136962 kasutajat 547 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Toitumiskava superpakkumine - 43 %

Jätkame vee teemal. Mida tasuks tervise huvides meeles pidada?


Väike haridusnurk! Jätkan eelmise postituse lainel ning kirjutan siia sellest vanast heast raamatust mõne punkti, mida tasuks alati meeles pidada!

 • Erinevalt teistest jookidest ei anna vesi organismile kaloreid, kuid on inimorganismile hädavakalik toitaine. Veeta suudab inimene elada vaid lühikest aega.
 • Vananenud ja roostetavad torustikud ning veetarbimise üldvähenemine põhjustavad kraanivee ebameeldivat lõhna, maitset ja hägusust, See vesi on tervisele otseselt kahjulik. Neil juhtudel tuleks tarbida pudelivett.
 • Kindla keemilise koostisega vee tarbimine aitab reguleerida ka organismi mienraalainevahetust. Tavaliselt eelistatakse suure kaaliumi- ja madala naatriumisisaldusega vett, mis aitab organismist eemaldada liigse naatriumi. Liigne naatrium ähvardab organismi tursete ja geneetiliselt ebasoodumuslikke inimesi ka kõrge vererõhktõvega. Nüüdisajal on eluõiguse omandanud samuti kaltsiumirikkad mineraalveed, milles nähakse ühte võimalust luude hõrenemise ennetamiseks.
 • Mineraalvesi on sobilik ka toidu valmistamiseks. Nii kasutatakse mineraalvett mitmete jookide lahjendamiseks, kastmete valmistamiseks, suppide keetmiseks ja isegi inikutoitude valmistamiseks. Tõsi, viimasel juhul on kehtestatud tarbitavale mineraalveele erinõuded.
 • Rohke higistamise korral on mineraliseeritud vesi ideaalne jook, mis taastab organismist väljutatud soolade varud. Juues mineraalvett, korvate higistamisel kaotatud vedeliku ja mineraalelemendid.
 • Pole mingit vajadust juua 8 klaasitäit vett päeva jooksul. Mõnevõrra suurem veetarbimine on aga kindlasti kasulik. Eriti sobib see saleduskuuri järgivatele, sest nii mõnigi kord, kui om vastupandamatu soov midagi näksida, aitab esmast näljatunnet leevendada klaas mineraalvett. Ega ilmaasjata ei ole mineraalvee joomine ja pihustamine nahale äärmiselt populaarne just modellide seas.
 • Parim janukustutaja on puhas ja jahe joogivesi. Mineraalvesi aitab toitu paremini nautida, sest toidu kõrvale tarbituna teravdab ja võimendab ta maitseaistinguid. Mineraalvesi üksi ei asenda ega korva täisväärtuslikku ja tasakaalustatud toitumist.
 • Spetsiifilise koostise ja toimega mineraalvee meelevaldne kestev liigtarbimine toob organismile kasu asemel kindlasti kahju. PÕhjuseks on mitmete mikroelementide liig, millega kaasnevad erinevad tervisehäired.
 • Seedekulgla haavandite all kannatavatele inimestele on gaseeritud jookide tarbimine vastunäidustatud. Arvestama peaks seda, et kestev väga rohke ülemäärane vee tarbimine koormab südant ja neerusid.
 • Looduslikud mineraalveed on kaubad, millele ei tohi lisada E numbrikoodiga aineid ehk lisaaineid. Erandiks on mineraalvete karboniseerimine, mille käigus lisatakse süsihappegaasi (E290)."

 

Siiralt teie,

K.T.

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!Eat, sweat & get fit
5290 lugemist / 3 fänni
Minust

Olen 29aastane pereema, kes kõikide oma kohustuste kõrvalt üritab leida endas piisavalt motivatsioooni, et elada tervislikku eluviisi- Fitlapi eluviisi.

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

Fitlap motiveerib, juhendab ja suunab tervisliku elu poole, kuid samal ajal annab nii suure valikuvabaduse teha ise otsuseid.

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!
Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Fitlapi toitumiskava on hea lahendus vapustava vormi saavutamiseks? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

 • Täida ankeet
 • Liitu
 • Hakka kaotama keharasva