136989 kasutajat 547 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Toitumiskava superpakkumine - 43 %

Sõna ja pildi jõud – unistamine, visualiseerimine ja afirmatsioonid


Olen viimastel aastatel õppinud, et peale selliste enamusele teadaolevate edu saavutamise tööriistade nagu eesmärgi seadmine, ajagraafik, planeerimine (ja mille siin keskkonnas on paljuski ära teinud Fitlapi meeskond) on olemas ka sellised vahendid, mis minule olid varem tundmatud või pigem meeldiv reaalsusest põgenemise vahend. Mõnele realistlikumale kindlasti ajaraisk. Tahaksin neist natuke kirjutada sest ma arvan (!), et ma tean neist natukene kuigi ma olen kehv praktiseerija. Mõtlen, et kui ma oma teadmised oma mõtete ja sõnadega kirja panen siis jõuan nende meetodite tõelise olemuseni ehk paremini ja seeläbi ehk ka nende rakendamiseni.

Esiteks unistamine. Unistamine võibki olla ainult põgenemine reaalsusest kuid teades mõningaid reegleid võib palju saavutada, sest unistamine on oma eesmärgi nähtavaks tegemine. Kui lihtsalt istuda ja mõtiskleda, et võiks olla nii ja naa ja ehk ka noo aga vahendina kasutamiseks peab selle nähtavaks tegema. Tean palju edukaid inimesi, kel on olemas unistuste raamat. Mul on ka, kuid ma ei ole seda kahjuks veel süsteemselt kasutama hakanud. See on koht, kuhu koguda oma unistused pildina (nt ajakirjadest, joonistustena vm) kuid ka ainult piltidena ei hakka unistuste raamat tööle. Vaja on ka kirja panna oma unistused. Ja kindlasti ka tähtaeg. Ja ikka veel pole kõik. Unistuste raamatuga tuleb järjepidevalt tööd teha. Kord nädalas võtta aega, et seda vaadata, täiendada, saavutatud asjadele saavutamise aeg juurde panna. Ja seda võib kasutada absoluutselt kõige tarvis: asjad, pere, lapsed, suhted, karjäär, tervis, isiklik areng, kodu, mida iganes, mis Sulle oluline. Unistuste raamatut võib alati ümber teha, see on Sinu raamat ja Sa ise kujundad selle. Luban, et hakkan korra nädalas oma unistuste raamatuga tööle, siis saan esimeste suuremate saavutuste puhul teile oma kogemusi ka jagada :).

Teiseks afirmatsioonid, mis on positiivsed laused. Nende sõnastamiseks on kolm reeglit: positiivne, olevikus (nagu oleks soovitu juba käes) ja isiklik. Kindlasti ei saa afirmatsiooniks lugeda lauset, kus soovitakse kellegi teise muutumist. Positiivne tähendab, et pigem 'on' kui 'ei ole'. Ja olevik, et näiteks kui soovida kaaluda senisest 65 kg praeguse 75 asemel, siis tuleks sõnastada umbes nii: Ma kaalun 65 kg. Afirmatsioonid peaks panema kirja ja neid siis igapäevaselt kõva häälega endale peegli ees ette lugema. Võib ka lehe afirmatsioonidega rahakoti vahele või mujale kättesaadavase kohta panna ja vabal hetkel neid endale (võimalusel kõva häälega) ette lugeda. Need, kes on proovinud on väidetavalt suuri asju saavutanud. Luban, et peale selle postituse avaldamist panen (uuesti…) enda afirmatsioonid kirja ja hakkan praktiseerima. Siis saan aasta pärast omad kogemused ka kirja panna :).

Kolmandaks visualiseerimine, mis on oma kujutluses soovitust võimalikult täpse, kaasates kõik meeled, kujutise loomine. Iga päev tuleks visualiseerimiseks aega võtta, ka 5 minutit on piisav. Mulle meenutab mõnes mõttes natuke mediteerimist. Ma ise ei ole spetsiaalselt aega võtnud aga peale Fitlapiga ühinemist olen küll oma kujutluses tihtipeale oma soovkaalus. Visualiseerimine nõuab praktiseerimist, mida rohkem teed, seda paremini saab aru mida ja kuidas. Oma kogemus loeb. Nagu kõige muugagi :). Luban, et võtan iga päev vähemalt 5 minutit oma eesmärkide visualiseerimiseks, siis saan kogemusi teilegi jagada 🙂

Mõnes mõttes on kogu mu blogi senini olnud natuke selles teemas, sest olen teadlikult valinud blogi piltideks positiivsed sõnad, mis aitavad mul (ja loodetavasti ka lugejail) paremini reel püsida. Üleüldse on blogi olnud reel püsimiseks tõhus abivahend, sihitult ekslevad mõtted saavad konkreetseks ja ise saan ka endast paremini aru laugh. Vaadake või seda postitust, olen välja andnud lubadused ja ka see on üks edu saavutamise vahend. Ausalt, mul ei olnud enne kirjutamist midagi sellist plaanis.

Lõppu lisan pildi oma unistuste raamatust ja kirja pandud lubatud afirmatsioonidest. Keep going!

 

Ja päris lõppu midagi positiivset ka ikka smiley.

Pilt Pintrestist

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!eidzu
7726 lugemist / 5 fänni
Minust

Nelja lapse ema Viljandi lähedalt :)

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

kõik on tehtud nii lihtsaks!

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!
Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Fitlapi toitumiskava on hea lahendus vapustava vormi saavutamiseks? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva