137795 kasutajat 547 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Toitumiskava superpakkumine - 43 %

Kas soovid teada, kuidas reisides mitte kohevaks minna?


Kas soovid teada, kuidas reisides mitte kohevaks minnaSuvi on puhkuste ja reisimise aeg. Kõik need kalli ja kitsa toiduvalikuga lennujaamad või pikad autosõidud kiirteedel, kus parimal juhul leiad kõhukinnitust tee peale jäävatest kiirtoiduputkadest… kõige selle juures on esmapilgul võimatu hoida saledat joont.

Aga ehk ikka on?

Käisin hiljuti Itaalias puhkamas ja sellega seoses on mul värskelt meeles, kuidas reisida nii, et kehakaalu ei lisanduks. Kõige võti on ette mõtlemine. Sa pead olema igaks ootamatuseks valmis. Ja usu mind, ootamatusi tuleb.

Tänases postituses ei hakka ma rääkima, et alkohol on “paha”, sest seda teab ilmselt igaüks, et alkohol lisab tublisti kohevust. Keskendun eelkõige toidule.

Mida kaasa võtta?

Nagu ilmselt tead, siis lennukisse kõike kaasa ei lubata. Kui on aga pikemad lennureisid, siis seal pakutav toit pole just parimas tasakaalus.

Minu tavapärane kotitäide, mida on seni lubatud lennukisse kaasa võtta (loodan, et ma ei eksi ja ka lennuamet sellele alla kirjutab):

 • pähklid-seemned
 • kuivatatud kivideta ploomid või muud ilma suhkruta marjad
 • Kuivatatud liha (nt prosciutto crudo või kanasnäkid)
 • Kõva juust, mis ei lähe halvaks (nt parmesani juust)
 • Kui mahub, mõni tugevam ja toorem puuvili, mis säilib kauem.

Tegelikult on need reisidel ka parimad poest kaasa haaratavad snäkid. Poesnäkid

Süsivesikute saamise pärast ei pea sa ilmselt eriti muretsema. Neid saad igalt poolt niikuinii. Mure on just kvaliteetsete valguallikatega. Hoia neid alati kotis. Kui saad süüa normaalset toitu, ära oma salavarude kallale mine. Jäta need endale hädajuhtudeks.

Hommikusöök

Soovitan hotelli võimalusel valida hommikusöögi järgi. Kui soovitud asukohas on mõned sobivaimad hotellid välja valitud, süvene ka hommikusöögimenüüsse. Üldiselt leiab erinevatelt reisilehtedelt ka hotelli klientide arvustusi, sealhulgas ka pilte hommikusöökidest.

Kui laualt vaatavad vastu vähemalt muna, sink, juust ning puuviljad, oled pääsenud. Muideks, Itaalias pidin sellel teemal päris kõvasti pead murdma. Teine valik on leida hotell, kus on toas olemas külmkapp. Ka sellisel juhul oled päästetud. Poodi ju ikka saad.

Ideaalne hommikusöök (ja tegelikult ka teisteks toidukordadeks) poest:

 • 60 g sinki
 • 40 g mozzarellat
 • Suur peotäis kirsstomatid
 • 1 spl pesto kastet
 • 50 g kuivatatud ploome

Kogused on antud naisele üheks toidukorraks.

Muid kiireid retseptiideid leiad siit.

Hommikusöögist sõltub kogu sinu päev- kas oled energiline ja täis teotahet või väsinud ning tujutu. Seepärast suhtu sellesse väga tõsiselt.

Väljas söömine

McDonaldsVäljas söömine, eriti turistiderohketes piirkondades, võib olla üks paras nuhtlus. Iga sealse restoraniärimehe idee on tegelikult üks- kuidas “lollilt turistilt” saada võimalikult vähese eest võimalikult palju raha kätte. Vabandan, kui kedagi solvasin, aga selline tunne oli vahel küll Itaalias reisides. Nad teavad, et üldjuhul turist kaks korda ühte ja samasse kohta ei satu.

Aga meie õnneks on täna olemas sellised toredad toidukohtade välimäärajad. Ise kasutasin Tripadvisor.com nimelist äppi toidukohtade valimiseks. Kindlasti ei anna see alati adekvaatseimat infot, ent üldjuhul saab selle kaudu eesootavast pildi ette. Sageli loobusime mõnest plaanitud toidukohast pärast klientide arvustuste lugemist ning seal tehtud toidufotode nägemist.

Lisaks arvustuste lugemisele soovitan toidukohad varakult valmis vaadata. Sellisel juhul on kindel, et sa ei maandu lõunasöögil hoopiski esimeses ettejuhtuvas kohas pelgalt seepärast, et kõht on tühi ja midagi peaks ju sööma.

Söö vähemalt 3 korda päevas

Kuigi soovitame oma kavas süüa 4 korda päevas, ajab reisil asja ära ka kolm söögikorda. Siis on sul vähem stressamist. Söö korralik hommikusöök, lõunasöök ning õhtusöök. Aga jällegi, kui sul on tervislikud näksid kaasa võetud, saad kenasti ka 4 korda süüa. Reisil sobivad mõlemad variandid. Kui sööd kolm korda, võta lihtsalt natuke suurem ports.

Kehale pole ainevahetuse mõttes vahet, kas sööd 3 või 4 korda. Kui kogus on sama, kaalu ei lisandu. Oleme sellest varem kirjutanud siin.

Head reisi!
Heikki
Fitlap.ee peatreener

Heikki Mägi Soovitab


Heikki Mägi
2161577 lugemist / 188 fänni
Minust

Olen Fitlap.ee keskkonna peatreener ja üks loojatest. Olen kindel, et Fitlap.ee kavasid on lihtne jälgida ja need sobituvad kenasti sinu elurütmiga. 

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

Kuigi olen selle keskkonna üks loojatest, kasutan ka ise igapäevaselt Fitlap.ee toitumis- ja treeningkava. Fitlap.ee juures meeldib mulle see, et asjad on lihtsad ja selged. Lisamõtlemist ei pea tegema, kogused on ju ette antud. Valida saan väga suure hulga retseptide vahel. Asendamatu on ka retsepti sees toiduainete vahetamine.

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Fitlapi toitumiskava on hea lahendus vapustava vormi saavutamiseks? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

 • Täida ankeet
 • Liitu
 • Hakka kaotama keharasva

Arrow right Arrow bottom