Algus.. Raske algus

Kirjutan siia esimest korda..Kuu tagasi liitusin Fitlapiga tegelikult juba teist korda.. Esimesel korral leidsin omale liiga palju ja liiga tihti vabandusi, miks mitte ennast liigutada, miks mitte jätta söömata see, mida tegelikult polegi mu kehale vaja.. Nii tiksus poole aastane kasutusaeg kiiresti täis.. Ja kõik mis ma sain oli pettumus iseendas ja veel "boonuseks" ka mõni lisakilo.. Kaalunuber trügis jõudsalt ülespoole.. Lausa nii, et oma esialgset kaalunumbrit on ka praegu häbi tunnistada.. 

Aga kõik muutus.. Täpselt kuu tagasi.. Pühapäeva õhtul klõpsasin kogemata fitlapi reklaamil ja klõps mu peas käis ära.. Tellisin kolmeks kuuks kava.. Ja kohe läksin kööki omale esimest korralikku sööki tegema.. Tundus kuidagi liiga hea algus… Järgmisel päeval peale tööd leidsin et ainult toitumine ei tundu piisavana.. Läksin kõndima.. Kuus kilomeetrit jalgade alt läbi.. Ja nii mitu päeva järjest.. Aga siis tekkis soov vahelduse jaoks.. Tahaks midagi uut. Pakkusin naabrinaisele naljaga pooleks varianti, et hakkame kohalikus jõusaalis käima.. Ja pool tundi hiljem tatsasime juba sinnapoole.. Ja kui algul oli plaanis käia ainult korra nädalas – siis nüüdseks on sellest välja kasvanud kolm korda nädalas + kõndimised jõusaalivabal päeval..

Tulemused ei ole lasknud ennast kaua oodata. -6 kilogrammi ja ma tunnen ennast palju enesekindlamalt.. Nii väike muutus.. Aga minu jaoks nii oluline. Täna hommikul tõdesin, et mina, kes väga pikalt millegi juures tihtilugu ei püsi, olen suutnud juba kuu aega ennast tagasi hoida oma varasema suure lemmiku – magusa- juurest.. Eks ikka mõnel õhtul luban endale kommi kaks või tükikese šokolaadi, aga kuna tunnen et toitun palju paremini, siis sellist tungivat isu magusa järgi enam ei ole.. Lihtsalt loll harjumus. Ja samas tunnen ennast peale seda kommi või šokolaaditükikest üpris kehvasti.. Et kas mul oli seda ikka vaja..

Ma ei jälgi küll kava 100%liselt, kuid saan siit siiski peaaegu kõigi toitude ideed.. Ja aeg, mis varem kulus selle peale, et mõelda välja mida süüa teha kuulub nüüd lastele. Kõik rahul.. Samuti olen enda jaoks avastanud palju uusi asju.. Näiteks kikerherned, kuskuss, veiseliha. Ja muidugi puhtad maitsed – maitsetaimed ja värkse kaup.. Kadunud on enamus "valmis"maitseaineid ( näiteks üldmaitseained, broilerimaitseaine jms) Ja ei tunne neist puudust ka.. 

Loodan et mu hoog ei rauge enne kui olen saavutanud oma vahe-eesmärgi ja lõpuks ka oma suure suure unistuse.. Keha, millega olen üdini rahul.. Tegelikult ootan, et oleksin oma kehaga nii rahul et julgen välja öelda selle jubeda algkaalu numbri.. 

Päikest seniks,

H.



Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saleneda ja saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod