Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Parem mina, Hoolimatta diagnoosidest

Esimest korda puutusin aga fitlapiga kokku umbes 5 aastat tagasi, kui mees tuli koju ja teatas, et tead mul üks tuttav hakkab tegelema sellega äkki proovid. Proovisin, kirjutasin oma andmed, eelistused, mida ei söö ja mida ei talu, lisaks muudele andmetele, maksin vastava tasu ja jäin ootama. Ühel hetkel potsatas postkasti kiri toitumiskavaga, indu täis avasin selle. Esimesed päevad olid ok. Ainult kolm neli korda päevas kuuele inimesel toitu tehes ja endale eraldi oli jube tüütu, lisaks ka see, et kavasse oli sattunud asju, mida meie pere üldse ei söö ning ammugi mina. Pettumus. Tol ajal ei kutsutud seda mitte fitlapiks vaid kaalustalla.ee, kus tegelikkuses puudusid sellised võimalused nagu praegu on. Oma pettumuse valmistas veel nn loodud salajane toetusgrupp, kus minule küll vist ainult, et iga sõnavõtt või abipalve sai halvakspaneva kommentaari või vastukaja, seega loobusin ka sõnavõtmast ning abi palumast. Jäin nn vaikivaks jälgijaks. Ega praegugi ei julge sõnavõtta. Eile proovisin, sain taas halvaks paneva vastukaja. jah võib olla on ka minus asi, et olen Ülekaalu tõttu tundlikum ja puha. Aga kui aus olla, siis minu ülekaalu põhjus ei ole üle söömises vaid diagnoosis. Nimelt mul on kilpnäärmetalitlus häirunud. Seega kui 5 aastat tagasi rasedaks jäin oli 65-69 kg kaaluv naisterahvas. Peale sünnitust aga hoopis ligi 100 kg kaaluv elevant. 

Uuesti liitusin ma selle aasta Juulis, kui olin saabunud koju SOSBK I moodulilt ( Staabiohvitseride sõjaline baaskursus). Elu unistus ametialase täiendamise eesmärgil. Ka lootus, et kaal sealse füüsilise koormusega natuke langeb, tglt langeski, mitte kohe aga koju saabudes olin 3 kg kergem, eelnevalt olin saanud alla 5 kg- seega olin siis 8 kg kergem. Aga ei tahtnud enam ülekaalus olla, kuna Võrus viibides tekkisid vastupidavuse ja ülekaalulisuse tõttu ka tervislikud probleemid. Uskuge ma olen eluaeg sporti teinud, ja tean, mida tähendab kolm korda päevas trenni teha ja toituda ning samal ajal veel koolis käija. See pole mulle võõras. Aga võõras oli mulle hoopis see, et ma olen nii nõrk ja paljud tegevused, nagu laskumine aste madalamaks, põlvelt lamades asendisse, võttis mul poole kauem aega kui teistel. Ka jooksmine, kus ma olen mitmekordne Alutaguse meister ja nii edasi olnud. Võttis aega ikka meeletult kaua, samal ajal ise hinge pea vaakudes, kõrvus kohiseb, ja see ei olnud meri, vaid veri, silme eest on must, hirm kukkumise ees, maastyik, mis erineva tüübiga, hirm jalga taas vigastada jne jne. See selleks. Võtsin kätte ja liitusin siis uuesti. Minu suureks üllatuseks oli, et võimalused on palju suuremad. Veebi kaudu saan oma menüü sättida nii nagu mulle sobib saan kala asemel teha tervislikuma valiku, liha või kana näol. Ma saan teha perele süüa ühes pajas, mitte ei pea meisterdama kahte erinevat toitu korraga neli korda päevas. see oli positiivne ja äge. Mulle meeldib ka see, et kiire aja korral on mul võimalus võtta kiire salat poest, kui tean vaid kogust mille sööma pean. ja seda kõike näpuliigutusega.  Liitumise põhjuseks oli ka see, et II moodul tuleb veel läbida. Järgmine aasta. Soov sinna naasta kasvõi 15 kilo kergemana ja füüsiliselt võimekana on suur. 

Probleemiks saab taas tööajagraafik. Siiani mõtisklen selle üle, kuidas saab peale öist valvet energiat nii taastada, et ei tekkiks sellist nälja tunnet nagu hundil. Ja saaks järgmisse valvesse minna taas reipana. Magamisest üksi ei piisa. Iga öövalve järgne päev on selline tunne, et sööks terve sea ära. hoian end tagasi, ei söö… Aga siis tekib magusa isu, kuna see tatavasti taastab kiirelt energia, siis kratsi või silmad peast. joon vett, kohvi ilma suhkruta, et natukenegi leevendada. Täna ei suutnud, haarasin banaani, ja spinati ning tegin kokteili- see rahustas maha. Nii aga ei saa ju. Kas iga valve järgne päev kujunebki siis patustamise korraks, see ju lubatud vaid kord nädals, mul valveid öösel nädalas kolm- neli… 

Siis mõtlen, et ok homme on parem, homme saan hakkama. Tuge saan sõpradelt ja perelt- toetusgrupist mitte…Milleks? 

Aga siiski. Olen tubli, ma arvan, et tahan jätkata, soovin järgmiseks augustiks olla natukene kergem, et metsalaagri üleelada ja hindelise matka ära teha. Edasi parema ja kenama mina poole, sellise nagu olin enne ja sellise kellele meeldivad peeglid ja kaalud. Hetkel need kaks sõpra minu listis väga kõrgel kohal ei ole.

 

 

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse