Alates 4,12€ kuus! Osta kohe!
Sulge

Persoonilugu- Liis Tamm ja -47 kg

Tänase persooniloo otsustasime teha naisega, kelle kaalu langetamise teekonda oleme suure õhinaga jälginud juba päris pikka aega. Daamid ja härrad, siin on Liis Tamme lugu, kes kaotas Fitlap.ee kavadega 47 kg!!
1. Palun kirjelda ennast paari sõnaga.

Olen 33 aastane kahe lapse ema Väike-Maarjast Lääne-Virumaalt. Töötan Eesti Töötukassas juhtumiskorraldajana, olen õppinud sotsiaaltööd. Iseloomult olen otsekohene, isepäine, tahan kõike ruttu ja ei meeldi ootamine. Kindlasti ei hoia enda ligi valelikke inimesi. Inimesena olen sõbralik ja abivalmis. Tihtipeale sean teiste heaolu eelisritta enda omast.

2. Mis põhjusel kaalu langetamise käsile võtsid?

Olen lapsest saadik olnud suur tüdruk. Mäletan lapsepõlvest erinevate dieetide perioode, isegi näljutamist ja kaalujälgijatega liitumist. Laste isaga tutvudes hakkasin taas kosuma ja 2007. aastal kaalusin 120,7 kg. Siis võtsin dieediga 40 kg alla, mis muidugi kolinaga tagasi tuli. 2015 aasta kevadel panin ennast ka maovähendusoperatsiooni järjekorda. Kartsin seda hirmsasti, aga arvasin, et muu mind ei aita. Kuid aitas ja olen õnnelik, et sain sellega ise hakkama, mitte ei läinud noa alla. Sama aasta novembris otsustasin, et aitab. Maksimum kaal selleks ajaks oli 117 kg. (Lisaks ühele lapsele ka teine pisike plikatirts). Sain tööle, mis tõi inimeste tähelepanu ja tahtsin olla eeskujuks ka oma lastele. On olnud raskeid momente praeguse teekonna juures ka. Esinenud perioode, kus tekivad isud, aga olen suutnud ennast alati kokku võtta ja edasi minna. Usun, et isud on olnud seetõttu, et päris pingelisi perioode isiklikus elus läbi elatud. Palju on aidanud Facebookis olev grupp, kust saab tuge ja toetust, samuti lähedased sõbrannad. Isudega aitab võidelda ka aktiivne elustiil. Käin meeleldi kiirkõndi tegemas, sest see on aeg minu jaoks, aeg, kus saan unustada kõik kodused mured, töömured. Aeg, kus saan nautida värsket õhtu, head muusikat ja seda, et teen oma kehale head..
3. Palun kirjelda enda elustiili enne ja nüüd. Mis on muutnud võrreldes ajaga enne Fitlappi?

Muutunud on toidulaua juures palju. Olin suur magusasõltlane. Igapäevaselt polnud probleemi ärgates hakata sööma küpsiseid, šokolaadi, saia, saiakesi vms. Tõsiselt, suur šokolaad oli ära söömiseks köömes. Muidugi jah, korralikku toitu siis ei söönud ja tihtipeale sõin ka üle. Samuti olen olnud stressisööja. Natuke pinget pani mind meeletult õgima, kuni selleni, et mul hakkas halb. Nüüd on mul kindlad toidukorrad, söön üldjuhul siiski 4 korda päevas. Vahepeal liidan õhtusöögi ja õhtuoote kokku. Kõht on täis, toidud on maitsvad ja saab kombineerida endale sobivateks.
Liikumisel oli näiteks kolmandale korrusele minek kohutav piin. Üles jõudes oli tunne, et hing on paelaga kaelas. Praegu on hea, lähen üldjuhul jooksusammul üles. Talveperioodil toon igapäevaselt keldrist küttepuud tuppa (ehk siis 4 korrust), käin kiirkõndi tegemas, vahepeal jooksmas, ootan hirmsasti kevadet ja suve, et rulluisud taas välja tuua. Olen lastega aktiivne (kasvatan neid üksi). Teen kõike seda, milleks varem pidin ennast sundima. Ja ma ei ole enam diivaniehteks.

Liis Tamm tagant

4. Kui kaua oled meie teenust kasutanud (mitu kuud)?

Fitlapiga liitusin kevadel (veebruaris või märtsis) 2016 aastal.

5. Mis on sinu saavutatud tulemused ja kui pika ajaga?

Praeguseks on kehalt kadunud 47 kg. 117 kilogrammist on saanud 70 kg kaaluv naine. Seda siis 2015 aasta detsembrist kuni praeguseni. Sellist numbrit nägin viimati äkki 18 aastaselt. Ideaalkaaluni oleks veel 10 kg minna. Rõivanumber on muutunud 54 peale, suuruseks 40/38. Usun, et hoidmisega saan hakkama, sest kui oled endale selgeks teinud, et see ongi sinu elustiil, sinu valikud, sinu keha, mille üle olla rahul, siis ei taha minna tagasi sinna, kus peidad ennast muu maailma eest.

Liis Tamm6. Kuidas meeldib meie toitumiskava?

Mulle meeldib kord. Ehk siis on ideaalne, et koguseliselt on kõik täpselt minu järgi paigas. Ise mõtlema ei pea, jälgi vaid kava. Teen üldjuhul kolme päeva lõunasöögi omale valmis. Hommikud ja õhtud ja õhtuoode läheb lihtsamalt. Proovisin ka ühe teise treeneri toitumiskava, aga minu jaoks oli see liiga ühekülgne ja tundsin näljatunnet, mistõttu kadus motivatsioon ja tekkisid isud.
Fitlapi toitumiskava on mitmekülgne, hulgaliste võimalustega. Ideaalne magusaarmastajale (küpsised, pannkoogid, koogid, rullbiskviidid, vahukoorega kamavaht, võiksin lõpmatuseni kiita).

7. Kas teed ka treeninguid?

Otseselt Fitlapi treeningkava ei kasuta. Käin ise liikumas väljas (kõndimine, jooksmine). Kodus võimlen, teen harjutusi kõhulihastele, jalgadele, tuharatele. Mis tunde see annab? Ma just täna mõtlesin, et mulle nii meeldib tunne peale kiirkõndi, nii väsinud, vaba, rahul. Olen küll Fitlapi treeningkavasid vaadanud ja tunduvad väga heaks võimaluseks hoida ennast kodustes tingimustes aktiivsena, kuid hetkel eelistan siiski värsket õhku.

8. Mida arvad meie Facebook´i salajasest grupist? 

Grupist on väga palju kasu. Tõstab motivatsiooni, annab ideid retseptide muutmiseks. Sealtkaudu olen saanud väga palju ideid toitudeks. Inimeste muutuste nägemine annab samuti palju jõudu. Küsimuste ja murede korral saab abi. Jah, on olnud ka olukordi, kui mõne grupiliikme vastus on natuke sapisem, aga 99% on see grupp siiski väga meeldiv suur ja tore pere.

9. Kui kiiresti saab treeneritelt vastuse, kui tekib mõni küsimus?

Chatis saab vastuse peaaegu kohe. Otseselt treeneritelt ise küsima midagi ei ole pidanud, grupist olen saanud alati vastused. Samas loen küsimuste korral alati treenerite vastuseid ka, sest seal on palju kasuliku infot.

10. Anna palun soovitusi neile, kes on alles valiku ees ja kes kahtlevad, kas tasub kaalulangetamisega alustada? 

Mitte kaalu langetada, vaid muuta kogu oma elu, oma toidulauda, oma elustiili, valikuid. Proovida, püüda ja leida endas jõudu ja tahet ja motivatsiooni. Leida see miski või keegi, kes oleks tugisambaks sellel teel.

11. Anna palun persooniloo lugejatele mõni soovitus!

Inimesed ärge andke alla, ärge lööge käega, ärge öelge, et te ei suuda.

12. Mida arvad kogu Fitlap kontseptsioonist?

Fitlapi meeskond, te olete imelised. Te tõesõna muudate inimeste mõttemaailma, te muudate elusid, te päästate elusid.

13. Kas soovid midagi lisada?

Tahan südamele panna, et inimesed kellel on kaaluga probleeme, siis mida nooremalt alustad tervisliku elustiili ja aktiivse elustiiliga, seda lihtsam sulle endale ja sinu kehale see on.

.
Soovime Liisile omaltpoolt edu ja jaksu ning jääme juba uute saavutuste ootele.Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod