Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Söömisvajadus piinab

Terekest!

 

Pole jälle pikalt blogisse jõudnud ja nagu sellisel puhul ikka, siis ega mul kõige paremini just ei lähe. Eks iga päev on õppetunniks. Olen viimasel ajal enda kohta seda õppinud, et minu puhul on tõesti tegu pigem mingit sorti söömishäirega ja tuleb vist hakata abi otsima. Söömiskirg on mul meeletu. Kui varem arvasin, et asi on isudes, siis nüüd on selge, et asi on ikka ainult söömises, kui tegevuses endas. Kui ilusti Fitlapi jälgida, siis tuleb tunnistada, et meeletuid isusid ei teki. Kavas on ju kõik lubatud ja saab vabalt toituda oma isude järgi. Olen väga suure söömaga. Portsud peavad ikka `mehised`olema ja kõht korralikult täis saama. Minu puhul võib sellise asja, et toit sisse ei mahu totaalselt ära unustada. Soolaste toitudega pole probleemi, vabavaraga saab portsud ikka väga korralikuks, natuke leidlikust ja probleem lahendatud. Magusaga on tunduvalt keerulisem. Olen kasutanud suvikõrvitsat nii kookides kui ka putrudes. Loomulikult rasvatu kohupiima kreem aitab ka kaasa. Siin tuleb rohkem leidlikust kasutada, aga ma arenen iga päevaga. Ja mis magusasse puutub, siis tõsiasi on see, et sellest muidu ei vabane, kui tuleb ennast vähe haaval magusast võõrutada. Sellega ma ka hetkel tegelen. Kohutav magusa sõltlane nagu ma olen, tabisin ca 3 toidukorda magusat päevas. Nüüd üritan hommikut alustada, millegi soolasega. Minusuguse inimese puhul magusa isu iseenesest ei kao, sellega tuleb võidelda. St pean võitlema oma harjumusega pidevalt magusat süüa.

 

Ahjaaa nüüd siis minu söömishäirest. Ma ei tunne konkreetseid isusid, seda et nüüd tahaks seda või teist. Vajadus on lihtsalt süüa. Suu peab kogu aeg peas käima. See on selline pidev tunne, et nagu tahaks midagi, haarad mingi söödava järgi, aga siis  avastad, et see pole ikka see ja proovid järgmist asja………ja nii ma võiksingi ainult süüa ja süüa ja veelkord süüa. Puhtalt mingi emotsionaalne värk. Olen harjunud kõiki emotsioone söömisega toetama ja sellest on kuradima raske nüüd vabaneda. Aastaid ja aastaid harjumust ja nüüd on asi tõesti nii kaugel, et tuleb ikka kõrvalist abi otsima hakata.

 

Oma depressiooniga olen regulaarne psühhiaatripatsient. Tema selle toitumispoolega minu teada ei tegele. Eks saan muidugi soovitust küsida, kuhu pöörduda. Kui kellegil on kokkupuuteid söömishäirega, just sellise emotsionaalse söömisega, siis võib julgelt mulle nõu anda, kuhu ja kelle poole tasub pöörduda, et abi leida.

                                                   

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse