Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Toidutalumatus ja enesetunne

Seekord räägin teile veidi enda kogemusest toidutalumatustega.

Arvatakse, et inimene on tänapäeval kõigega harjunud. Igasuguste toitudega, pean silmas. Kuidas saab nii olla, et mõni toiduaine paneb mind end kehvemini tundma, mõni mitte. Inimesed, kes enda keha kuulata ei oska, suure tõenäosusega ei seostagi enda kehvemat enestunnet toiduga, mis eelmisel päeval sisse sai söödud. Justnimelt, eelmisel päeval! Toidutalumatuse ilmingud võivad tulla alles 2-3 päeva peale ebasobiva toidu tarbimist. Tegu pole allergiaga, kus reaktsioon kohene. Tegu on keha reaktsiooniga toidule, mille lagundamine üle jõu käib. Sellise toidu pidev tarbimine aga koormab organismi, kuna pidevalt on kehas ringlemas ained, mis seal olema ei peaks.

Minul oli võimalus teha toidutalumatuse test 8 aasta eest. Enne testi tulemuste kätte saamist ütlesin juba nõustajale ise ära, mis toidud mulle ei sobi. Panin peaaegu täppi! Teadsin täpselt, mis toidutude söömise järel end kehvasti tunnen. Mina olin kindel, et testist tulevad välja suhkur, kartul, piim. Nende toitude tarbimise järel tundsin end kehvasti. Tegelikkuses tulid aga välja piim, kartul, tomat ja pärm.

Sain enda kahtlustele kinnitust ja lõpetasin päevapealt nende toitude tarbimise. Aasta jooksul kadus muuseas ka 9 kilo. Siis aga jäi rasedaks ja esimesed kuud ei püsinud sees midagi peale röstsaia merevaiguga. Püüdsin lihtsalt ellu jääda ja dieet tundus sel ajal täiesti ülemõistuse raske.

Piimale ei olnud raske asendusi leida. Neid asendustooteid on nüüd poes muidugi palju rohkem saada, kui tol ajal. Aga siiski, oli see asendamine võimalik, kuna enamik piima asendasin toidus kookospiimaga. Piima jooja pole ma iialgi olnud. Ju oli alateadlik valik, kuna kehale piim ei sobinud. Nii, et peamine mure oli putrude ja kastmete valmistamisega. Asenduseks läks ideaalselt kookospiim. Kas olete proovinud kukeseenekastet kookospiimaga?! Proovige! Hiljem enam seda muud moodi ei tahagi 🙂

Pärmis osas tuli leida lihtsalt ilma pärmita küpsetatud leivad. Loomulikult tuli loobuda ka pärmitaigna kookidest 😀

 

Kartulist loobumine oli raskeim. Igapäevane toit ju! Kuid siiski, asendades kartulit teiste aedviladega hakkasin end teisiti tundma.  Enesetunne läks oluliselt paremaks. Olgu siinkohal öeldud, et ma juba aastaid ei ole sellel enam piiraval dieedil, sest lihtsalt ei suuda 🙂 Aga mõned harjumused on siiski veel alles. Näiteks kartulit tarbime nüüd perega üliharva. Ostan nädalas ehk 4-5 kartulit, mille suppidesse või hautistesse panen. Mingeid kartuliroogasid ei ole enam ammu teinud…(kartuliputru, praekartulit vms)

Nüüd pean küll veidi sõnu sööma… Olen neid ikkagi viimasel ajal rohkem teinud, seoses Fitlapi retseptidega. Kartul ju toidab, eks!?Tegin ikka retseptide hulgas valikuid selle järgi, kus saaksin rohkem kartulit süüa. Täiesti unustades enda kartuli talumatuse, mis pole endast vähese tarbimise tõttu aastaid tunda andnud! Peale kartuli söömist oleks nagu tonn maakive sisse söödud, vägisi kipub uni peale, tuju langeb ja lisaks ka kaalulangust järgmisel 2-3 päeval oodata ei ole. Tõsi! Kui söön kartulit retseptides ettenähtud koguses, olen järgmine päev kuni 500g raskem! ja mitte, et ma oleks 500g kartulit söönud. Lihtsalt minu keha reageerib sellele toiduainele nii. Sellest koormast vabanemisele kulubub 2-3 päeva. Ühesõnaga tuleb kartulitest siiski minu puhul eemale hoida.

Julgustan teid kõiki ka enda keha rohkem kuulama ja tegema õigeid valikuid. Selleks, et teada, mis toiduaine kehale sobi (nt. puuduvad ensüümid selle toidu lagundamiseks), pane lihtsalt enda enesetunnet tähele ja lõpeta mõneks ajaks selle toidu söömine, mis kahtlusi tekitab. Näed erinevust!Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse