Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

“Ma mõtlesin, et viskan Su ära” ehk öise (maan)tee elu ja ilu

Kell oli umbes 23.10. Teen oma Polarikohast trennikõndi. Maanteel. Sest see on öisel ajal nii võluv koht trennitegemiseks. Pimedas ei tihka üksi väiksele teele metsa vahele minna, öised hääled hakkavad mõistusega liiga lihtsalt omatahtsi trikke tegema. Aga maantee on suur ja lai ja meie juures sirge (siiski üles-alla) ning mets on piisavalt kaugel laugh. Autosid sel kellaajal ikka liigub aga küllaga on selliseid hetki, kus võin oma lambi välja lülitada ja nautida pimedust ja kesktelgepidi kulgemist (hea, et tee sirge, kõik liiklus on piisavalt vara märgata). Olen just soojendusega ühele poole saamas, kui näen autot keeramas eemalt teeotsast. "Palunpalunpalun keera teisele poole!" anun omaette, kuid asjata. Soojendus saab läbi, keeran otsa ringi, et kiirem tempo üesmäge teha. Tagant lähenev auto võtab hoo maha. Imestan, pole seda veel poole aasta jooksul juhtunud, et keegi öisel teel minust midagi tahaks. "Tere. Teed jalutust jah!" Olen võõrana kõlava naishääle peale veidi kohkunud, sest arvestades autot ja teeotsa, kust see tuli, ootan poja sõbrapoisi ema häält. Hiljem jõuan järeldusele, et see pidi ta õde olema. "Ma mõtlesin, et viskan Su ära!" "Ei aitäh, seda pole tõesti vaja!" läheme sõbralikult muiates oma teed.

Selline naljakas juhtum oli eile smiley. Hakkasin mõtlema, et öisel teel juhtub tegelikult pidevalt midagi. Näiteks talvel võtsin nõuks autojuhte harida teemal "Ka jalakäija on inimene!" Üllatav kui paljud ei mõistnud, et kaugtuled pimestavad jalakäijat samamoodi kui autojuhti. No kohe üldse ei näe kuhu astuma peaks, tee siis veel trenni! Mul oli pisike taskulamp ja püüdsin selle valguse suunata võimalikult autojuhile. Said aru küll. Kummalisel kombel pole nüüd suvel sellega enam muret olnud.

Aga on ka muud sel öisel maanteel. Näiteks on üks liiklusmärk, mis mind alati ehmatab, sest selle ümmargune kuju tuleb metsa taustalt heleda taeva taustale alati nii ootamatult ja iga kord ma võpatan sest mul on mulje, et seal seisab keegi! Ära ka ei harju ja meelde ei jää laugh. Loomulikult on ka loomad. Ikka mingid hääled siin ja seal. Eile näiteks oli mingi huvitava häälega lind. Ja kodu lähedal väiksel teel oli raudselt mingi metsloom metsas. Mõtlesin, et oleks ikka pidanud puu alt selle toika kaasa võtma, siis oleks vajadusel millegagi virutadagi. Ükskord võtsin selle kaasa, kui koerad ümberkaudu väga ärevil olid. Või peaks ikka pigem kepikõndi tegema, siis pole roigast vaja laugh. Ükskord oleks oma lastele virutanud, kui nad arvasid, et pimeda poole hämaras on lahe ema metsast jooksu ja sellest tuleneva ragina ning möirgamisega ehmatada. Sekundi murdosa jooksul mõtlesin, kas panna jooksu või rünnata oma keppidega ja oma flegmaatilisuses veel jooksma ei pistnud aga oleks nad lähemalt tulnud oleks virutanud küll. Pärast pidi õhtujutuks neile selgitustööd tegema, miks ei tohiks inimesi ehmatada. Elu.

Kuid öisel ajal on nii palju ilu, et ainult sellepärast jään vist käima. Eile oli selge öö ja tähistaevas. Kuu on juba nii vana, et tõuseb hilja, tähti on palju ja Linnuteegi nähtav. Langevad tähed. Lennukid panevad mõtlema, kes on need inimesed seal ja kuhu nad on teel. Siis muud masinad, mida muidu näha ei ole aga oma teel juhtuvad hetkeks päikest peegeldama. Nagu langevad tähed aga ilmuvad samamoodi kui kustuvad (mitte nagu tähed, mis tulevad äkki) ja liiguvad aeglasemalt. Virmalised! Ja eriti äge on selgel täiskuuööl, siis kõnnid nagu päeval.

Sellised juhtumised ja mõtted mul trenni kõrvale. Kuidas teil? smiley

Pilt Pintrestist

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse