfoorum, mis oli minu jaoks esimene virtuaalsõpruskond, on küll sisuliselt hääbunud, aga kümned vahvad naised sealt on päriselu tuttavateks jäänud. Mõnedest lausa parimad sõbrad saanud.

Mina kuulun nende inimeste hulka, kel on vähe sõpru, aga need kes on, on tõelised sõbrad. Mitte et palju tõelisi sõpru oleks võimatu – absoluutselt mitte. Lihtsalt introverdina ma vajan suht palju privaatruumi ja -aega, seega saavad minu sõbraks olla vaid samasugused eraklikud inimesed, kes ka kaovad aegajalt oma mulli ja ei talu pidevat suhtlemist. Aga me teame, et me oleme üksteisele olemas, kui seda vaja on. Nii rõõmus või mures.

Üks vahva väike sõber soovis täna: "Häid sõbrapäevi!" Nii õige ju – kõike head ja ilusat, mis meil on, tuleb hinnata iga päev, mitte üks kord aastas. Aga ikkagi on tore, kui seda vahel veel eriti rõhutada saab, et mõned inimesed on sulle eriti kallid 🙂

Meil peres pole (kahjuks) tähtpäevade tähistamine väga suurejooneliselt "moes". Seepärast ei olnud mina tänaseks midagi erilist plaaninudki. Menüü osas. Aga kui keegi FBs küsis, mis pidulikumat rahval plaanis lauale panna on ja mitte keegi ei vastanud, siis mina lõin fitlapi lahti ja otsisin välja midagi "pidulikumat".

Niisiis meie õhtusöögiks oli kananagitsad ahjuporganditega.

Nagitsad – mulle maitsesid. Ma küll järgmine kord hoian neid vähem ahjus (pisut kuivad jäid) või teen kintsulihast. Mina ei hakanud hakkliha tegema, lõikasin fileetükid lihtsalt väiksemateks tükkideks. Kavavälist nii palju, et 800g filee (terve pere kogus) kohta võtsin kaks muna, maitsetasin soola, ürtide ning broilerimaitseainega ja kastsin liha enne maisihelvestes paneerimist sinna sisse.  Mõnus krõbe pind ja maisi maitse sobivad kana juurde mu meelest hästi.

Kuna kuumtöödeldud porgand ei ole just minu suur lemmik, siis osa porgandit asendasin hernestega ja lisasin need kartuli asendusest saadud riisi hulka. Aga pean tunnistama – need porgandid olid ülihead. Võib edaspidi  täiskupatuse teha julgelt.

Ja kooki pidi ka ikka saama – kohupiima-toorjuustukook.

Ma olen siin korra varem ka toorjuustukooki teinud, aga ausalt öeldes siis tegin nii nagu ma eluaeg seda manhattani cheescake'i teinud olin, lihtsalt suhkrut lisasin vähem. Seekord on 95% kavas, lisasin täidisesse 5g pruuni suhkrut vaid. Ahjaa, vaarikaid panin ka rohkem  kui lubatud 13g. Vast 30g umbes. Täidis on super – nagu päris, ausalt. Põhi paraku nii maitsev ei olnud. Söödav, aga ei mingit elamust. Ma ei teagi, mis ma teisiti teeks järgmine kord. Võimalik, et keerasin ise tuksi, sest ei kaalunud küll, et just 1/4 muna põhja hulka läheks (ehk et pigem võis pool minna). Mõte liigub, et peaks ehk kaks retsepti ühendama ja nt müslilaadse põhja alla orgunnima, et oleks originaalilähedane (digestive küpsiste moodi). Aga õnneks koos täidisega oli põhi siiski piisavalt söödav, ära ei viska küll midagi. Pildil on 12cm vormiga tehtud kook, mis on minu ühe korra kogus. Ma jätsin siiski pool hommikukohvi kõrvale.

Elu on lill!

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!Maire K.
64905 lugemist / 49 fänni
Minust

Olin 6 aastaga juurde võtnud 16 kg. Pikalt püsis kaal 79 peal ja ütlesin siis endale, et 8* ei tohi ette tulla. No ja kui tuli, siis lubasin endale, et vähemalt 10 kg PEAN alla võtma, 15 oleks veel parem. Minu põhimure ei ole tegelikult toitumine, vaid vähene liikumine - katsun siin mõlemaga toime tulla. * Kevadest sai sügis ja ma olen 19 kg kergem! Fitlap on elustiiliks saanud!

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

Mulle meeldib mugavus, organiseeritus ja statistika - kõike seda Fitlap pakub :)

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!
Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Soovid langetada kaalu ja saavutada oma unistuste keha? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva