Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Põhjused, miks ma 100% kavas ei püsi

Et kõik ausalt ära rääkida, vajan väikest eneseanalüüsi, miks ma ei suuda 100% kavas püsida. Olen peaaegu kuu aega Fitlapi kasutaja, kaotanud 3 kg, aga pole kordagi saanud päeva järele teha linnukest "olin kavas 100%". Miks!!?? Kohe räägin.

Esiteks olen kohvisõltlane. Piimaga kohvi sõltlane. See on asi, mille pealt ma ei koonerda. Seega joon piimaga või koorega kohvi 3-4 korda päevas. Ja tunnistan, et enamikel kordadel ma ei otsi võimalusi kuskilt retseptist seda koort "varastada". 

Teiseks tekivad mõnikord väga pikad vahed söögikordadele, justkui jääks üks toidukord vahele ning ma ei hakka seda tagant järgi sisse sööma. Nt käisin hiljuti seenemetsas, kus läks tsipa pikemalt kui plaanisin, Tulemuseks oli see, et lõunasöök jäi vahele. Koju jõudes hakkasin seeni puhastama ja valmis õhtusöök seentega. Üks toidukord oligi vahele jäänud. Ka see on kava rikkumine ja kui ta ka esimese hetkega kaalus mõnisada grammi kaotab, siis pikemas perspektiivis mässab see korralikult veresuhkrutasemega ja annab kehale vale signaali. Seda raskem on järgmisel päeval end ohjata.

Kolmandaks on meil tutvuskonnas ja peres palju tähtpäevi! Sünnipäevad ja koosviibimised ei ole see koht, kus ampse lugeda. Mõnes mõttes on meil nagu itaalia perekond, kus toidul on tähistamiste juures oluline roll. Naljakal kombel teistel pereliikmetel (eriti meesperel) kaaluga probleeme pole. Küll aga ei saa seda naispere kohta öelda. Oleme kõik vanemas eas sellised mmm…, kuidas öelda, madaltihedad. Oleme lühikesed, 160 cm ja siis veitsa ümarad ka 🙂 Ja sellel on kindel seos süsivesikutega!

Image result for big family meal

Neljandaks põhjuseks on minu mõtteviis. Ma leian, et ma ei tohi enda jaoks ühtegi dieeti või muudatust elustiilis teha nii keeruliseks, et ma sellest seetõttu loobuda tahan. Asi peab olema meeldiv, vastuvõetav ja paindlik. Kui ikka eksin, siis kannan oma karistuse ära (paar päeva kaal ei lange või koguni tõuseb), aga enda käitumist parandades paranevad ka tulemused. Muudatused olgu pigem tasapisi, aga jäävamad, kui et prauhh, keha šokiseisundisse viia ja siis 3 nädala pärast murdumist tunnistada. (Siinkohal annan jälle Fitlap programmile au, kuna naasmine kava juurde on imelihtne! Lihtsalt avad järgmise toidukorra…)

Viiendaks põhjuseks pean seda, et mul on endal suur pere ja 4 x päevas teha perele ja endale eraldi toite.. huuh… Olgem ausad, keegi kannatab! Sest reeglina suudan ikka teha ühe korraliku toidu ja teise siis sellise poolkipaka. Ja olenevalt olukorrast on kas minu toit poolkipakas või pere oma. Kui teen perele ja endale koos, siis tekib mõnikord raskusi enda portsu väljaarvutamisega. Teinekord lausa nt supi või hautise jaoks aedvilja ja liha tükeldades, kaalun enne tükid ära, et teaks pärast, mitu lihatükki või kartuliviilu ligikaudselt minu ports välja annab. Ideaalne lahendus pole, aga rohkem selle peale ka aega raista ei tahaks. Ja lisaks, neid retsepte, mida mu pere (lapsed) sööks, on suht vähe. Nad ei armasta selliseid "säästuvariante", näiteks kuivast delikatesshakklihast tehtud toidud. Lihtsalt nende jaoks erineb see harjumuspärasest. (nt. eelistavad 50-50 hakklihast kotlette, munavõid VÕIGA, mitte hapukoorega jne)

Ja siis kõigele lisaks olen ma tõsine piimakohvisõltlane 🙂 Vist mainisin seda juba eespool. 😀 

Vist saidki kõik põhjused üles loetletud. Ilmselt on neid põhjuseid veel ja eks nad rohkem eneseõigustusena mõjuvad, aga minu jaoks on need ikka põhjendused, miks ma 100% kavas püsida ei suuda. Aga pean ühtlasi tunnistama, et see on kõige "lebom" dieet, mida üldse teinud olen ja saan selliseid tulemusi! Täiesti tehtav ju! isegi, kui 100% kavas ei püsi.

Kujutan ette, millised võiks olla tulemused, kui veel 100% kavas ka püsida. Hmm…peaks vist proovima 😀Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse