Omal vastutusel

Hei sõbrad! 

Ma ei saa aru kuhu need nädalavahetused kaovad?! No ma tean kuhu minu oma kadus. Teki alla ja pitsalõiku ja piparkoogikarpi. Noh. Jälle on selle asja nimi vist elu. Viimased nädalad (ilma liigsete kommentaarideta) oleme me weekenditel jälle kaksi ja mina oma safehouse´ist mitu päeva eemal. Ja meile meeldib siis ainult puhata ja süüa. Päris üle käte asi ei lähe, krõpse ja burgereid ega kooke me ei jõhverda terve nädalavahetus muidugi. Aga seekord tuli küll reede õhtul kahepeale üks pitsa ja laupäeval premeerisime end peale trenni mu lemmiku – caesari salatiga. Ja siis kahepeale üks väike pakk piparkooke ja kummalegi 1 kaneelisaiake nende päevade jooksul. Pühapäeval üks ekstrahea härra tehtud roheline kanakarri millel ma veel hiljem peatun. Hetkel seda üles loetledes ei tundugi asi nii hull 😛 Aga nagu ma olen ka öelnud – minu jaoks ka 1 toidukord päevas kavast väljas on juba pekkis värk 🙂 Ja siis mulle tundub, et okouuuuu. 

Tõde on aga see, et ma pole grammigi juurde võtnud. Ja ma vist juba kirjutan sellest igas postituses ja kipub nagu tüütuks juba aga ma ikka imestan noh! Ebareaalne tundub, et peale sellist kõrvalekallet olen ma E-T hommikul täpselt samas kaalus mis reedel. Ja ma proovin sealjuures mitte väga uljaks minna. Sest ma see nädalavahetus ka nagu tabasin end juba paar korda mõttelt, et "noh, see ei tee ju midagi." Aga tegelikult mingit suhkrukräppi pole meil kellelgi sinna veresoonte seintele vaja. Kaal kaaluks. Ja selle mõttega tuleb end harjutada. Lisaks, selle mõttega on lihtne ka väga kergelt liiale minna teinekord. Näiteks siis kui pole nii korralikult trenni teinud nagu ma eelmine nädal tegin. Ja siis on see pauk ilmselt üsna valus. 

Eks hetkel ilmselt muud valemit polegi selleks kui trenniskäimine. Eelmine nädal käisin trennis ka laupäeval ja skoorisin selleks nädalaks siis 4 jõutrenni ja 4 kardioga. Kuigi mulle tundub ikka, et ma teen vähe ja väikeste raskustega (samas me nägime mis liialdamine minuga tegi) aga mul on ka üleüldiselt sellesse ellu suurushullustus kaasa antud. Tunde pärast, et ma teen ehk liiga vähe (idikas) imestangi ma ilmselt esmaspäeviti et ma pole juurde võtnud. Fakt aga ise on see, et peale 2 kuud rabelemist tõenäoliselt mul mingi lihas ikkagi on mis neid kaloreid põletab….

Kokkuvõttes sellele jutule ei oska ma väga midagi öelda. Nii lihtsalt on praegu. Ja ma olen hetkel lihtsalt rahul selle seisuga nii nagu on. Trennis on mõnus ja vahel end lõdvaks lasta on ka mõnus. Samas ma tean, et nädala-kahe pärast võin ma olla jälle rahutu ja uusi plaani haududa teemal "allavõtt" ja "liiga lame tagumik" ja "plussivaba detsember" mis tundub arvestades hetkelisi asjaolusid üsna reaalne 🙂 

Aga see karri siis! Vürtsikad toidud iseenesest pole osa minu maailmast ja ma ei oska neid väga hinnata. Eriti veel jälestan ma seda tavalist karrimaitseainet ja magus-hapu pole ka minu teema. Nüüd aga alates kevadest oleme me vahel käinud CHI´s aasia toitu söömas ja ei olegi kõik ainult karri ja magus-hapu, ülla-ülla 😛 Härra on selle asjaga rohkem kodus ja tegi nüüd meil poes müüdavast rohelise Tai kanakarri pastast süüa. See oli muidugi i m e l i n e. Mitte liiga vürtsikas aga piisavalt, et soojendada ja maailmatuma hea toit ainevahetust kiirendama.  Ja mulle väga-väga meeldis tõesti aga mu põhiküsimus oli selle peale, et kuidas seda meie kavasse suruda. Kanakarri retsept meil täitsa olemas aga omal vastutusel tuleb siis see väike kõrvalekalle teha ja meil seal olev maitseainetepläust asendada selle Tesco kanakarri pastaga, mida hetkel vähemalt Prismast veel saab. 

Eile proovisin kodus järgi teha, endale ja oma fitläpparist emale. Kaalusin meile kana, riisi ja kookospiima nii nagu peab. Okei okei. Riisi asendasi ka jasmiiniriisiga (võib-olla seal kiudained paigast aga kaloreid oli igaljuhul vähem kui pruunis riisis!). 2 koguse kohta panin peaaegu 2 spl seda rohelist pastat ja ma ei usu küll, et ma seda endale lubada ei või 🙂 Kui ma pühapäeval oma kalorijuttu jälle hämasin siis Härra ütles selle peale :"See on dieettoit! Vaata millised need Tai inimesed on…." 😀 Igaljuhul tasub proovimist, kasvõi patukana 🙂 Hea kuum talvetoit.

Nüüd aga sõbrad, proovin selle pika jutu lõpetada ja trenni minna 🙂 Bless U heartKui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saleneda ja saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod