Tasuta toitumiskava 3 päeva Liitun tasuta
Sulge

Treenimisest

Mõtlesin, et kirjutan sellest, kuidas Fitlap on mu treenimisharjumusi muutnud aga tõele au andes pean natuke varasemast ajast alustama kuna minu suhe spordiga on oluliselt pikem kui pelk mõni kuud mu elust.

Kui ma laps olin siis ma käisin alati kuskil trennis. Karaktertants algkoolis (õpetaja soovitas isegi balletikooli minna aga ema ei olnud miskipärast nõus, arvas, et mul pole vastavat kehakuju… Tea milline ma oleks, kui oleksin siiski läinud…). Kergejõustik, millest mäletan vastumeelset jooksmist, sh tõkkeid, kõrgushüppe harjutamist hüppelaualt, kauguhüppe tarbeks õiget sammu lugemas ja odaviset. Võrkpall, kus ma pidasin vastu paar kuud. Arvatavasti kuuendas klassis jõudsin aerutama. Ja sinna ma jäin. Tegelt läksin sinna tervelt kaks korda, esimesel korral loobusin seltskonna pärast. Seal oli minust aasta-paar vanemate tüdrukute kamp, kellele ma miskipärast ette jäin ja nende sõnu ma välja ei kannatanud. Järgmisel aastal kutsus sõbrants uuesti, eelmise aasta ebameeldiv seltskond oli läinud ja mina jäin. Sõbrants loomulikult mitte laugh.

Aerutamist tegin aastaid ja see tuli hästi välja. Mu medalite kollektsioonis on põhimass sealt. Sealhulgas Eesti meistri medaleid. Üheksandas jõudsin ka korvpallini, sellega tegelesin veel ülikooliski paar aastat. Ujumistrennis ma ei käinud (võibolla ka seetõttu, et sellist siin polnudki siis) aga Viljandis ma omal ajal vastast ei leidnud. Kui Tartus Aura keskus ehitati, korraldati seal pühapäeviti avatud võistlusi, kus mul meeldis käia ja kus ma edetabeli tipus olin. Huvitav, kas praegu ka neid korraldatakse ja kas see edetabel veel ikka seal seinal on? Sellest on ikka üle 13 aasta möödas mu jaoks…

Peale ülikooli tuli tore sõpruskond koos matkade, suusatamise ja rattasõiduga. Tartu maratonide nelikvõistlus ja Estoloppet. Ma vastupidavusinimesena väga nautisin neid. Ka jooksmist huvitaval kombel, sain paar aastat tagasi rasedana teada, et tervelt neli jooksumaratoni läbisin, anti teada, et kui ma veel ühele tulen saan mingi lisatunnustuse viie maratoni läbimise eest. Oma Haanja perioodil käisin palju rattaga sõitmas, 60 km päevas ei olnud tavapäratu. Ja suusatamas, head rajad algasid otse maja tagant. Seal polnud õhtuti nagunii muud teha. Ja siis sõjalis-sportlikud rännakud. Põrgupõhja. Kolm päeva metsas koos kogu vajalikuga, võimalikult nähtamatult, 100 km. Äge!

Siis tuli mu ellu Suur Armastus. Koos autoga. Elustiili muutus tõi kaasa aastaga 10 kilo. Siis tuli teine laps 10 kiloga, siis kolmas kah 10 kiloga. Siis natuke stressi ja magamatust. Ja veel 10 kilo. Ning peale. Õnneks neljas ei tulnud kümnega laugh.

Kohe ausalt ka, ma pole 10 aasta jooksul tegelenud mittemingisuguse spordiga. Kohutav on mõeldagi! Aga tuleb tunnistada, et sportlik minevik ei ole niisama tuulde läinud. Kehamälu on tugev, ta mäletab, et ta on kunagi teinud palju. Seetõttu ei ole ma seekord päris tühja koha pealt alustanud. Kui ma aasta alguses Polari 10 km programmiga alustasin, tuli hea enesetunne liikumisest päris kiiresti. Neli kuud ja kaotatud neli kilo… See oli ikka masendavalt vähe. Ma lootsin sellest programmist suuremat kaalulangust. Programm sai läbi ja polnud enam motti ka ise midagi teha. Lihtsalt ei tulnud pähe nagu ja aega ka nagu polnud ja… Kaks kuud mitte midagi! Siis ma kaotasin oma Polari ära ja lubasin kindlasti alustada uue programmiga, kui üles leian. Leidsin :). Alustasin :). Nüüd olen tublim, teen kõik harjutsed ka ära (varem ikka viilisin neist ära või läksin nende asemel pigem kõndima). Kombineerin programmi alusel Polari harjutuste seeriaid Fitlapi omadega. Suutlikkus kasvab :). Enesetunne paraneb :). Ja alati teen enne trenni planku. Veebruaris alustasin. 20 sekundist laugh. Nüüd tubli 1.30 :). Olen sahisevalt rahul. Ja tänulik, et Fitlap mu ellu on tulnud. Ikkagi pool stressikilodest on juba läinud. Pikk tee on veel minna aga küll ma jõuan. Aega on. Järgmine aasta mahun juba paati ja saan jälle aerutama!

Pilt Pintrestist

Lisan siia lõppu pildi, mille ma jaaniajal tegin ja mis päris hästi iseloomustab minu treenimisi praegu sest põhiosa neist toimub pimedas. Tihtipeale saan välja alles siis, kui lapsed juba magavad. Nii kümne-üheteist ajal. Praegu on eriti kaunis, täiskuuaeg ja selge taevas, pimedas on ka valge. Ning maantee peal on liiklust vähe. On eriline nauding kasutada maanteed uhkes üksinduses ja keset telgjoont kulgedes 😉Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

OSTA TOITUMISKAVA KASUTUSAEGA KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod