129527 kasutajat 526 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Toitumiskava uue aasta pakkumine - 43 %

Vee joomine- kuidas mina end rohkem vett jooma motiveerin


Tere taas!

 

Vesi! See nii elementaarne asi, millele tavaliselt inimesed vist väga palju tähelepanu ei pööra? Ilmselgelt on vesi meie jaoks asendamatu ja tal on meie organismis tegelikult meeletult palju ülesandeid (olles natuke seotud meditsiini valdkonnaga, siis võiksin siin üpriski detailseks minna, aga tõenäoliselt ei paku see enamikele lugejatele huvi).

Tegelikult on nii, et tarbitava vee vajadus sõltub mingil määral ka kliimast, east, tööst, terviseseisundist ja teistest näitajatest. Me vajame vett 28..38ml kehakaalu kg kohta päevas. Kuna minu hetke kaal on 77kg, siis see teeb umbes 2,1 – 2,9 liitrit päevas. Ütlen ausalt, et minu jaoks tundub see üpriski ulmeline kogus, mida lihtsalt endale sisse juua. Aga ÕNNEKS on vesi mingil määral olemas ka toidus ja vähesel määral seda toodab ka meie organism ise. Seega ei ole ma võtnud igapäevaselt eesmärgiks, seda reaalselt ära juua, eriti kui mul pole jänu- või näljatunnet.

Rääkides nüüd lähemalt minu suhtest veega ja motivatsioonist, siis tegelikult varasemalt olin ma ikka väga kasin vee jooja. Arvan, et lisaks tavapärasele kohvile ja teele tarbisin tihti päevas vaid 1-2 klaasi lihtsalt vett. Ilmselt oli selle süüdi natuke ka see, et mulle korterelamu kraanivesi ei maitsenud ja alati ei jõudnud/viitsinud/tahtnud/raatsinud pudelite viisi mineraalvett koju vedada. Siis umbes paar aastat tagasi kolisime perega lõpuks oma majja- kõik oli hästi tore, sest siin on meil oma puurkaev. Algselt osutus vesi liiga rauarohkeks, aga selle vastu sai pandud vajalikud veepuhastid ning seejärel vastas vee kvaliteet igati nõuetele. Tundsin, et esimest korda elus joon hea meelega kraanivett smiley.

Siis aga avastasin hoopis teise asja, mis mind igapäevaselt häirima hakkas. Nimelt jäid nõudepesumasinas nõud kohutavalt plekilised ja vannitoas olid kõik kohad (eriti klaasist duššiuks) kohutavalt katlakivi plekke täis. Minu, kui suhteliselt suure korra-armastaja , jaoks oli see kohutav piin. Hakkasin siis aga mehele kurtma oma kurba saatust, kuidas joogiklaasid tuleb alati üle pesta ja poleerida ning vannituba tahab minu silmis lausa igapäevast küürimist. Nii me siis otsustasimegi, et laseme endale veepehmendi asetada- mõeldud, tehtud! Alguses tundus elu täielik lill, sest nõud olid ilusti puhtad, duššiotsikud ei läinud umbe ning katlakiviplekke polnud peaaegu mitte kusagil näha. Ainuke asi, mis häiris oli see, et ka veele tekkis teine maitse ja seda mitte meeldivuse suunas. Samas suhteliselt lepliku inimesena harjusin ka sellega kiiresti. Aga siis sai juhuslikult meie kraanivesi uuesti kontrolli saadetud ning saadud tulemustest olin ma suures hämmingus. Nimelt oli meie kraanivesi nüüd LIIGA PUHAS. Jah, just! Liiga ära puhastatud kõigist vajalikest mineraalidest ja tänu sellele ei ole kindlasti soovitatav meie kraanivett suures koguses igapäevaselt tarbida, eriti väikelastele (beebidele piimasegude valmistamiseks?) pakkuda. Tõenäoliselt lühiaegse ja väikse koguse tarbimise puhul ei teki mingeid probleeme, kuid pikemaaegselt ja suured kogused kurnavad organismi päris korralikult. 

Tõsise kanaemana sai mulle siis selgeks, et oma pisikesele lapsele ma seda vett söögiks ja joogiks pigem ei paku. Aga see tähendas seda, et nüüd tuli poest 5l nõudega vett koju vedada või siis tuua seda näiteks vanemate juurest. Üpriski tüütu tegevus. Tuli ette ka juhuseid, et saatsin mehe kell 10 õhtul ema juurde vee järgi, sest avastasin, et mul pole lapsele millegagi järgmine päev süüa teha. 

Enda kraanivee tarbimist piirasime samuti. Ja tavaliselt vett juues lahustasime selles eelnevalt paar hiimalaja soola kristalli. Eks tänu sellele sai ka rohkem hakatud poest mineraalvett ostma (mulle just eriti maitsevad joogid, mis on gaasilised) ning lisaks erinevaid limpse ja mahlasid tarbima. Meie eriline lemmik on Coca Cola Ziro- rahuldab janu, magusaisu ja samas ju kaloreid ei anna. Aga jaaa, ma tean, et tervislikkusest on siin asi kaugel. Seda piinlikum on nende koguste üle, mis vahepeal seda joodud sai.

Ja nüüd olen ma leidnud enda jaoks sellele kõigele alternatiivi. Rentisin koju veeutomaadi. Ma loodan, et keegi ei võta nüüd järgnevat juttu reklaamina, sest midagi ma siin selle kirjutamise eest ei saa (kuigi tore oleks laugh). Väga paljudes avalikes asutustes on olemas veeautomaadid ja vanasti tean, et nendest tuli ikka külm ja soe vesi. AGA nüüdseks on olemas juba ka automaadid, kust on võimalik gaseeritud vett saada. Ühel oma tööpäeval suundusin siis töö juures oleva veeautomaadi juurde, et oma pudelit täita ja avastasin, et sealt tuleb ka gaseeritud vett. Pikalt ei pea mõtlema, et täitsin oma pudeli ära just selle veega. Ja uskumatu, kui hea see oli! Mõnusalt külm ja piisavalt gaasiline- nii värskendav. Ja siis tekkis mulle mõte, et nii hea oleks, kui endal kodus ka selline masin oleks. Põikpäine nagu ma siis olen, seedisin seda mõtet mõned päevad ja asusin siis internetist uurima, et mis firmad selliseid asju pakuvad ja palju see lõbu kõik maksma võiks minna. Jõudsin siis endale sobiva firmani ning küsisin neilt hinnapakkumist. Üsna suur oli minu imestus, kui selgus, et neil on just parasjagu käimas kampaania, mille raames on sellise seadme rent järgnevad kaks kuud tasuta ning maksma peab vaid vee eest. Ise olin ma nüüd enamgi kui kindel, et see seade meile koju tuleb, eriti kuna tegu oli kevadega ja ees oli soe suvi, kus kodus aias tööd tehes on nii hea minna ja võtta mõnus jahutus. Õnneks ei pidanud ma ka mehele väga pikalt pinda käima. Lepinguga mingit kohustus ei kaasnenud, tarbida võin vett ükskõik kui palju või vähe ning võin seadme iga kell tagastada. Samuti on sedame hooldus ning gaasiballooni vahetus/täitmine nende poolt ja tasuta.

Mina võin öelda, et olen küll väga rahul ja kindlasti olen nüüd sellel suvel oma igapäevast vee tarbimise hulka suurendanud. Kui rääkida maksumusest, siis tõenäoliselt kulus meil iga kuu umbes sama summa karastusjookidele, mahladele ning mineraalvee ostmisele. Seega arvan, et meie pere isiklikult finantsiliselt sellest palju kaotanud pole. Tavaliselt võtan ka linna oma väikse veepudeliga kodust gaseeritud jahedat vett kaasa ning vesi püsib pudelis ideaalselt gaasiline terve päeva. Poest pudelivett ostes on üsna tavaline probleem see, et pudeli lõpp kipub lahtuma ja pole enam nii meeldiv? Seda probleemi nüüd enam pole, sest vesi on alati ühtlaselt jahe ja gaasiline. 

Kas kellelgi teist on ka selliste masinatega kokkupuudet? Mis on teie arvamus? Kuidas teie piisavalt vett suudate tarbida?

 

Siiralt teie,

K.T.

 

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!Eat, sweat & get fit
4511 lugemist / 3 fänni
Minust

Olen 29aastane pereema, kes kõikide oma kohustuste kõrvalt üritab leida endas piisavalt motivatsioooni, et elada tervislikku eluviisi- Fitlapi eluviisi.

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

Fitlap motiveerib, juhendab ja suunab tervisliku elu poole, kuid samal ajal annab nii suure valikuvabaduse teha ise otsuseid.

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!
Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Soovid langetada kaalu ja saavutada oma unistuste keha? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva