Jaapani toorjuustukook matchaga

 Täna juhtus selline vahva kokkusattumus, et ma lihtsalt pean seda teiega jagama! Kirjutasin hommikuses postituses oma uuest Jaapani toitude kokaraamatust ja matchaga rullbiskviidi retseptist, mis mulle silma jäi.

Jõudsin siis mina kooli, riided vahetatud, kiirustasin õppetööstuse pagaritehnoloogia klassi, õpetaja jagas just retsepte laiali ning mis retsept mulle laualt vastu vaatas? Jaapani toorjuustukook matchaga! Tahtsin matchaga küpsetist katsetada ja kohe saingi! Koostisse kuulusid toorjuust, suhkur (valge suhkru asendasin demerara suhkruga), munakollased, vahukoor, matcha pulber segatuna vähese nisujahuga, vahustatud munavalged. Küpsetasin veevannis 150 kraadises ahjus 60 minutit. Jahtunud koogi valasin üle šokolaadiglasuuriga. Kook oleks pidanud enne serveerimist külmkapis veidi kauem korralikult maha jahtuma, aga kuna aeg on meil tunnis piiratud ja tahtsime teise teemaga edasi minna, sai pilt koogist vähe ebaõnnestunud.  Kook  maitselt oli küll väga hea, tekstuurilt õrn ja õhuline ja kuna ma varem ühtegi teist matchaga kooki pole maitsta saanud, siis ka täiesti omanäoline ning väärib kindlasti kordamist. Oma õrnrohelise värvi poolest sobiks see kook imehästi kevadepühade peolauale.

Sain tükikese kooki koju lastelegi maitsta tuua ja poeg, kes selliste uute, talle võõrapäraste koostisainetega katsetuste vastu on tavaliselt üsna skeptiline, avaldas arvamust, et päris hea kook! 

Homme ootab järge terve päev tervislike küpsetistega, mis lahtiseletatult tähendab laktoosi-, gluteeni-, muna-, suhkru- vms vabu küpsetisi. Tõotab taas tulla põnev päev! 

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saleneda ja saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod