120358 kasutajat 506 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Arstile lähed, jäädki käima?? Pirnlihase sündroom..


Hei! 

Käisin siin oma murega kunagi suve algul perearsti juures. Nimelt, mul puus valutab aeg-ajalt, eriti kui olen päev otsa kummardanud, palju kükitanud vms. Kükitada ma niikuinii palju ei jõua, põlved annavad järgi, seega olengi rohkem kummardaja inimene, aga kui see pärast meeletud valuhood kaasa toob, puusa kõndimise pealt lampi kinni tõmbab, siis see ju tegelikult pole väga normaalne. Kannatanud olen seda kolm talve.. 😀  (Arstide koha pealt, käisin naistearstil ka, tema ehmatas mind ikka korralikult veel, tegi kohapeal UH ja lisaks sellele saatis veel suurde UH-sse. Õnneks oli kõik korras, mingit jama mult leitud, aga paras kaks nädalat närveerimist ikka. Lisaks olen käinud kaks korda pereõe juures oma tüükaid külmutamas. 😀 ) 

Perearst ei osanud esialgu puusateemast midagi väga arvata, painutas ja katsus, kahtlustas mingeid limakapsleid, kuid suunas peale kahte röntgenist mu edasi Tartusse ortopeedile. See arst tundus päris asjalik, katsus ja pigistas ja vaatas (ma isegi korraks muretsesin oma karvaste jalgade pärast juba) mu puusa. Õigemini kannika tagapoolt/külge? Igatahes kabinetis läks mul ikkagi aega ainult kuskil 15 minutit ja diagnoos Piriformis Syndrome ehk Pirnlihase Sündroom*, kuigi ta polnud selles vist väga kindel.. Andis märkmepaberi selle diagnoosi ja enda templiga. Samuti küsisi kust ma pärit ja saadeks vastuseks Põlva, siis palus et ma enda perearstil laseks ennast suunata füsioteraapiasse. Kokkulepe jäi, et kui paari-kolme kuu pärast pole parem, siis pean laskma end tema juurde tagasi saata, et ehk on mingid limakapslid hoopis. (mis teema nende limakapslitega on?) Lisaks tegi sellise "triki", et minu digiloos pole sõnagi kirjas sellest, et ma oleks seal käinud Kohapeal ei osand ma veel midagi arvata, sest pool aega peale minu läbi vaatamist istus ja rääkimise ajal arvutis ja trükkis.

*Pirnlihase sündroomi põhjustab istmikunärvi pitsumine tuharas, mistõttu tekib valu tuharas ehk siis lihas pigistab närvi kinni. 

Igatahes, läksin siis tagasi perearstile, kust sain teada, et digiloos pole mitte midagi ning mind päästis templiga märkmepaber. Arst oli kohati rahulolev, (pean kiitma isegi uut perearsti, et viitsis minuga tegeleda, vana poleks viitsinud), ütles, et tal oli ka see üks variantidest. Suunas mind edasi taastusraviarstile.

Taastusraviarst oli väga sõbralik ja jutukas. Tema juures pm midagi ei tehtud, rääkisime, andsin kolmandat korda oma "ütlused", et mis mul viga on, seletas sündroomi lahti ja pani ajad siis füsioterapeudi juurde, täpsemalt kolm aega. 

Füsioterapeut oli noor kutt, mis mind esialgu ehmatas. Mida teavad noored otse koolist tulnud arstid? Selgus, et esimesel kohtumisel ta ei teadnudki midagi erilist. Polnud kahjuks jõudnud minu kaarti uurida, andsin siis neljandat korda oma ütlused. Rääkisime niisama juttu, lubas järgmiseks korraks uurida selle sündroomi kohta ja otsida harjutusi ja vaba ma olingi.

Teisel kohtumisel oli ta juba päris asjalik. Avaldas kahtlust, kas tegu on ikka pirnlihase sündroomiga. Oli otsinud üsna palju harjutusi ja hakkasime peale 5 min soojendust rattal võimlema. Osad harjutused jäid mulle pidama, mis pani ka paberile kaasa, 6tk ning teised jäid ainult proovimiseks, kuna mõned oli liiga lihtsad mu jaoks. Paindusin-venisin rohkem, kui ta arvata oskas. 😀

 

Kolmas kohtumine jäi kokkulepitud ajal ära, sest helistas, et tal on kiire ja küsis kas on väga hullu, kui edasi lükkamine. No ei ole. Saigi kuu aega vahet, et neid harjutusi saaksin teha. 

Kolmandal – viimasel- kohtumisel jälle rääkisime niisama. Küsis, kuidas on olnud areng, kuid läheb mul fitlapi trennidega ja avaldas lootust, et kui mõlematega jätkan, siis sügisel kui mul kummardamishooaeg pihta hakkab, siis mul enam puusavalusid ei esine. Eks näis. Igatahes soovis ka tema, et kui mul sügisel paari kuu pärast ikkagi valutab, et ma laseks perearstil end tagasi tema juurde saata. Lisaks ütles, et tahab väga näha kuidas asi edasi kulgeb, kuidas toimub progress ja ütles, et see pole normaalne kui nii noor inimene aastaid valutab, et elu on ikkagi veel ees. Samuti andis erinevaid soovitusi, kuidas harjutusi järjest raskemaks teha ja koormust tõsta, sest oli vaadanud juba eelmine kord, et väga suurt pinget mul harjutustega peal pole kuid kui ikka väga "leboks" läheb, siis peab kindlasti raskemaks muutma need enda jaoks. 

Loodan siiralt, et selleks aastaks on mu arstilkäikudega kõik, ausalt enam ei viitsi. 😀 

Lõpetuseks ühe üsna hea koogi pilt ka, raamatust rabarberi-purukook. Kui põhi välja arvata, mis esimesel päeval oli tekstuurilt ja maitselt nagu tallanahk, siis teisel päeval õues lõunaks süüa oli seda juba päris meeldiv. 😀 

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!Tiina
8629 lugemist / 3 fänni
Minust

Olen Tiina, kohev ja pehme. Alustasin fitlapiga 88,4kg pealt ja olen 169cm pikk. Eks näis kaugele me koos jõuame. :)

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

Olenemata oma liigsetest kilodest liitusin Alguses fitlapiga peamiselt sellepärast, et keegi ütleks mida süüa teha. Pool mure murtud! Kui kergemaks ka kogemata saan, siis teine pool murest ka kadunud! :D Nüüd, paar kuud hiljem, pean tunnistama, et fitlap tekitab sõltuvust. See muutub iseenesest elustiiliks. Küll on tore hästi süües alla võtta. :) :)

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!
Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Soovid langetada kaalu ja saavutada oma unistuste keha? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva