Toitumiskava 3 päevaks tasuta Liitu kohe!
Sulge

Kas Fitlap toitumiskava kiusab inimesi?

Kas Fitlap toitumiskava kiusab inimesi?

Meie postkasti potsatas nädalapäevad tagasi kiri pikaaegselt kliendilt. Tal oli mure. Nimelt pani ta tähele, et Fitlapi toitumiskava ei olnud enam endine. Midagi oli muutunud. Lugu on tegelikult väga õpetlik, seepärast jagan seda ka sinuga. Ja ehk aitab see natuke asju ka sinu jaoks lahti seletada.

Eellugu

Kirja saatja on meiega olnud juba mitmeid aastaid ning saavutanud imelisi tulemusi. Olgu öeldud, et tegu on pigem vanema ja lühemat kasvu inimesega. Kokku on tal Fitlapi ülimugava toitumiskava abiga kadunud 14 kg. Super tulemus. Siiski otsustas ta pärast edu saavutamist mingi aeg omal käel toimetada ning pärast mõningat “isetoimetamist” tulla Fitlapi juurde tagasi.

Aga seekord olid asjad teisiti. Tema toitumiskava kogused olid mõnes retseptis suuremad, kui ta mäletas neid olevat.  Sellised nipet näpet erinevused, aga siiski. Kuidas siis nii? Olid ju tema parameetrid jäänud sarnaseks.

Ja ta mäletas täiesti õigesti. Nimelt tegime mõni aeg tagasi Fitlapi toitumiskava koodi ühe muudatuse – panime kaloraažile alampiiri.

Ent kliendile jäi kuidagi mulje, et Fitlap oma piirangutega kiusab teda.

Kaloraaži alampiir

Kaloraaži alampiirang tähendab seda, et sõltumata inimese andmetest (meie kaloraažinumber arvutatakse võttes arvesse inimese kehakaalu, vanust, sugu, pikkust ja kehalist aktiivsust) ei ole võimalik, et see läheb alla 1200 kcal päevas. Tavaliselt ei ole sellele piirile Fitlapi toitumiskava kasutades kellelgi asja, ent siin võivad olla mõned erandid – väga madala kehakaaluga inimesed, vanemad inimesed ning kindlasti ka lühemat kasvu inimesed.

Liiga madal kaloraaž

Nende puhul võib juhtuda, et algoritmid tahavad pakkuda kaalu langetuseks sellest piirist allapoole jäävat toitumiskava kaloraaži. Ja siin hüppame meie vahele ja ütleme stopp. Põhjus selleks on väga lihtne – Fitlap on elustiil ja keha õige toitmine. Kaalu langetamine muidugi ka, ent meie jaoks on klientide tervis konkurentsitult kõige tähtsam.

Kui kaloraaž läheb toitumiskavas liiga madalaks, võib tekkida puudujääke nii mikro- kui ka makrotoitainetes. Võid saada vajalikust hulgast vähem vitamiine, mineraale, kiudaineid, valke, rasvu ning süsivesikuid.

Ehk siis see alampiir on pandud meie klientide kaitseks ja sellest me ei tagane. Lisaks kuvame hoiatusteksti neile, kes on juba väga madalas kaalus ja edasine kaalu langetamine tundub mittevajalik.

Segadus võib tekkida siis, kui soovitakse kasutada meie toitumiskava võimalust 10-20% võrra etteantust kaloraaži suurendada või vähendada. Oletame, et oled arvutuslikult juba väga palju alla selle 1200 kcal ja sinu puhul on juba rakendatud seda piirangut. Sellisel juhul võib juhtuda, et isegi kaloraaži 10% tõstmine ei muuda sinu toidu kogustes midagi, sest sa pole veel jõudnud sellest alampiirist ülespoole. Segane jutt, aga loodan, et said aru.

Kui räägime kaalu langetamisest, siis 1200 kcal allapoole pole kindlasti vajadust minna. Kui siiski soovid teist käiku sisse panna ja tunned, et toitumiskava portsjonid on liiga suured (milles ma kahtlen), siis toidukoguste vähendamise asemel suurenda hoopis oma kehalist aktiivsust.

Kas Fitlap kiusab?

Ütlen käsi südamel, Fitlap ei kiusa inimesi. Me anname endast parima, et oma kliente võimalikult hästi ja tervislikult aidata. Ja kõik, mida teeme, on ajendatud ainult sellest. Mitte kiusust.

Ma täiesti mõistan, kui kogu selle kaalu langetamise virr-varri sees tekivad sisemised pinged, vahel ei lähe asjad ehk nii kiiresti, kui soovid. Aga võta rahulikult ja ära stressa. Tee etteantud asjad ära ja ma garanteerin, et sa saavutad fantastilisi tulemusi.

Kui hakata mõtlema, siis see toitumiskava kaloraaži alampiir tähendab ju ka seda, et osa Fitlapperitest saavad rohkem süüa. Juhuu!

Anna kommentaarides teada, kas ka sulle meeldib süüa palju, mitmekesiselt ning maitsvalt ja samal ajal kaalu kaotada?

Fitlap.ee toitumisspetsialist Heikki Mägi

Parimat

Heikki Mägi
Fitlap.ee toitumisspetsialist

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod