Pannkoogid ja nädalavahetus

 

Enam ei tundunudki tähtis, kas kõik mind armastavad või mitte- tähtsam oli nüüd see, et mina neid armastaksin. Niimoodi tundmine muudab elu, elamisest saab andmine.

Beverly Sills 1929-2007

Millegipärast seostuvad pannkoogihommikud ikka eelkõige nädalavahetusega, kellel laupäeva, kellel pühapäevaga. Meie peres enamasti pühapäeva hommikutega. Suvisel ajal teeme pannkooke ka siis, kui esimesi värskeid maasikaid juba toormoosi jagu korjata õnnestub. No ja siis on muidugi neid ka, keda pannkoogiteema täiesti külmaks jätab, aga mitte meie peres wink

Enne, kui ma fitlapi retseptidega veel kursis polnud, olin kunagi aastaid tagasi katsetanud tatrajahust pannkooke, tatrajahu oli siis alles uudistoode, ostsin selle kusagilt laadalt ja paki peal oli pannkoogiretsept. Kahjuks mul seda enam alles pole, aga mäletan, et tainas tehti kas peti või keefiriga ja tulid sellised paksud lusikapannukad, mis mulle endale küll maitsesid, lapsed vist väga ei fännanud, igatahes ainsaks katsetuseks see jäigi. 

Fitlapiga liitudes avastasin hämmastusega, et pannkoogi  retseptid on täiesti esindatud ja veel nii arvukalt! Mulle tundub, et vähemalt osaliselt tänu just oma küpsetiste ja magustoitude retseptidele ongi nii paljud alustajad just fitlapile truuks jäänud. Suure magusaarmastajana olen minagi siit omad lemmikud leidnud ning teen neid ikka ja jälle. 

Soolaseid erinevate täidistega pannkooke tegin varemgi, aga banaani või õuntega kodujuustu või siis kohupiimaga ja riisijahust pannkooke polnud kunagi ei teinud ega ka kusagil mujal maitsta saanud. Nüüd on just neist kahest saanud minu lemmikud pannkoogiretseptid. Mõnikord olen neid külalistelegi teinud ja kõik on olnud meeldivalt üllatunud ja see pole sugugi olnud selline viisakusest perenaise vastu üllatus, vaid need on tõesti neile maitsenud.

Nii on homme hommikulgi minul taas laual õuna-kodujuustu pannukad, pannkoogihõngulist nädalavahetust teiegi peredesse! heartKui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saleneda ja saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod