143511 kasutajat 566 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Toitumiskava superpakkumine - 43 %

Toitumiskava nipp, mis hoiab kokku sinu aega ja raha!


Toitumiskava nipp, mis hoiab kokku sinu aega ja raha!

Arvan, et ei eksi, kui julgen väita, et sul on alati kiire ning igapäevaste kulutuste jaoks mõeldud eelarve lõhki. Seetõttu võib ühe toitumiskava jälgimine tunduda ebareaalne. Jagan täna sinuga ühte reaalset nippi, mida ise väga tihti rakendan. Hoian sellega kokku nii toidu valmistamisele kuluvat aega kui ka raha.

Toitumiskava nipp

Toon sulle näite elust enesest. Käisin nädalapäevad tagasi Rimis. Olin näinud telekast reklaami, et lõhefilee oli tollel päeval saadaval soodushinnaga. Tunnistan, et tavahinnaga ei tõuse mul käsi väga lihtsalt seda ostma. Aga hind oli nii hea, et läksin ja ostsin kohe kolm suurt pooleteistkilost fileed.

Kui mõtled, et kogu see kalalaar läheb ju halvaks, siis mul on selle tarbeks paar nippi. Esiteks panin kolmest kalafileest kaks kohe sügavkülma paremaid päevi ootama. Alati vajadusel hea võtta.

Aga minu nipp aja kokkuhoidmiseks seisneb selles, et tarvitasin selle ühe kalafilee järgmise viie päeva jooksul ära. Fileerisin ja soolasin selle endale külmkappi karpi. Mõtle – üle kilo kvaliteetset kalafileed õhukeste ja maitsvate viiludena kiirelt kättesaadav.

Kui tavaolukorras ei ole seda kilo lihtne ära tarbida, siis ehitasin enda (ja ka oma pere) toitumise ümber selle lõhefilee. Sõin seda neli päeva järjest erinevatel toidukordadel. Mitte küll iga toidukorra ajal, ent kaks-kolm korda päevas sai küll kala söödud. Hoidsin kokkamise pealt ikka korralikult aega kokku.

Kas vastikuks ei läinud? Pean tunnistama, et kui midagi maitseb hästi, siis ei ole mul mingi probleem seda toitu mitu korda päevas või mitmel päeval järjest süüa. Vahel sõin toorelt soolatult, vahel praadisin jne. Erinevaid valmistusviise on sadu. Sõin lõhet nii omleti, tatra, riisi, kartuli kui ka mõne muu lisandi kõrvale. Ehk lõhe (valgu- ja rasvaallikas) jäi alati samaks, ent vahetasin süsivesikuallikaid ning vabavara köögivilju.

Ja saigi see lõhe märkamatult enne oma parimate päevade möödumist ära söödud.

Järgmisel nädalal saan ehk hea hinnaga kana. Mine tea. Kindlasti jälgin soovitust süüa kala paar korda nädalas edasi, ent peatähelepanu pööran siis kanale. Kuigi kana säilimist soolamine ei pikenda, siis kanatoidu olen teinud lihtsalt kaheks päevaks ette valmis. Veiselihal on ka vaakumpakendatult sageli päris kauged aegumiskuupäevad. Otsi poest allahindlusi.

Kas vitamiinidest ja mineraalidest tuleb puudus?

Tervisliku toitumise alus on mitmekesisus. Ilmselgelt tekib probleem siis, kui sööd kuude kaupa järjest ainult ühte ja sedasama toitu. Kui aga vahetad toiduaineid, siis probleeme ei teki. Isegi siis, kui üks toiduaine jääb mingi lühikese aja vältel samaks. Sa ei söö seda lõhet ju kaks kuud järjest igaks toidukorraks.

Vaata videost. Räägin seal sellest ja mõnest muust teemast natuke pikemalt.

Parimat
Heikki
Fitlap.ee toitumisspetsialist

Hekki Mägi


Heikki Mägi
2366896 lugemist / 194 fänni
Minust

Olen Fitlap.ee keskkonna peatreener ja üks loojatest. Olen kindel, et Fitlap.ee kavasid on lihtne jälgida ja need sobituvad kenasti sinu elurütmiga. 

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

Kuigi olen selle keskkonna üks loojatest, kasutan ka ise igapäevaselt Fitlap.ee toitumis- ja treeningkava. Fitlap.ee juures meeldib mulle see, et asjad on lihtsad ja selged. Lisamõtlemist ei pea tegema, kogused on ju ette antud. Valida saan väga suure hulga retseptide vahel. Asendamatu on ka retsepti sees toiduainete vahetamine.

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Fitlapi toitumiskava on hea lahendus vapustava vormi saavutamiseks? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva

Arrow right Arrow bottom