Tervislik toitumisega alustamine ei pea olema keeruline ega kallis. Ole kaval ja esimese sammuna kasuta ära oma külmkapis leiduvad toiduained.

Ükskõik, mida sa oma elus ka ei alustaks, esimesed sammud on äärmiselt olulised. Need kas loovad vundamendi pikaajaliseks eduks või hoopis vastupidi - viivad viimsegi motivatsiooni ja tahtejõu.

Sama ka tervisliku toitumisega. Just need esimesed hetked pärast alustamist loevad. Kui need on mingil põhjusel ebamugavad, lööd käega juba enne, kui suudad tõeliselt alustadagi.

Seda kõike silmas pidades, jagan täna sinuga ühte nippi kergemaks ja mugavamaks alustamiseks.

Kasuta ära kodus olevad toiduained

Usun kogu südamest, et tervislik toitumine ei ole mingi raketiteadus. Kes üritab väita vastupidist, vajab ilmselt väikest sissejuhatust tervisliku toitumise maailma. Aga jah, kehakaalu langetada ja tervislikult toituda saab ka täiesti tavaliste koduste toiduainete ja toitudega.

Toitumise muudab tervislikuks lihtsalt mõnevõrra teadlikum tegutsemine. Olulised on toidu kogused, toiduainete omavahelised proportsioonid ning loomulikult ka toidu kvaliteet.

Aga üllatus, üllatus - see kvaliteet on väga tihti meil kodus külmkapis või sahvris täitsa olemas.

Seepärast on esimene samm tervislikkuse teel selge - tee oma kodus väike toiduainete inventuur ja koosta oma esimene tervisest pakatav menüü just seal leiduvatest toiduainetest. Ma võin mürki võtta, et enamikku sealt leitut kannatab ka edaspidi taldrikule tõsta.

Üks hea toidukord (ka tervislik) võiks sisaldada midagi kõigist kolmest peamisest toitainete grupist - süsivesikutest, rasvadest ning valkudest.

  • Kui mõtlen ühe tavalise sahvrisisu peale, siis leidub seal kindlasti riisi, kartuleid, tatart, porgandeid, herneid, kaerahelbeid jms. Kõik need on väga head ja tervislikud (ning ka soodsad) süsivesikuallikad.
  • Valgulisandiks sobivad süsivesikute kõrvale munad, kodujuust, liha/kalakraam (ka sügavkülmast). Taimset toitu eelistavad inimesed saavad oma "valgulaksu" kätte ubadest, hernestest või kikerhernestest.
  • Rasvade saamiseks võid lasta käiku õlid, seemned, hapukoore, või jms.

Usun, et midagi eelpoolmainitust on ka sul kapis kohe ja praegu olemas. Võta midagi igast toiduainegrupist ning voilaa - hea ja tervislik toidukord ongi valmis. Sulle sobilikud personaalsed kogused leiad juba meie toitumiskavast.

Fitlap toitumiskavas saad otsida retsepte toiduaine järgi

Fitlap.ee toitumiskavas saad otsida retsepte kapis leiduvate toiduainete järgi. Sisesta toiduaine/retsepti otsingureale kapist leitud toiduainete nimed ning sulle pakutakse välja neid sisaldavad retseptid.

Niimoodi toimides suudad kindlasti enamuse kapis leiduvast liita enda tervislikku menüüsse, vähendada toidu raiskamist ning hoida kokku ka raha. Win-win.