120348 kasutajat 506 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Poolepäevane koogiralli ja murettekitav kaalulangus? :)


Ütlen alustuseks kohe ära, et kaalust mul tegelikult ei olnud plaanis üldse lähiajal kirjutada, sest nagu mainisin, siis tibusid loetakse kevadel ja minu viie päevaga kevad kindlasti veel saabunud ei ole. Aga pean vist ikkagi sõna võtma… 

Enne seda aga hoopis toitumisest, mis kujunes täna sootuks teistsuguseks, kui ma esialgu plaanisin. 

Hommik algas proteiinipannkookidega, mis on varasemast ühed mu lemmikud tänu väga lihtsalt valmistamisele. Olin kuskilt toidupoest saanud karbi Hispaania maasikaid, mis imekombel maitsesid paremini kui maasikad parasjagu Hispaanias (kus ma viimase kuu veetsin) ja retseptis banaani maasikatega asendades saab neid päris hea koguse pannkookide juurde. Nii hea, et mul maasikatest ei jätkunudki ja osaliselt kasutasin ka banaani 🙂 

Lõunaks oli mul plaanis omale teha lihtne Profeeli jogurt lisanditega, kuna mitu korda päevas kokata ei viitsi ning õhtuks olin suurele lapsele makarone lubanud. 
Siis aga hakkasid kõik riburadapidi otsustama, et nad täna pikalt kodus polegi ja see lõi mu plaani sassi – aretasin lõunaks kiirelt oa-singisalatist suitsukana-kartulisalati, et mees ka enne äraminekut süüa saaks ja kuna laps teatas, et ta läheb ööseks vanaema juurde, siis ma ei viitsinud õhtuks ka enam sooja sööki tegema hakata. 

Selle asemel lõin aga jälle lahti Magusaga Kaalust Alla raamatu rummikoogi koha pealt, mille kohta on grupis nii isuäratavaid pilte jagatud. 
Tegu on kõige-kõige parema Fitlapi koogiga, mida ma seni söönud olen ja esimesega, mis mulle tõesti maitses: 

Küpsetamine oli muidugi paras väljakutse, kuna olin üksi väikese lapsega kodus, kolisime enne jõule uude majja ja siinset poppi ahju ma veel kasutada ei oska ning kedagi aitamas ka polnud. Mingi valemiga leidsin lõpuks sobiva temperatuuriga programmi. 

Mõned märkused selle koogi kohta: 

* Põhi tuli mul väga õhuke, osaliselt sellepärast, et kasutasin suuremat vormi, teisalt seetõttu, et munad ei püsinud vahus kui kuivained juurde lisasin. Lisasin taignale ka omajagu vett, kuna originaal oli nii paks, et oleks võinud viilutada põhja peale. Ahjus ta ei kerkinud ka, kuigi panin rohkem küpsetuspulbrit. Tekstuur jäi üpris tihke. 
* Immutasin põhjasid kohviga, et nad natukenegi mahlasemad saaksid. 
* Täidise jaoks vahustasin kohupiima natukese mulliveega õhulisemaks. Seda õppisin porgandikoogi juurest, kus kohupiim üksi jäi napp ja kuiv. 
* Philadelphia Light toorjuustu kalkuleerisin välja tavaliseks versiooniks, sest tuli välja, et olin vale ostnud. Sain väiksema koguse, aga kuna kreemi jagus ohtralt, siis ei teagi täpselt, kuhu ma selle Light versiooniga tehtud kreemi mahutanud oleks. 
* Banaani oli vahekihi jaoks liiga palju, asendasin osa kaunistamiseks vaarikatega. 
* Kakaopulbrit on minu jaoks ilmselgelt liiga palju selles koogis. Jätsin osa peale raputamiseks. 

Tulemus oli siis see, et sõin õhtusöögiks hoopis väga kopsaka tüki kooki ja hiliseks õhtusöögiks jälle kooki. Hommikul söön ka kooki vist.
Nagu varasemalt kirjutanud olen, siis seni on siinsed koogid minu jaoks liiga maitsetud olnud ja olen magusast üldse loobunud põhimõttel, et kui õiget ei saa, siis asendust ka ei taha. Aga rummikoogiga ma ei tundnud kordagi, et oleksin mingi kompromissi teinud. 

**** 

No ja nüüd see kaal… Langeb kiiresti, mis võiks ju rõõmu teha, aga hakkan vaikselt mõtlema, et äkki liiga kiirelt? Viie päevaga on kaalulangus olnud ca 3,5kg. 
Teiste kogemusest lugedes saan aru, et alguse langus võibki kiirem olla, aga vähem kui nädala kohta on see päris kopsakas summa. Tekib hirm, et äkki teen midagi valesti? 
Olen realist, tean, et see igavesti nii ei jätku. Esmaspäevast ka uuesti trenni, see tõmbab ka kindasti pidurit. 
Ma muidugi ei kurda, et vean jopeluku juba praegu üsna lahedalt kinni, aga kuskil näribki mingi kahtlus, et võibolla ma olen kuskilt puusse pannud, et see langus nii suur on… 
Help, anybody? 
A.
13840 lugemist / 1 fänn
Minust

Kolmekümneselt otsustasin võtta oma elu jälle enda kätte - ma tahan, et minu füüsiline võimekus poleks enam kunagi takistuseks minu unistuste täitumisel.


Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Soovid langetada kaalu ja saavutada oma unistuste keha? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva