Tasuta toitumiskava 3 päeva Liitun tasuta
Sulge

Lapsepõlve taagast vabaks

Ei teagi millest alustada. Positiivse poole pealt – kolmapäevast laupäeva lõunani suutsin kenasti kava jälgida ja toituda nii nagu programm ette näeb. Laupäeva õhtupoolikust läks kõik jälle vastu taevast. Ma olen kogu aeg rääkinud, et ämm ei mõju mu kaalule hästi. Aga siinkohal jätan ma kõrvalekalded kirjeldamata ja asun kohe edasi minu jaoks hetkel kõige tähtsama teema juurde.

Nagu Matilda väga tabavalt mu eelmise postituse all kirjutas, siis aidata saan ma ennast ikka ainult ise. Ja nii ma siis hakkasingi mõtlema, et kust see tuleb, et ma teistelt muudkui abi ootan. Ma olen tegelikult eluaeg olnud selline lilleke, kes loodab väga paljuski teiste peale. No et keegi motiveeriks ja keegi toetaks ja keegi veaks kõndima ja keegi teeks veel midagi… Ma tean ka kust see tuleb. Ma olen kasvanud kodus, kus ema andis endast 200%, et meil, lastel, oleks hea ja turvaline, alati toit laual, alati toad puhtad ja korras, riided pestud ja triigitud. Ise käis ta samal ajal täiskohaga tööl ning tegi ületunde. Lisaks nädalvahetused, puhkused ja suved maal vanaema ja vanaisa aidates. Ikka heina teha ja peenraid korras hoida ja seal koristada ja anda ka seal endast 100%. Ta siiani meenutab kuidas vahest öösel kell 1 meile suppi keetis, et meil siis järgmisel päeval oleks, mida soojendada. Kõige selle nahka läks tema tervis ja optimistlik meel. Ja sellest tuli välja ainult see, et nii mina kui mu vend oleme mõlemad toidusõltlased ja ülekaalulised. Ema on mul suurepärane kokk. Ta oskab süüa teha ka peaaegu mitte millestki ja tulemus on alati lihtsalt suurepärane, aga ka rasvane või suhkrut täis. Ja toitu on alati olnud ikka suur kogus. Muidugi olen ma oma emale väga tänulik kõige selle eest, mis ta teinud ja selle armatuse eest, mida olen saanud kogeda, aga ometi on aeg pöörata elus uus lehekülg ja raputada maha need väärad tõed, mis mulle kodust kaasa on antud ja mis kahjuks siiani mu elus väga suurt rolli mängivad.

Seega, mulle peab kohale jõudma see, et minu heaolu ja endaga rahulolu ei sõltu mitte kellestki teisest kui ainult minust endast. Ma olen kristlane ja ma peaksin ometi paremini kui keegi teine teadma, et inimestele lootes nagunii ebaõnnestun. Ainus kellele loota saan, on nagunii ainult Jumal, aga Temale lootmine ei tähenda seda, et istun kodus ja ootan, millal miski muutub. Vastupidi, ma pean ise hakkama õigeid samme astuma. Ja kui ma nüüd mõtlen tagasi sellele ajale, kui ma fitlapiga alustasin ehk siis rohkem kui kahe-aasta tagusele ajale, siis täpselt nii ma tegingi. Ja siis saatis mind ka edu. Ma sain aru, et kõik sõltub minu otsustest ja minu sammudest, mitte sellest, kas keegi mind veab kõndima või keegi mul kommi hammaste vahelt välja rebib. Ma õnnestusin, sest ma ise otsustasin, et ma saan hakkama. Ja ma tänan Jumalat, kes mind selles aitas. Hapuks läks kõik siis, kui lasin oma vanadel mõttemallidel jälle võimust võtta. Seega – ma üritan nüüd jälle hakata esimese asjana tegelema oma mõtlemisega. Küll see toitumine ka siis järgi tuleb. Üks päev ja üks tund korraga.

Et siis nüüd eesmärgiks:Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

OSTA TOITUMISKAVA KASUTUSAEGA KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod