Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Jätkame vee teemal. Mida tasuks tervise huvides meeles pidada?

Väike haridusnurk! Jätkan eelmise postituse lainel ning kirjutan siia sellest vanast heast raamatust mõne punkti, mida tasuks alati meeles pidada!

  • Erinevalt teistest jookidest ei anna vesi organismile kaloreid, kuid on inimorganismile hädavakalik toitaine. Veeta suudab inimene elada vaid lühikest aega.
  • Vananenud ja roostetavad torustikud ning veetarbimise üldvähenemine põhjustavad kraanivee ebameeldivat lõhna, maitset ja hägusust, See vesi on tervisele otseselt kahjulik. Neil juhtudel tuleks tarbida pudelivett.
  • Kindla keemilise koostisega vee tarbimine aitab reguleerida ka organismi mienraalainevahetust. Tavaliselt eelistatakse suure kaaliumi- ja madala naatriumisisaldusega vett, mis aitab organismist eemaldada liigse naatriumi. Liigne naatrium ähvardab organismi tursete ja geneetiliselt ebasoodumuslikke inimesi ka kõrge vererõhktõvega. Nüüdisajal on eluõiguse omandanud samuti kaltsiumirikkad mineraalveed, milles nähakse ühte võimalust luude hõrenemise ennetamiseks.
  • Mineraalvesi on sobilik ka toidu valmistamiseks. Nii kasutatakse mineraalvett mitmete jookide lahjendamiseks, kastmete valmistamiseks, suppide keetmiseks ja isegi inikutoitude valmistamiseks. Tõsi, viimasel juhul on kehtestatud tarbitavale mineraalveele erinõuded.
  • Rohke higistamise korral on mineraliseeritud vesi ideaalne jook, mis taastab organismist väljutatud soolade varud. Juues mineraalvett, korvate higistamisel kaotatud vedeliku ja mineraalelemendid.
  • Pole mingit vajadust juua 8 klaasitäit vett päeva jooksul. Mõnevõrra suurem veetarbimine on aga kindlasti kasulik. Eriti sobib see saleduskuuri järgivatele, sest nii mõnigi kord, kui om vastupandamatu soov midagi näksida, aitab esmast näljatunnet leevendada klaas mineraalvett. Ega ilmaasjata ei ole mineraalvee joomine ja pihustamine nahale äärmiselt populaarne just modellide seas.
  • Parim janukustutaja on puhas ja jahe joogivesi. Mineraalvesi aitab toitu paremini nautida, sest toidu kõrvale tarbituna teravdab ja võimendab ta maitseaistinguid. Mineraalvesi üksi ei asenda ega korva täisväärtuslikku ja tasakaalustatud toitumist.
  • Spetsiifilise koostise ja toimega mineraalvee meelevaldne kestev liigtarbimine toob organismile kasu asemel kindlasti kahju. PÕhjuseks on mitmete mikroelementide liig, millega kaasnevad erinevad tervisehäired.
  • Seedekulgla haavandite all kannatavatele inimestele on gaseeritud jookide tarbimine vastunäidustatud. Arvestama peaks seda, et kestev väga rohke ülemäärane vee tarbimine koormab südant ja neerusid.
  • Looduslikud mineraalveed on kaubad, millele ei tohi lisada E numbrikoodiga aineid ehk lisaaineid. Erandiks on mineraalvete karboniseerimine, mille käigus lisatakse süsihappegaasi (E290)."

 

Siiralt teie,

K.T.Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse