Toitumiskava 3 päevaks tasuta Liitu kohe!
Sulge

Legaalne doping? Saade “Õhtu” esitles Fitlap.ee retsepti

Legaalne doping? Saade "Õhtu" esitles Fitlap.ee retsepti

Fitlapiga võttis ühel talvisel õhtul ühendust Kanal 2 saate “Õhtu” produtsent ja palus hiljutise dopinguskandaali valguses meie abi ühe uue revolutsioonilise retsepti välja töötamisel.

Nimelt sooviti, et mõtleksime välja retsepti, mis mõjuks kui doping, aga oleks kokku pandud täiesti tavalistest toiduainetest. Ühesõnaga annaks igaühele meist üleloomulikud võimed.

Mõeldud-tehtud. Ilmavalgust nägi smuuti, mis aitab sul tõusta seninägematutesse sportlikesse kõrgustesse.

Saatejuhid ristisid selle legaalseks dopingu toobiks. Jääme meiegi selle nime juurde.

Nii vahemärkusena, kogu see lugu tegi meile kui spordisõpradele (ja ilmselt ka paljudele teistele eestlastele) lihtsalt haiget. Aga see on juba teine lugu.

Legaalse dopingu toop

Vaja läheb:

  • 100 g peeti
  • suur peotäis spinatit
  • 1 banaan
  • 250 ml piima (sobib ka mandlipiim)
  • teelusikatäis maapähklivõid
  • 1 tl mett

Viska kõik koostisosad blenderisse ja mikserda kokku üks mõnus smuuti. Kui smuuti tuleb liiga paks, lisa veidike vedelikku juurde.

Saatejuhtide üllatuseks (tundub ju see kooslus esmapilgul kaunis ootamatu) oli smuuti lõpptulemusena väga maitsev.

Täpsed sulle sobivad kogused leiad oma Fitlap.ee toitumiskavast.

Oma silm on kuningas – vaata saadet

Aga oma silm on kuningas. Vaata Kanal 2 videost, kuidas Jüri Butšakov ja Robert Rool teevad spordi toitumise ajalugu. Smuuti tegemine nähtav alates 13:10.

Ütlen omaltpoolt, et tegemist oli väga meeleoluka smuuti valmistamisega. Müts maha saatejuhtide ees.

Kui video vaadatud, keri videost allapoole ja loe, miks see smuuti on nii efektiivne.

Mis on selles smuutis nii erilist?

Selle smuuti üks peamisi võlukoostisosi on peet, mida on vastupidavusportlaste seas kasutatud paremate tulemuste nimel juba päris pikka aega. Kuigi sellel teoorial puudub meeletu teaduslik tõestus, tundub selle taga siiski midagi olevat.

Meile kõigile tuntud Tallinna ülikooli terviseteaduste ja spordi instituudi direktor Kristjan Port on selle kohta öelnud järgmist: “Peedimahlas leidub nitraate, mis võivad mõjuda väikeste veresoonte valendikke suurendavalt, see tähendab edendada kudedes verevoolu. Seetõttu arvatakse, et paraneb töötavate lihaste verevarustus ja selle kaudu lihaste energeetikas olulise hapniku kättesaadavus.“

Samas lisab ta, et nitraate leidub peale peedi paljudes köögiviljades. Näiteks spinatis, mõnedes lehtsalatites ning isegi redistes leidub nitraati isegi peedist rohkem. Ja imelikul kombel on kõige rohkem tähelepanu sellel teemal saanud just peet ja peedimahla joomine. Lisaks sellele ei ole uuringutes usaldusväärselt leitud, et töötavate lihaste verevool peedimahla või nitraatide manustamise tõttu paraneks.

Teisalt on katsetes leitud, et peedimahla joomine on mõnedel (mitte kõigil) katsealustel töövõimet parandanud.

Võta siis kinni. Igatahes on meie smuutis sees nitraate sisaldavad peedid ning spinat.

Lisaks spinatile lisasime ka banaani, kus on sees kaaliumit. Kaalium on hea südametöö abimees ning on osaline ka siis, kui pingutad ühel või teisel viisil oma lihaseid (lihaskontraktsioon).

Maapähklivõis leiduvad valgud, rasvad ja kiudained aitavad hoida energiataset stabiilsena. Lisaks on seal sees foolhapet (B9), mis aitab kaasa vastupidavusele.

Selline oli siis meie nipp, kuidas täiesti tavalise toiduga on võimalik endas tuua esile üliinimlikud ja seninägematud võimed.

Head proovimist. Parima tulemuse nimel tarbi seda jooki ka võistlustele eelnevatel päevadel.Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod