Kuidas reisides vormis püsida!
Kuidas reisides vormis püsida!

Üldjuhul kipub reisil olles nii toitumine kui ka treenimine "käest ära minema". Toitumine reisil on üks paras peavalu. Ja tagasi tulles on lisandunud päris omajagu kilosid.  Aga mul on sulle hea uudis. See ei pea nii olema. Sa võid tulla reisilt tagasi isegi parema vormiga kui minnes.

Jagan täna sinuga nippe, kuidas püsida reisil vormis ilma millestki eriliselt loobumata.

Sa pead reisi nautima

Reisides võiks olla üks tähtis reegel. Reis peab olema nauditav, stressivaba ja fun. Reis on ju eelkõige aja maha võtmiseks, lähedastega koos olemiseks ning heade sõprade seltskonna nautimiseks.

Stressil on väga suur roll ülekaalu tekkimisel, seepärast suhtu reisil olles tervislikkusesse mõistlikult. Ära tee lollusi, ent anna enda kehale ja meelele piisavalt puhkust. Naudi ja lõbutse. Reis peab sinu stressikarika tühjaks laskma.

Toitumine reisil

Nagu ilmselt tead, toitumine on ka reisil olles kõige alus. Kuigi mainisin, et ei tasu minna reisiaegse toitumisega äärmustesse, tuleks jälgida siiski mõnda lihtsat põhimõtet.

Alustuseks lennureisid. Kuigi lennukisse ei tohi kaasa võtta vedelikke, siis tahke toidu kaasa võtmine on lubatud. Võid kaasa võtta puuvilju, pähkleid, juustu, sinki ja miks mitte isegi omletti. Igal juhul parem lennukis pakutavast. Pikemal lennureisil pakutakse alati ka tasuta vett.

Ülejäänud põhimõtted

  • Võta alati hotell koos hommikusöögiga. Hommikusöök on kohustuslik. Üldjuhul pakub iga rootsi laud teada tuntud hommikusöögiklassikuid - muna, sinki, juustu, puuvilju jne. Väldi mahlu, saiakesi, magusaid jogurteid ning magusat. Hommikusöögi juures on magusale väga kerge "ei" öelda. Eks ole?
  • Fitlap.ee kava soovitab süüa neli korda päevas. Võid seda reeglit reisil olles veidi painutada ja jagada oma toidukorrad kolmeks. Toidu päevased kogused katsu kokkuvõttes jätta samaks. Neli korda päevas söömine võib reisil olles tunduda sageli keeruline. Matkad, päevased väljasõidud ja muu selline teeb selle raskeks. Ning suur osa reisiseltskonnast ei saaks nendest pidevatest söögipausidest aru.
  • Proovi toidukordi mitte vahele jätta, st kolm korda söö kindlasti päevas. Vahelejäänud toidukorrad võivad tekitada hilisemaid söömissööste. Samuti ära näksi toidukordade vahepeal.
  • Lõunasöök möödub sageli mõnes tee peale jäävas kohvikus. Mingit imetrikki selle juures ei ole. Söö täiesti tavalist sööki. Kuna oled toidukordade arvu toonud kolmele korrale, saad süüa veidi rohkem, kui kodus nelja toidukorra peale jagatult. Naudi salateid liha või kalaga, mereande, vahel kuuma ilmaga ka smuutibowle. Neid tehakse üldjuhul marjadest, kookospiimast või mõnest taimsest piimast, peale natukene müslit või kookose-mandlilaaste. Selline smuutilaadne toit. Väldi igasuguseid karastusjooke. Joogiks läheb alati vesi.
  • Õhtusöögil võid käia ka restoranis, kuid püüa jälgida reeglit, et kõik, mis suhu läheb, on ka taldrikul näha. Seepärast väldi pajatoite ja muud sellist, mille puhul sa ei näe, millest söök koosneb. Eelista kvaliteetset liha-kalakraami. Kõrvale kas kartuleid või riisi. Ja salatikraamiga palun alati liialdada.
  • Alkohol. Püüa sellest eemale hoida või siis nautida mõõdukalt veini. Õhtu jooksul pokaali-kaks.

Trenn

  • Trenni osas sea endale kindlad eesmärgid. Pane juba varem paika, kui tihti trenni teed ja tee need lihtsalt ära! Võid teha trenni näiteks Fitlap.ee treeninguvideote järgi, mis kestavad vaid 15-20 minutit.
  • Haara ka sõbrad treeningule kaasa. Seltsis lõbusam.
  • Käi võimalikult palju jala.

Kõik. Ja nii lihtne see ongi. Nii tuled reisilt tagasi ilma igasuguse lisastressita ja ilma ühegi lisakilota. Tervislik toitumine, trennni tegemine ja vormis püsimine reisil ei ole keeruline.