Toitumiskava 3 päevaks tasuta Liitu kohe!
Sulge

Valgurikas dieet – ära tee neid vigu

Valgurikas dieet - ära neid vigu tee
Valgurikas dieet on tänapäeval äärmiselt populaarne. Aga kas teadsid, et lihtsalt mõtlemata suure koguse valgu sissesöömine ei paranda sinu tervist, ei aita kehakaalu langetada, ega pane sinu aju efektiivsemalt tööle? Selleks, et näha häid tulemusi ja tunda ennast hästi, vajad sa läbimõeldud strateegiat. Selle all pean silmas seda, et sinu toitumiskavas on paigas kõik – nii valgud, kiudained, head süsivesikud kui ka  rasvad.

Alustuseks olen konkreetne – sinu toidus peab olema valku. Läbi selle on sul kergem kaotada keharasva ilma, et jääksid ilma oma lihastest. Uuringuid, kus piisava valgu olemasolu on aidanud efektiivselt kehakaalu kaotada, on tehtud läbi aegade päris palju.

Valguga tasubki silmas pidada ühte tähtsat asja. Nimelt tuleb valgu tähtsus ja efektiivsus eriliselt välja just kehakaalu langetamise ajal. Siis, kui üldine toiduhulk on piiratud.

Kui palju valku?

Ajakirjas European Journal of Clinical Nutrition tehtud kaalu langetamisele suunatud dieetide võrdlus leidis, et kõrgema valgusisaldusega dieedid suutsid tagada suurema kehakaalu kaotuse kui madalama valgusisaldusega dieedid.

Leiti ka, et lihasmass säilis hästi, kui oli tagatud vähemalt 1,6 grammi valgu olemasolu keha kilogrammi kohta päevas.

Ometi tehakse kõrge valgusisaldusega dieetide jälgimisel vigu, mis kokkuvõttes võivad põhjustada mitmesuguseid tervisemuresid.

Kiudained

Parimate tulemuste saavutamiseks pead saama toiduga piisavalt kiudained. Ja ainult liha söömisega ei ole võimalik neid saada. On leitud, et vähem kui 3% ameeriklastest saavad toiduga piisava hulga kiudaineid (Eesti toitumissoovitused annavad päevaseks normiks 25-35 g). Arvan, et sarnane on olukord ka eestlastega. Piisav kiudainete kogus aitab aitab hoida sinu kõhu täis ning seedimise korras.

Kas teadsid, et ega juur- ja puuviljades ei olegi meeletus koguses kiudaineid? Seepärast pead neid tarbima teadlikult ja targalt. Oleme sellest varem kirjutanud siin.

Ühesõnaga pead sa väga hoolikalt valima, et mida sa oma valguallikate kõrvale sööd. Ühest õunast või porgandist lihtsalt ei piisa. Vajadusel pead tarbima kiudaineid toidulisandina juurde.

Hea rasv

Lisaks kiudainete piisavale tarbimisele tasub keskenduda ka sellele, et saaksid toiduga piisavalt “tarku” rasvu. Nende parimateks allikatest on kala, rohumaal kasvanud veiste liha, kookosõli, oliiviõli, pähklid, avokaadod jms.

Nende tarkade rasvade tarbimine toetab sinu rakkude tervist ning aitab parandada insuliinitundlikkust.

Kõik see omakorda aitab vältida olukorda, kus sinu keha lülitub keharasvade kinnihoidmise režiimile.

Mis on rasvapõletuse seisukohast üks väga halb seisund.

Tervislikud süsivesikud

Kõrgema valgusisaldusega dieet ei pea tähendama seda, et jätad süsivesikud täielikult kõrvale. Täisväärtuslikud süsivesikud nagu juur- ja köögiviljad, marjad, kirsid, greibid, kiivid on täis ohtralt antioksüdante, mis aitavad võidelda vabade radikaalidega sinu kehas.

Need on ühed pahalased, mis kiirendavad sinu rakkude vananemist. Madal antioksüdantide tase veres võib viia ka põletike tekkeni kehas. Kõik see omakorda raskendab sinu teekonda terve kehani.

Lisaks juur- ja puuviljadele on lubatud mõõdukas kogused ka erinevad täisteratooted.

Anna kommentaaridesse teada, kas oled proovinud kõrge valgusisaldusega toitumiskava? 

Fitlap.ee toitumiskava on Eesti armastatuim*

Täname kõiki armsaid kliente, kes on Fitlapist teinud Eesti armastatuima toitumiskava*. Lubame, et ei võta seda au iseenesest mõistetavalt, vaid pingutame ka edaspidi teie heaolu nimel.

6 põhjust, miks liituda Fitlap toitumiskavaga:

  • Kaob ülekaal. Kaotad kuni 1 kg nädalas.
  • Saad süüa oma lemmiktoite, mis on kergesti valmistatavad, soodsad ning maitsvad (meie kavas on olemas kõik tavalised Eesti toidud).
  • Eesti kõige suurema retseptihulgaga toitumiskava.
  • Fitlapil on kõige rohkem avalikkuse ette astunud edukaid kaalu langetajaid.
  • Meie toidud on kergesti kättesaadavad Coop kaubandusketti kuuluvates poodides kui ka Circle K teenindusjaamades.

Kui soovid olla jõuludeks oma elu parimas vormis, siis meil on sulle superpakkumine.

Superpakkumise leiad siit

*Tugineme 2017. aasta ettevõtete majandusaasta aruannetele, kust selgus, et Fitlapil on võrreldes teiste toitumisnõustamisteenust pakkuvate ettevõtetega kõige rohkem kliente.Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod