120347 kasutajat 506 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

4 esimest nädalat


Täna sai Fitlapi kavade järgimisest täpselt neli nädalat ja on aeg teha mingisugune kokkuvõte. Kõigepealt räägin sellest, kuidas ma üldse otsustasin, et on vaja kaalust alla võtta. Ma otsustasin juba kuskil 2016. novembrist, et ma võtan aina rohkem juurde ja on vaja midagi ette võtta. Kaalunumbrist ei teadnud ma siis midagi, sest viimane kord, kui end kaalusin võis olla millalgi 2015. aasta lõpus või 2016. aasta alguses. Ma lihtsalt ei tahtnud ennast masendada sellele astumisega. Aga kui ma kuskil novembris nägin, et minu niigi +suuruses teksad hakkavad vaikselt väikeseks jääma, siis sain aru, et ei saa kaua enam niimoodi edasi enam minna. Mu toitumine oli igapäevaselt täiesti vale. Koguaeg toitusin kiirtoidust, Selveri valmistoidust või käisin väljas söömas, haruharva võtsin end kätte, et ise midagi teha ja seegi polnud kõige tervislikum toit. Ühesõnaga ma toitusin täielikust saastast. Mul pole oma vabanduseks tuua rasedust, küll aga vahepeal võetud tabletid, mis tõstsid söögiisu. Aga see ainult aitas kaasa. Ma arvan, et minu praegusest ülekaalust kuskil 10 kilo tuli vabalt eelmise aasta jooksul, kui ma ei võtnud ühtki sellist tabletti. Ühesõnaga novembris sai siis otsustatud, et tuleb midagi ette võtta ja ma otsustasin, et ma ise ei suuda endale mingit programmi välja mõelda (arvatavasti ma sööks väga vähe ja see poleks jätkusuutlik), seega oli otsustatud, et võtan mingi toidukava ette.

Aga nagu laisale inimesele kohaselt ei suutnud ma end kohe kätte võtta ja lükkasin seda kogu aeg edasi. Siis panin paika, et jaanuarist 2017 alustan. Detsembri jooksul sõin oma isu täis kõikvõimalikest asjadest, mida ma kava järgides enam ei saa, alustades Kompressori pannikatest, lõpetades Hesburgeri kanaburksist. Siis pärast jõulu- ja muid aastalõpu sööminguid pidin alustama, aga 1. jaanuaril ei olnud mul ikka veel toidukava. Arvasin, et pean selle kelleltki tellima ja sellega läheb aega. Sõbranna soovitas Signessa Kalmust ja ma kirjutasin talle, kuid ei saanud esialgu mingit vastust. Siis trükkisin lihtsalt Google’isse ‘toitumiskava’ ja esimese vastusena hüppas ette Fitlap. Ma vaatasin, et pean ainult 3 kuu eest maksma, mis on 25 eurot, ja saaks kas või kohe alustada. Ma liitusin vist kuskil 3. jaanuaril ja liitumisel pidi oma mõõdud sisestama. Ma astusin esimest korda üle pika aja kaalule ja see näitas täpselt 112 kg. Viimati oli vist olnud 103 kg. Ega ma väga šokis ei olnud, midagi sellist ma arvasingi. Aga ikka leidsin vabanduse, et ma ei saa kohe alustada, nimelt mul oli ööpäeva režiim parajasti täiesti sassis, ma magasin parajasti päeval ja olin öösel üleval. Ja kui ma lõpuks 10. jaanuaril reaalselt alustasin kava järgimist, siis alustasin ka hommikusöögiga kell 1 öösel. 😀 Kuna mul menüü paika panemisega kogemusi ei olnud, ei saanud aru, et mul on kõige mõistlikum teha mitmeks päevaks ette toitu, siis panin 4 päeva menüüsse nii erinevaid toite, et esimene toidukorv maksis kuskil 50 eurot. See oli küll karm summa. Hiljem olen juba mõistlikuma menüü teinud, aga alati läheb päris palju raha puhtalt söögile.

Ühesõnaga ma muutsin päevapealt oma toitumist kardinaalselt ja ma ei oskagi öelda, kas organism oli natuke shokis ka, sest mõnipäev aitas nendest kogustest ilusti, päris alguses lahjemaid toite tehes, olid kogused liiga suuredki, ja mõnel päeval oli tohutu söögiisu. Ma praegu võin rõõmsalt öelda, et algkaalust on nelja nädalaga maha läinud 4,1 kg, aga tegelikult oli Fitlapiga liitumise päeval kaal küll 112,0, aga reaalselt kava järgimist alustades oli number 110,9. Esimene nädal läks umbes kilo alla, edasi juba natuke vähem. Kõige vähem tuli sellel nädalal, kus ma terve nädala kavas püsisin. Samas ma kaalusin mitu korda päevas ja läksin närvi, kui see ei langenud soovitud kiirusel või tõusis või seisis lihtsalt paigal. Täna näitas kaal 107.9, mis on tervelt 700 g vähem kui nädal tagasi, mis on minu jaoks nii suur asi, sest sotsialiseerumise tõttu patustasin ma korralikult nii laupäeval kui ka eile. Ja seega ma oleks olnud õnnelik juba siis, kui kaal näitaks vähemalt sama numbrit, mis eelmine teisipäev, aga läks pareminigi. Samas kui kogu eelmise nädala käis kaal 2 kg piires ikka niimoodi üles alla, et sellised järsud muutused tekitasid parajat peavalu. Eelmisest nädalast saati käin ka MyFitnessis jõusaalis (aga teen aeroobset peamiselt) ja esimesed trennid olid ikka päris rasked, eriti esimene. Kui ma olin lindil kuskil 45 min kiirkõndi teinud,siis maha tulles käis mul pea korralikult ringi. Mõtlesin, et minestan sinna samma ära ja see oleks ikka eriti mark olnud. Kõik need seased trennipeded, kelle välimusest näha, et nad seal mitu aastat ennast treeninud, oleks vaadanud, et mingi paks tuleb ja siis minestab ära ka veel. Skandaal ja draama. 😀

Üldiselt ma olen omadega rahul, kuigi Fitlap näeb ette natuke järsemat langust ja tahab, et ma sünnipäeva paiku 05.04 oleks juba alla 100 kilo. Eks näeb, kuidas sellega läheb. Ma lugesin just Mihkel Raua eneseabiraamatust, et kui sa võtad kahe kuu eesmärgiks 5 kilo, siis võtad alla 1 kilo. Samas ta garanteeris, et kui sean kahe kuu eesmärgiks 1 kilo, siis võtan 5 kilo alla. Kuna ma alguse põhjal näen, et mul päris kilo nädalas ei tule, nagu olin lootnud, siis pidin oma eesmärke veidi koomale tõmbama. Praegu olekski rahul, kui järgmisel nelja nädala jooksul 2 kilo alla võtan. Siis saab ainult rõõmustada, kui see number suurem tuleb.

Kaal 03.01: 112 kg

Kaal 07.02: 107.9 kg

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!



Lizzy
29436 lugemist / 9 fänni
Minust

Olen 30-aastane naisterahvas ja tervislik toitumine on minu jaoks siiani üsna tume maa olnud. Alates 2014. aastast hakkas kaal erinevatel põhjustel hüppeliselt kasvama ja väga raske oli tõdeda, et nüüd olen ülekaaluline, seega ma ignoreerisin seda fakti mitu aastat. Nüüd, kui ülekaal on läinud väljakannatamatult suureks, tuli midagi ette võtta ja Fitlap on selleks suurepärane abiline. Algus: 10.01.2017 numbrilt 112 kg (pikkus 183 cm).

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

Mulle meeldib Fitlap, kuna see pole pelgalt toitumiskava, vaid suurem kasutajatele mõeldud interaktiivne keskkond, kus on lisaks peamisele (hulgaliselt retsepte, väga paindlik toitumiskava ja ostunimekirja funktsioon) ka vajalik, et saaksid oma edusammudest graafikute abil hea visuaalse ülevaate. Suhtlemisvajadust aitab lisaks blogimise võimalusele vähendada FB salagrupp, kuhu kogunevad ainult Fitlapi kasutajad. Kõige olulisem põhjus Fitlapi kasutamiseks on aga see, et retsepte on tõesti palju (400+) ja nende järgi on toitude valmistamine imelihtne.

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!
Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Soovid langetada kaalu ja saavutada oma unistuste keha? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva