137370 kasutajat 547 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Toitumiskava superpakkumine - 43 %

Spordist ja kinesioteipimisest


Augustikuu lõppes täitsa toredasti – täitsin oma 60km jooksu/kõnni eesmärgi, lõpptulemuseks 66,5km. 
Üleeile läbisin esimest korda joostes 5km, seni olin seda distantsi vaheldumisi kõndinud ja jooksnud. Kaks kuud tagasi uuesti pärast pikka pausi treeningutega alustades ei jõudnud ma kilomeetritki joosta, seetõttu olen edasiminekuga väga rahul. Ja kilomeetriaeg on ka iga korrga paranenud. 
Täna ostsin omale uue jalgratta ka, ehk jooksuvabadel päevadel saan õhtul metsas rattatiiru teha. Olen seda varem ka teinud, aga mu senine ratas ei ole maastikusõiduks sobiv – toon selle nüüd linna asfaldisõitudeks ja uue viin maale koju, et saaks rahus metsas ja kruusateedel käia, mida mul siin ümberringi on rohkem kui siledaid teid. 

Selles, et ma paar kuud tagasi jälle liikuma sain (olen varem kirjutanud, et veebruaris ägenenud seljaprobleemide tõttu olin suve alguses seisus, kus ei saanud kõndidagi, rääkimata jooksmisest), mängib suurt rolli minu kiropraktik, kes on nii minu selja kui jalgadega imesid teinud. Seljavalu pole mind viimased paar kuud tõsisemalt kimbutanud (aeg-ajalt hommikuti annab kangusena tunda) ja kui see paika sai, hakkasime tegelema minu põlvedega, mille tõttu 6a tagasi aktiivse jooksmise järele jätsin – parema põlve valu lihtsalt ei lasknud enam liikuda. 

Viimastel nädalatel on minu peaaegu et lahutamatuks kaaslaseks ka kinesioteip. Kui varem teipis kiropraktik mul selga, siis nüüd aktiivsemalt treenides on põlveteibist suur abi ning paar nädalat olen end ise teipinud, olles enne põhjalikult tema käe all katsetanud, kuidas just see õige viis on. 
Nüüd kaks korda olen käinud jooksmas ainult vasaku põlve teibiga, sest korraks tundus, et parem enam valu ei tee, aga pärast tänast jooksu tundub, et pean ikka parema ka tagasi panema, sest kui vasak ei anna koormusega end kuidagi tunda, siis parem kipub ühel hetkel ikka valutama. 
Ja see on see koht, kus ma tahaks öelda, et palun ärge teipige end ise mingite Youtube'i videode järgi, kui teil pole kinesioteibiga varasemat kogemust ning baasteadmisi inimese anatoomiast. Kui mälu ei peta, siis olen siit blogidestki näinud soovitust tellida omale Aliexpressist teip ja vaadata netist, kuidas seda paigaldada. 

Näiteks minu põlvedel (foto) on teip pealtnäha pandud samamoodi, aga kui natukene põhjalikumalt vaadata, siis on parem ja vasak põlv siiski natukene erinevad, sest kummagi jala juures valmistab mulle probleeme erinev lihas. 
Mis seal salata, kui põlvede teipimine on mul hästi käpas ja sellega saan hakkama (põlved vist on enam-vähem ka ainukene koht kehal, kuhu seda on mugav ise ilma kõrvalise abita panna), siis korra olen ämbrisse astunud ja proovinud ise elukaaslase abiga teipida valutavat rannet. Sellest ei tulnud midagi head, valu läks ainult hullemaks. 

Nii et kui te tõesti end aidata tahate, siis palun, konsulteerige spetsialistiga või läbige vähemasti baaskoolitus. Seda korraldab näiteks Kinesioteip.ee või pakkujaid on teisigi. 

 
A.
17691 lugemist / 2 fänni
Minust

Kolmekümneselt otsustasin võtta oma elu jälle enda kätte - ma tahan, et minu füüsiline võimekus poleks enam kunagi takistuseks minu unistuste täitumisel.


Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Fitlapi toitumiskava on hea lahendus vapustava vormi saavutamiseks? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva