uus nädal

Toredat esmaspäeva!

Pean tunnistama, et esmaspäevad pole minu lemmikud. Nädala algus tuleb kuidagi väga raskelt ja kole kole lugu on selle tööle häälestamisega. Muidugi positiivne täna ja loodetavasti pikalt ka edaspidi on hommikune kaalumine. Minu suureks rõõmuks ei ole Fitlapi jälgimine mind ka sellel korral alt vedanud. Esimene nädal ja -2,6 kg. Tean, et seda on palju 7 päeva kohta, aga mitmekordne alustamine on mind pannud mõistma seda, et kui õigesti toitun ja suure kaalunumbri pealt alustan langeb esimene nädal kaal alati kiiresti ning tublisti, hiljem see normaliseerub ja nädalane kaalulangus kipub täiesti normidesse mahtuma. Tervelt ca 8 kg tuleb enda rasvapolstrit veel vähemaks süüa, mis tundub hetkel veel müstiliselt suur number ja üüratult pikk eesmärk. Nii ma siis kavaldan siin endaga ja sättisin esialgu eesmärgiks 4kg tagasihoidlikuma tulemuse. Teate kui eelmine nädal pakkus Fitlap, et saavutan oma eesmärgi 16.10, siis esimese nädala alandusspurt nihutas selle 27.09 peale…..see mulle juba sobib. Äkki siis mahuvad mulle mõned mu püksid juba jalga. Kaua sa meie kliimas ikka ainult kleite kannad?

Lõunasöök on mõnuga manustatud ja otsustasin teiega jagada oma mustikatordi üllitist:

Ütleme siis kohe ausalt, et minu odav telefon ja minu olematud fotograafi oskused midagi erilist ei suutnud jäädvustada, aga tegelikkuses on tort võimas ning tõeliselt maitsev. Kuna mul 20cm läbimõõduga vormi pole, tuli leppida 18cm-ga. Tulemuseks oli täielik torditorn, no ikka tõsine tõsine torditükk ja seda igas mõttes. Võtsin tööle kaasa poole oma kogusest, millega sain maiustada pärast lõunasuppi. See ei jäänud mitte kuidagi alla kohvikutes pakutavale koogi või torditükile.

Räägin siis retseptist ka lähemalt, äkki kellegile pakub huvi. Mina kasutasin pisarateta pisarakoogi ja mingi smuuti retsepti. Mõlemat minu 2x kogus, ehk siis 4x kogus kokku. 

Põhi: 

2 muna

74g kooreta banaani

6g kookosrasva

44g täistera kaerajahu

1 tl küpsetuspulbrit

purustasin kahvliga banaani ja kloppisin stevia ja munakollastega koos vahtu. Lisasin jahu ja küpsetuspulbri segu ning kõige lõpuks segasin õrnalt hulka kõvaksklopitud munavalge. Küpsetasin pöördõhul ca 180 kraadi juures 15 min. Jahtunud põhja lõikasin keskelt pooleks.

Kreem:

80g vahukoort

540g mustikaid

678g rasvatut kohupiimakreemi

15g želatiini

Vahustasin vahukoore, lisasin kohupiimakreemi ja stevia, vahustasin veel. Kuna mustikaid on väga palju, siis mina murustasin need moosiks, osaga katsin mõlemad biskviidikihid, osast tegin peale tarretise ja ülejäänud segasin kreemi sisse. Kreemile lisasin 10g želatiini ja tarretisele 5g. Sattus õnneks kuidagi väga õiged želatiinikogused olema, just selline parasjagu värk et kreemisus on säilinud ja kummisusest on asi kaugel kaugel. Kreemi on väga ohtralt, nii sai mõlemale biskviidikihile korralik kiht. Kreem on selle tordi puhul kahtlemata minu ja mu laste lemmik. Kindlast kordan seda torditegu ja katsetan erinevaid marju, puuvilju. Premeerin ennast ka 20cm koogivormiga, kui sellele kuskil poes otsa komistan.

Ja ikka üks päev korragaKui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saleneda ja saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod