136962 kasutajat 547 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Toitumiskava superpakkumine - 43 %

Missugust mineraalvett osta?


Tere taas!

Mulle jäi täna oma raamaturiiulil silma selline raamat, "Normaalne söömine" M.Zilmer, U.Kokassaar, T.Vihalemm:

 

Võtsin siis raamatu ajaviiteks ette ja sirvisin natuke. Seal on tegelikult hästi palju põnevat ja tarka kirjas, sest autoriks on tarks mees, kes jagab oma tarkust tänapäeval ka arstidele ehk siis kogu sisu peaks olema teaduspõhine ning faktidel põhinev.

Täna süvenesin raamatus rohkem vee teemale ja eriti huvitav tundus lõik selles, kuidas osad inimesed võiksid poodides vaadata, et millist mineraalvett nad ostavad. Järgnevalt toon raamatust välja mõned lõigud. Ehk on ka kellelgi teisel sellest infost abi ning tuleb see uue ja huvitavana?

 

 

 

"Suur osa pudelitesse villitud mineraalvetest on küllastatud süsihappegaasiga E290, mis veega reageerides moodustab nõrga ja suhteliselt ebapüsiva happe. Viimasel on konservandina bakterite paljunemist pärssiv toime. Kihiseva vee joomisel tundub jook jahedamana ning mõjub joojale värskendavalt ja karastavalt. Gaseeritud joogid ergutavad seedekulgla limaskesti, aitavad kaasa seedenäärmete talitluse kiirenemisele, tõhustavad soolte peristaltikat ning soodustavad toitainete ja vee imendumist. Hommikul enne sööki joodud klaasitäis jahedat gaseeritud mineraalvett soodustab soolestiku tühjenemist ja aitab vältida kõhukinnisusest tulenevaid hädasid.

Kuid gaseeritud jookide nautimisel on ka teatud probleemid. Mineraalveest eralduv süsihappegaas mõjutab limaskesti. Eriti ärritavalt võib see mõjuda mao limaskestale. Järelikult peaks kroonilist gastriiti või mao haavandtõbe põdevad haiged vältima gaseeritud vee joomist. Rohke gaasisisaldusega vee joomine tekitab probleeme ka tervetele inimestele, tekitades mao limaskesta ärritamisel näljatunnet, soodustades röhitsemist ja kõhupuhitust. Kuidas suhtus meie organism toiduainetest saadavasse süsihappegaasi? Mõõdukas koguses neutraalselt, kuna tegu pole kehavõõra ühendiga.

Mõned põhjused miks normaalne sööja uurib veepudeli silti?

Villitud looduslikud mineraalveed jaotuvad soolsuselt kolme põhirühma. Esiteks, väga madala mineraalsoolade sisaldusega veel (sooli alla 50mg/l). Teiseks, madala mineraalsoolade sisaldusega veed (sooli alla 500mg/l). Kolmanda rühma moodustavad kõrge mineraalsoolade sisaldusega veed (sooli üle 1500mg/l). Etiketil võib leida olulist teavet ka konkreetsete keemiliste elementide või ühendite sisaldusest vees. 

Naatriumivaeseks loetakse mineraalvett, milles on teda alla 20mg/l. Müügil on ka selliseid mineraalvee sorte, mis on praktiliselt naatriumivabad. Kõrge vererõhuga isikud peaksid vältima naatriumirikaste (sisaldus üle 200mg/l) mineraalvee joomist.

Kaaliumi leidub leidub teatud määral peaaegu kõikides mineraalvetes, oluline on aga tema kogus. Suhteliselt rohkesti on teda kunstmineraalvetes (mündades kuni 100mg/l). Looduslikud mineraalveed eriti kõrge kaaliumisisaldusega silma ei paista (tavaliselt 5…20mg/l). Kaaliumirikkad veed on eriti kasulikud.

Ka magneesium on bioelement, mille vajadust mineraalveed aitavad katta. Magneesiumirikkad (50mg või rohkem liitris) veed on kindlasti tervislikud. Teatud mineraalveed paistavad silma suurema kaltsiumisisaldusega (vähemalt 150mg/l). Paljud meil müügil olevad mineraalveed on rohke kloriidisisaldusega (rohkem kui 200mg/l).

Mikroelementide sisaldusele mineraalvees tuleks pöörata erilist tähelepanu, sest neid elemente vajab organism sageli palju väiksemates kogustes, võrreldes mõne mineraalvee koostisega. Näiteks raualikkad mineraalveed sisaldavad üle 1mg rauda liitris vees. Pidev liigne raud tekitab probleeme (südame- ja veresoonkonna haigused, kõhunäärme kahjustused jne)."

 

Vot selline sai siis see kolmapäevane tarkusetund laugh. Loodan, et leidus ka neid, kes viitsisid kogu jutu läbi lugeda ja said uut ja põnevat teada smiley.

 

Siiralt teie,

K.T.

 

 

 

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!Eat, sweat & get fit
5288 lugemist / 3 fänni
Minust

Olen 29aastane pereema, kes kõikide oma kohustuste kõrvalt üritab leida endas piisavalt motivatsioooni, et elada tervislikku eluviisi- Fitlapi eluviisi.

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

Fitlap motiveerib, juhendab ja suunab tervisliku elu poole, kuid samal ajal annab nii suure valikuvabaduse teha ise otsuseid.

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!
Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Fitlapi toitumiskava on hea lahendus vapustava vormi saavutamiseks? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva