Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Liiga palju valku?

Pildiotsingu meat protein foods tulemus 

Olen viimasel ajal hakkanud mõtlema, et kõik need erinevad dieedid, mis sisaldavad liiga palju loomset valku, võivad ju pikemas perspektiivis tervisele hakata. Loomse valgu all pean silmas KÕIKI loomse päritoluga valke, nt muna, piimatoidud, liha, kana, kala. Neid toiduaineid leidub ja Fitlapi toitumiskavas palju. Peaaegu iga toidukorra juurde tuleb süüa peotäis loomset valku. On see siis muna, kodujuust, kohupiim, kala, kana või liha. Seda on igas toidukorras! Arusaadav, miks see nii on – valk hoiab kõhu täis! Aga kuidas see mõjub minu kehale?

Kas mitte toitumiseksperdid ei ütle, et inimene ei peaks sööma rohkem, kui 100-120 g liha (enda peopesa suurunue tükk liha) päevas ja 1-2 portsu piimatooteid (peaks olema 0,5 klaasi 1 ports)? Kui vaatan nüüd enda toitumiskava, siis siiani olen küll vist loomse valguga üle pingutanud! Hommikuks söön sageli 2 muna (munavõi näkileivaga retseptist, kuhu juurde peab võtma veel liha ka!!!), lõunaks kindlasti toit lihaga (isegi supi ja salati sees peab olema liha). Ja ega õhtusöökki pole taimne 🙂 Lisaks muidugi hilisõhtused (küll poolikud kogused) kohupiimamaiused 😀 Tonnide viisi valku!

Milliseid kõiki haiguseid seostatakse liigse loomse toidu tarbimisega! Kõrgem halva kolesterooli tase, südame- ja veresoonkonna haigused, neerude talitluse häired, liigeste jms. põletikud jne. Kuidas olla kindel, et ei tee endale liigse loomse valgu tarbimisega liiga? Tahtsin ju elustiili muutust, mitte lühiajalist dieeti. 

Vot, siinkohal tulebki mängu enda nö 'common sence' ja teadlikkus! Lihtsalt tuleb endale need tõed selgeks teha ja enda päevast menüüd targa lähenemisega analüüsida! Kas mu toidus lisaks loomsele valgule on ka piisavalt kiudaineid, mida keha vajab? Teisisõnu: söön ma piisavalt aedvilja ja täisteravilja? Kas ma annan lisaks valgule ka paraja koguse süsivesikuid, mida keha ja eriti aju vajavad energiatootmiseks? (see osa võiks tulla puuviljadest, teraviljast, kartulist). Saan piisavalt häid rasvu?

Related image   

 

 

 

 

Kas see loomne valk, mida söön, on KVALITEETNE? Poest ostetud valmis lihatooted on reeglina nii ülesoolatud, suitsutatud, nitriteid ja halbu rasvu täis.  Seda kindlasti keha ei vaja!

Igasugu rangemad toidupiirangud, sh valgu-dieedid annavad küll lühiajalise kaalulanguse, kuid pikale veninud tasakaalust väljas toitumine võib kehale ikka pöördumatuid kahjustusi teha. Seega ma välistan igasugu juurdevõetavad valgulisandid, batoonid ja muud tooted. sest toitumiskavas on valgu osakaal juba niigi väga suur!

Öeldakse, et keha tuleb igasugu ekstreemsustega toime 1 aasta kuni poolteist. Seni peaks kehas leiduma veel piisavalt aineid, et ellujäämiseks vajalik kraam "kusagilt" laenuks võtta. Siis aga saavad varud otsa ja edasi algab allakäik 😀

Nii, et peaks enda toitumiskava veel korra hoolega üle vaatama ja analüüsima. Pärast mingite tervisehädadega küll maadelda ei tahaks. Peaks rohkem taimseid toite retseptidest otsima ja neid loomsetega vaheldama.Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse