Sotsiaalmeedia kõverpeegel

Lugesin mõni aeg tagasi ühe fitnessi sportlase blogi ja ta oli kirjutanud sotsiaalmeediast ja selle mõjust tänapäeva inimesele ja see pani mind üsna tõsiselt mõtlema selle üle, mida me igapäevaselt sotsialmeedias tarbime ja kui palju me ennast sellest mõjutada laseme.

Mida aeg edasi seda enam kipub sotsiaalmeedias kajastatav reaalsest elust erinema. Mäletate veel seda aega kui Instagram tuli? Valmis klõpsatud pilt sai koleda filtri(kui üldse sai), ilmselt veel koledama raami ja postitatud. Ja siis algasid uuendused: storyd, live ülekanne.. ja kui see kõik oma hoo sisse sai siis tekkis olukord kus ühtepidi on filtrid olemas küll aga teisalt – EI MINGIT FILTRIT! 

See, mis meile täna sotsiaalmeediast vastu vaatab on enamjaolt kõike muud kui reaalsus. Need piltilusad naised mitte üheainsama veata, kadestamisväärne garderoob, unistuste kodu, elu nagu ajakirjakaanel. Just! –  selline on elu ajakirja kaanel..mitte Sinu, minu või Sinu naabrinaise kodus. See lugematu arv äppe, mis pildist üle käivad enne üles laadimist – küll värvide, meigi ja kes teab mille parandamiseks ja kohendamiseks. Tahaks teiega jagada ühte fun fact´i sellest loetud postitusest, mida ma ei saa lihtsalt teiega jagamata jätta, sest see ilmestab kogu seda, pehmelt öeldes naljakat olukorda sotsiaalmeedias.

Üks Eesti influencer on nii kaugele läinud, et kasutab kuulsate modellide insta pilte ja kleebib sinna oma pea külge. Ja kuna ta teeb seda niivõrd puhtalt, ei saa enamik sellest arugi..aga no tegelt?! Ja siinkohal tsiteerin :”Millegi pärast oma pildi X taustale kleepimine tundub veel kuidagi vastuvõetav aga OMA pea kellegi TEISE keha otsa? Hallo kosmos! ” Selle kõige kõrval tunduvad kõhulihaste kleepimise äpid ikka lapsemäng (jep, need äpid on olemas). Kogu see äpindus ja Instandus ongi kuhugile kosmosesse kolinud ja see kosmos mõjutab meid rohkem kui endale tunnistada tahame – seda siis nii meie minapildi hindamisel kui igapäeva valikute tegemisel.

Ja kas meie“harilikud inimesed tänavalt” saame sellest aru, miis on päris ja mis ei ole. Kes on need inimesed pildil ja kas nad üldse on olemas?

Tasub meelde tuletada, et enamus on võimalik sellest ruudukujulisest pildikesest välja croppida- nii, et sisuliselt võrdeleme ennast inimestega, keda ei olegi olemas. See pilt mida IG kuvab ei ole tervik! –  need on väljalõiked siit ja sealt, just need kõige sobivamad teistele näitamiseks – aga mitte terviklik elu. Pole ilmselt ka harvad juhud, et postitatakse googlest välja lõigatud pilte, et siis saavutada mida? Näidata mida?  Siinkohal võite ise oma fantaasial ilmselt lennata lasta …

Ega ma isegi patust puhas pole- ikka valin kui pilti üles panen- kes meist tahab postitada endast meelega koleda pildi? Mitte keegi! Ikka reisil olles postitan pildi paar, ja vahest ka mõne selfie. Samas katsun värvide sättimisega piirduda. Küll aga poosi pildil katsun ikka sättida kõige menukamatest piltidest inspireerituna. Mis siin salata, kui toidupilti postitada siis ka ikka eelneb sellele omajagu sättimist ja vahest ka googeldamist, et saad nippe, kuidas pilt paremini välja tueks. Ja mis siisn salata olen googeldanud ka “How to make a good selfie”.

Eks siin on, nagu ka kõigi muude asjade juures võtmesõnaks mõõdukus ja kaine mõistus. Me peame andma endale aru, et see kõik, mis meile on sotsiaalmeedias nähtav ei ole puhas kuld ja pigem sellesse suurema kriitikaga suhtuma, sest nagu ma enne mainisin mingi seltskond postitab näiteks googlest välja lõigatud pilte, et ennast huvitavamaks teha. Olgu selleks siis sõbrapäeva lillekuhilad või üllatuskingitused “kallimalt”. See ilus kleit mis pildil, tagastatakse poodi enne 14p möödumist ja auto milles selfie tehtud on hoopis “onu” oma.

Teile soovin aga kainet mõistust, vähem ebamõistliku enesekriitikat ja rohkem enesearmastust!

(Postituses kasutatud pilt pärineb internetist)

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod