Treenid nagu segane

Käid trennis? Võib-olla isegi iga päev. Sellele vaatamata pole läbi aastate paranenud sinu välimus, sa pole muutunud tugevamaks ega vastupidavamaks?

Sa pole ligilähedaseltki saavutanud seda, mille järele sa treeningutele tulid. Ma ei usu, et oled selline trennifänn, et käid seal ainult trenni enda või siis sealt saadava fiilingu pärast.

Kõik see on loomulikult tore, ent sisimas soovid sa näha tulemusi! Ma olen selles 100% kindel.

Ära muretse, see ei ole ainult sinu, vaid miljonite probleem. Annan sulle konkreetsed nipid, kuidas võtta oma treeningutest välja maksimum.

Kuidas teha trenni nii, et sellest mingit kasu ei ole?
1. Sa ei pinguta piisavalt

Konkurentsitult kõige tähtsam faktor. Sinu keha muutub ainult siis, kui sunnid teda muutuma. Kui sinu treeningud ei ole kehale väljakutse, siis ei ole mingit põhjust ka kehal ennast tugevamaks muuta. Lihtne ja loogiline. Sa ei maksa ka ju poes saia eest kaks korda rohkem, kui küsitud.

Sinu ülesanne trennis on igal võimalusel suurendada treeningvahendi raskust - viska kangile kettaid juurde, võta raskemad hantlid, tõsta intensiivsust jne.

Kui harjutus muutub mingi raskusega liiga kergeks, tuleb kohe raskust suurendada. Roosad hantlid ei muuda sind ega sinu keha.

Trennis peab olema raske. Higi peab voolama (mitte et see nüüd eesmärk omaette oleks, ent usun, et said minu mõttest aru). Harjutuste viimased kordused peavad olema nö "viimase piiri" peal. Kui viskad kangi käest enne, kui raske hakkab, pole sellest erilist kasu. Niimoodi jäädki aastast-aastasse sama "tugevaks".

2. Liiga kerged harjutused

Harjutusi on tuhandeid ja nende vahel orienteerumine üpris keeruline. Siiski on teatud grupp harjutusi, mis on teistest õige natuke efektiivsemad. Siinkohal meenuvad kohe kätekõverdused, lõuatõmbed, kükid, väljaasted jõutõmbed ja palju muud.

Selle väikese hulga harjutustega saad mõjutada korraga tervet keha. Vastukaaluks meenuvad kohe naiste lemmikharjutused - reite eemaldamised ja lähendamised. Need masinad on kõige hõivatumad masinad jõusaalis üldse. Ja ma ei saa aru, miks...

Kui saad muretult telefonis harjutuse tegemise ajal Facebook'i sirvida, siis on midagi ikka väga valesti.

Lühike soovitus- tee parem väljaasteid, kükke, kätekõverdusi, lõuatõmbed ja jõutõmbeid.

Ma ei ütle, et harjutuse sooritamine peab olema ebamugav, ent kui sul on ikka liiga mõnus mõnel masinal, siis suhteliselt kindlalt ei ole see just kõige efektiivsem harjutus.

3. Sa ei tunneta lihast

Olen päris kindel, et paljudel ei ole lihastunnetusest sooja ega külma. Aga mul on! Minu arust on ülimalt tähtis keskenduda just sellele lihasele, mida treenid. Tunnetada seda tööd tegemas. Läbi selle kiirendad enda arengut.

Kui sa lihast ei tunneta, siis on tulemused rasked tulema.

Siinkohal ei pruugi sind ümbritsevad treenerid aru saada sinu tunnetuse puudumisest. Sageli saab teha harjutust väliselt korrektselt, ent treenitavat lihast täielikult tundmata.

4. Liiga pikad trennid

Treening peab olema mõistliku kestvusega. Mõistlik on muidugi lai mõiste. Siiski olen soovitanud mahutada oma treeningud 1-1,5 tunni sisse. See on veel aeg, kui sinu töövõime on rahuldavas seisus ja sa jõuad pingutada.

Ära unusta, et keha vajab enda muutmiseks sädet.

Ning see säde peab tulema läbi selle, et sa pingutad piisavalt. Kahjuks on seda sädet sinult kolmandal treeningutunnil raske välja pigistada.

Loodan, et need mõned nipid panid sind sinu treeninguid natuke teise nurga alt nägema ja teed vajalikud muutused. Sest ma tahan näha, et sa muutuksid tugevamaks ja läbi selle ka kenamaks.

Anna kommetaarides teada, kui pikad on sinu treeningud?