129538 kasutajat 526 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Toitumiskava uue aasta pakkumine - 43 %

Mida oligi tarvis tõestada


Kui teha statistikat, millisel teemal kõige rohkem siin blogisid kirjutatakse, siis mulle tundub, et motivatsioon asuks selles TOP-is üsna eesotsas. See on üks asi, millega siin kõik vist vähem või rohkem maadelnud on ja seega kaalulangetuse valdkonnas üsna universaalne teema.

Blogivõistluse aegset sagimist jälgides on isegi natuke naljakas märgata (andke mulle andeks, aga kogu see selleaegne sagimine on minu jaoks natuke naljakas 🙂 ),  kuidas pea iga osaleja ühe postituse varem või hiljem teeb motivatsiooni teemal.  Ja kedagi ei saa siin isegi ideevarguses süüdistada,  sest see va MOTT mõlgubki meil kõigil meelel.

Ka mina olen varemgi motivatsioonist oma blogis kirjutanud, aga tundub, et see teema ei ammenda end iial. Inimesi motiveerivad erinevad asjad ja kindlasti oleneb see ka konkreetsest eesmärgist. Kaalulangetusele tõukab meid eeskätt ilmselt vastuvõetamatuks tõusnud kaalunumber, aga kaua sellest motiveerimiseks ei piisa. Mulle tundub vahel blogisid lugedes, et numbrile keskendumine võib oma pinge tekitamisega lausa kaalulangetusele häirivalt mõjuda. Number mõjutab loomulikult mindki (blogi lõpus veel naerate mu üle 🙂 ),  aga olen oma suuremad motivatsioonipuhangud saanud just teistest asjaoludest.

Olen mõelnud,  milles asi, et 1,5 aastat Fitlapi seltsis tunnen end hoopis teisiti, kui varasematel kaalulangetusaktsioonidel oma elus ja vastupidiselt eelnevatele ei tunne ma siiamaani mingit tüdimust,  vaid süvenevat veendumust, et nii võib ju täitsa elada 🙂 Paljude muutuste kõrval on üks suur ja väga oluline erinevus minu elus varasemate aegadega võrreldes. Õigemini kaks, esialgu veel pisikest, kuid järjest suuremat…

– Mul on lapsed.
Kaks pisitütart, kes on muutnud mu elu rohkem, kui isegi endale vist tunnistada oskan. Mitte tingimata
paremaks, aga lihtsalt hoopis teistsuguseks. Ma ei tea, kas ma oskasin ette kujutada seda tunnet, mis valdab peale esimese lapse sündi.. Suur armastus, seda loomulikult, mida võibki oodata. Aga selle kõrval tohutu vastutustunne selle pisikese inimese ees ja pärast, kes ainult minu (noh, muidugi minu ja veel ühe inimese 🙂 ) tahtel ja otsusel siia ilma sündis. Ülim tahtmine anda talle eluks kaasa lihtsalt KÕIK, mis vähegi võimalik anda.

Huvitav, et selle juures ei tule tervislik eluviis sugugi esimesena pähe. Võibolla alles Fitlapiga tegeledes ja tunnetades, kuidas mu enda mõttejoonised on siin muutunud, olen aru saanud, KUI oluline see aspekt tegelikult on. Ma ju TEAN, mida tähendab ühe tüdruku jaoks (kindlasti ka poisile, aga ise oskan tüdruku seisukohalt rääkida) kaaluprobleemid ja kui selle osa, mis vähegi geenidest oleneb, on nad nagunii minult saanud (see pole vormis püsimist soodustav…), siis toidulaua koha pealt proovin lihtsalt teha nii hästi ja palju kui võimalik.

Hetkel ma näen küll, et kui isegi lapsed pole sageli nõus kavatoite sööma (eriti suurem tüdruk, pisem on neid maitsnud alates sellest, kui üldse rinnapiimale lisa hakkas saama 🙂 ), siis näiteks kommi meil igapäevaselt kodus pole. Hiljuti just oli juhtum, kui vanaema lastele kommi andis, jäin mõttesse, et ei mäletagi, millal nad said viimati neid?
Viimase jutu mõte polnud nüüd, et kommid on saatanast 🙂 Ma isegi ei keela neid sihipäraselt, aga see illustreerib siiski, kuidas minu enda toitumisharjumuste muutus on lastele minu meelest positiivset mõju avaldanud.

Muidugi ei taha ma samas seda, et lastele minult see ülejäänud “kaalupaanika” üle kanduks. Mulle õnneks sobib 1-2 korda nädalas kaalumine (enamjaolt 🙂 ) ja seda vast võivad lapsed ka pealt näha. Suurt kaalu üle vingumist üritan laste kuuldes mitte teha. Sest see on lihtsalt hämmastav, kuidas kuskil 2-aastaseks saades muutub üks pisike tegelane piltlikult öeldes nagu pesukäsnaks ja imeb kõik endasse, mida kuskil näeb-kuuleb – muidugi, et kõige ebasobivamal hetkel seda taasesitada 🙂 . Suurem tüdruk teatab ikka aeg-ajalt (tavaliselt kõige kiiremal momendil), et temal on ju veel kaaluda vaja! Viimasel ajal kaalub ta oma sõnul “Kakskümmend meetrit” 😀

Samas leian, et teiste inimeste najal – olgu need siis isegi need kõige pisemad ilmsüütud tegelased, kelle silmist-suust võib vaid tõde kuulda – end pikalt motiveerida ei saa. Samamoodi ei saa vastutust oma “missiooni” eest panna võibolla küll samal teel olevale kaaslasele – et vastu pidada ja sihile jõuda, peab see tulema enda seest.

Sellest (ja sellest naljakast asjast ka) aga edaspidi…..

*Pilt on illustreeriv 🙂

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!Carmen Rac
38608 lugemist / 45 fänni
Minust

Olen Fitlapi abil langetanud 14 kg ja alates 2016.a. augustist katsun tulemust hoida - olen kaalu säilitaja.The story continues :)

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

Sest olles end kurssi viinud selle toitumiskava koostamise põhimõtetega, olen kindel, et toidulaud on mitmekesine, tervislik ja maitsev. Paar korda nädalas aja võtmine päevamenüüde ülevaatamiseks säästab energiat igapäevase peamurdmise arvelt, mida küll nüüd süüa teha. Ning kui toidukorrad läbi mõeldud, kulub poeski söögile veidi vähem, ära jäävad ka impulsiivsed ostud. Rääkimata imelisest asenduste ja retseptide vahetamise süsteemist ning sellest, et Fitlapi abil olen saanud elu parimasse vormi.

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!
Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Soovid langetada kaalu ja saavutada oma unistuste keha? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva