Alates 4,12€ kuus! Osta kohe!
Sulge

Miks eelistada valmispuljongit?

Tänapäeva kiire elutempo juures on oluline säästa aega nii palju kui võimalik ja väga tore on poest haarata midagi, mis on juba valmis või millest saab midagi kiiresti valmistada.

Valmispuljong on üks selline toiduaine, mis oluliselt vähendab köögis viibimise aega. Aastatega on puljongite turg teinud läbi suure muutuse. Kui algusaegadel koosnesid puljongikuubikud ainult suurest hulgast soolast ja lisaainetest, siis aastatega on järjest enam lisandunud erinevaid tervislikumaid variante. Paraku on jäänud ka need, mis tervisele midagi head ei tee. Poodides on saada puljongeid nii vedelal kujul kui ka kuubikutena. Kuid mille järgi siis tunda ära tervislik puljong?

Kõige olulisem on jälgida koostist. Mida vähem on lisaaineid ja mida rohkem tuttavaid ja arusaadavaid sõnu koostises kirjas on, seda tervislikuma puljongiga on tegemist.

Fitlap alustas koostööd FS Goodsiga, kelle kokad valmistavad ehtsat kodust puljongit kasutades maksimaalselt kodumaist toorainet. Tegemist on maitsvate ja tervislike puljongitega, mille valmistamiseks on kulunud 12 tundi.

Alljärgnevalt toome välja kahe puljongi koostise. Üks neist on FS Goods puljong ja teine kauplustes laialt saadaolev puljongikuubik. Vist ei pea kaua mõtlema, et aru saada, kumb puljong on tervislikum.

Pildil vasakul tavaline puljongikuubik ja paremal FS Goods valmispuljong.
  1. Puljongikuubiku koostis: Jodeeritud sool, maltodekstriin, palmirasv (palmirasv, antioksüdante (rosmariiniekstrakt)), maisitärklis, lõhna- ja maitsetugevdajad (naatriumglutamaat, dinaatrium-5-ribonukleotiidid), suhkur, kuivatatud till 0, 7%, kuivatatud petersell 0, 7%, vürtsid (kurkum, valge pipar), lõhna- ja maitseained, happesuse regulaator (sidrunhape), kuivatatud kanalihapulber 0, 1% (kanaliha, jodeeritud sool, antioksüdant (rosmariiniekstrakt)). % – näitab koostisosa sisaldust kogu tootes.
  2. FSGoods valmispuljong koostis: Vesi, kanakondid, porgand, sibul, petersellijuur, meresool, must pipar, petersell, tüümian, loorber.


Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod