120348 kasutajat 506 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Patumõtted seljatatud… vist?


Tänase päeva olen hommikust õhtuni peas keerutanud mõtet, et kuna ma olen pea kaks nädalat vastu pidanud ilma libastumiseta, siis äkki lubaks omale täna ühe patutoidukorra, mis ju tegelikult polegi patt. 
Peamine põhjus selleks on ilmselt, et tunnen ennast söögitegemisest väsinuna. Ma üldse ei liialda, kui ütlen, et enne ma ei teinud praktiliselt üldse süüa, ehk maksimaalselt kord nädalas, kui sedagi. Mul on lihtsalt mees, kellele väga meeldib kokata ja kui inimesele meeldib, siis ei maksa sinna vahele torkida, eks. Nüüd ma teen aga iga päev kolm korda päevas süüa (järgmise lõuna võtan tavaliselt eelmisest õhtusöögist) ja natukene kõrini on. Peab hakkama vist portse sügavkülma koguma. 

Igatahes, hommikuti ma olen nii raske ärkamisega, et hommikusöögi tegemine on mulle alati peavalu. No et ajaliselt valmis jõuaks. 
Täna ma jõudsin ka juba mõelda, et viin siis lapse lasteaeda ja sõidan linna ning vaatan, mis käigu pealt saab. Õnneks tegin korraks ikka külmikuukse lahti ja meenus, et olin eile teinud jälle rummi-kohvikooki ning haarasin selle siis kontorisse kaasa. Patutoidukord jäi tegemata, 1-0 minu kasuks. 
Kujutate ette, minu ports sellest koogist on 30%. Küpsetasin 24cm vormiga ja see teeb päris kobeda tüki. Olin omale kontoris koguse just taldikule mõõtnud, hambad esimesele amspule sisse löönud, kui astus sisse Omniva kuller, kes ehmununa vaatas mind, siis kooki ja pobises head isu 😀 
Ma pole kunagi saanud, miks nad nii vara peavad tulema, aga see selleks. 

Lõunaks olin kaasa võtnud eilsed makaronid singi ja juustuga (singi asendasin suitsukanaga), aga pean tunnistama, et need väga ei maitsenud. Kana kogus retseptis on väga väike, juustu on jällegi mega palju, proportsioonist väljas. Oma vitsad jälle peksid, et läksin lihtsama vastupanu teed ja ei viitsinud eile Boloneset teha. 
No ja siis ma mõtlesin, et oleks üks päev nagu kõik teised ja läheks ka mõnda kõrvalasuvasse kohvikusse lõunat sööma. Siis tuli aga kiire ajagraafikukaalutlus, et jääksin oma toitumisega siis saabuva trenni mõttes hiljaks ning kogu päeva toidukorrad läheksid sassi, nii et sõin ikka oma makaronid ära. 2-0 minu kasuks! 

Trenn oli täna raske. Tegime jõu asemel rohkem kardiot (kolmest harjutusest koosnevad tsüklid, kõiki 1 min, alguses jalad, siis koke käed järele ja lõpetuseks minut sprinti jooksulindil ning nii mitu ringi järjest). Vahepeal võttis pildi ikka kõikuma, aga mulle üldiselt selline piiri peal mängimine sobib. 
Kontorisse tagasi jõudes olin juba klapitanud, et hilisõhtuse toidukorra juures oleva apelsini söön pärast trenni ära, et toiduvahed liiga pikaks ei läheks. Jõudsin selle koorida ja hakkasin esimest ampsu võtma, kui helises telefon. Mul on jaanuari algusest ühe esihambaga jama olnud, täna sain siis lõpuks hambaarstile aja, aga ajasin selle tund aega sassi ja kliinikust helistati, et kuhu ma jäin… Spurtisin siis autosse ja lubasin 10 minutiga teises linna otsas olla. 
Oma apelsini ma mõistagi süüa ei saanud ja pakkisin selle siis hiljem koju kaasa. 

Kuna ma olen täna jälle väikese pojaga kahekesi kodus, siis ma üldse ei tundnud, et ma tahaks hakata jälle süüa tegema. Plaanisin kõrvitsa-porgandi püreesuppi, aga tegin selle plaani kiirelt ümber, mõeldes, et teen oma patutoidukorra siis nüüd lõpuks ära. 
Aga mul oli mees alles kodus ja mu suur ego ei lubanud tunnistada, et ma kavatsen mitte kava järgi süüa, olles ise enne nädalaid keksinud, kuidas mul üldse millegi muu järele isu pole. Ühesõnaga selleks, et tubli paista, asendasin supimõtte sooja einevõileivaga. Kui ma need ahjust välja võtsin, siis veel mõtlesin, et kui mulle ikka väga ei maitse, söön midagi muud, mida ma ise tahan. No otsa need saiad said. 3-0 minu kasuks. 

Ja siis oli veel see hilisõhtune õhtusöök eks. Trennipäeval topeltports. Vaatasin pisipoja kohukesi ja mõtlesin, et metsa kah, sööks temaga ühe. Sain endast võitu ja hakkasin hoopis proteiinivahvleid tegema. Sinnamaani, kus avastasin, et mul proteiinipannkoogi jahu enam kodus polegi ja järel on ainult Fast pudingud. Kuna mul olid keefir ja jogurt juba kokku segatud, otsustasin siis eksperimenteerimiseks nende juurde pudingipulbrit (ma pole seda varem söönud) segada, et söön siis sellist poolpatust pudingut ja kasutan oma patutoidukorra ära. Aga see maitses nii jubedalt, et kallasin kõik vetsupotist alla. 
Tõmbasin vahvlimasina seinast välja ja vaatasin isuga viinamarjakarbi poole. Veini on mul ka. Aga selleks ajaks nõudis laps juba vahvleid (olin suure suuga lubanud) ning viimases hädas mõtlesin katsetada, kas mu lemmikust õuna-kodujuustupannkookide retseptist võiks vahvleid saada. 
Tainale jätsin õuna lisamata ja sain väga mõnusad pealt krõbedad vahvlid (küpsetatud 2 min). Õuna asendasin apelsiniga ja sõin kõrvale. Väga hea oli ja nii jäi mu patutoidukord täna kasutamata. 4-0 minu kasuks 🙂 

Muide, kellele meeldivad paksud vahvlid, siis kodukasutajale üle prahi vahvlimasin on Domo Waffle Maker (guugelda), millel saab taimeri paika sättida, mis ühtlasema küpsetamise tagamiseks keerab end vahepeal 180 kraadi ümber ja siis jälle tagasi ning annab vilega märku, kui vahvlid valmis on. Saab tellida näiteks Amazonist. Mina olen väga-väga rahul selle ostuga. 
 




A.
13836 lugemist / 1 fänn
Minust

Kolmekümneselt otsustasin võtta oma elu jälle enda kätte - ma tahan, et minu füüsiline võimekus poleks enam kunagi takistuseks minu unistuste täitumisel.


Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Soovid langetada kaalu ja saavutada oma unistuste keha? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva