136982 kasutajat 547 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Toitumiskava superpakkumine - 43 %

Areng jõusaalis


Hei sõbrad sportlased 🙂

Nagu te teate käin ma septembrist saadik jõusaalis. Alguses käisin Märjamaal ja kolm korda nädalas. Poeg aitas mul õppida selgeks mõned harjutused ja neid ma seal tegin tunde järgi raskusi tõstes. Trenn kestis umbes 1,5 tundi. 

Jõulude ja aastavahetuse vahel käisime Tervise Paradiisis puhkamas ja minu puhkuse hulka kuulus ka kaks ringtreeningut jõusaalis ning ma sain aru, et ma pean oma treeningud uuele tasemele viima. Võtsin ühendust Raplas asuva Sadolini Spordikeskusega lootuses, et seal asuvas korralikus jõusaalis on ehk koha peal treener, aga nii see muidugi polnud. Õnneks sattusin ühe vahva adminni otsa, kes andis mulle ühe eratreeneri kontaktid ja mul ei jäänud muud üle, kui meilisin talle.

Kohtusime jaanuari alguses (äkki oli 5. jaanuar) ja ta koostas mulle viie nädala treeningkava. Paigas olid korduste ja seeriate arv, aga raskust pidin tõstma ise vastavalt enda enesetundele. Olen nüüd viis ja pool nädalat käinud iga nädal neli korda Raplas jõusaalis oma kava tegemas ja tunnen end…kuramuse hästi! 😀 Ma naudin seda trenni sajaga! Ma olen võtnud suhteliselt rahulikult, st ma pole meeleheitlikult üritanud raskusi tõsta. Kui ikka tunnen, et hetkel käsilolev raskus viimase seeriaga võtab keha värisema, siis järelikult see ongi hetkel minu lagi. Samas ei ole ma ka mugavustsooni jäänud, vaid annan endast ikkagi koguaeg maksimumi. Olen kõikidel harjutustel kasvõi natukene raskust tõstnud (lisaks kordustele ja seeriatele). Toon ära oma treeningkava:

1. Ellipse alustasin level:1 10 minutit, praegu level:3 10 minutit

2. Ülatõmme rinnale plokkseadmel alustasin 29,6kg 10×3, praegu 34,3kg 12×4

3. Rinnapress, pikihoie alustasin 18kg 10×3, praegu 25kg 12×4

4. Lai kükk hantlitega alustasin 12,5kg 12×4, praegu 17,5kg 12×5

5. Plokkidel ette kallutatuna seljatõmbed kitsa otsikuga alustasin 32kg 12×3, praegu 41kg 12×4

6. Istudes vahelduv õlapressid ülesse hantlitega alustasin 5+5kg 12×3, praegu 7+7kg 16×4

7. Vahelduvväljaasted taha üle mati, raskus käes alustasin 8kg 14×3, praegu 10kg 14×5

8. Triitsepsite plokkidel sirge otsikuga alustasin 23kg 12×3, praegu 27 kg 12×4

9. Kõhulihastele plokkseadmel lai ja kitsas jalgade asend alustasin 23kg 12×3, praegu 34,2kg 16×4

10. Rippes põlvede rullimine ülesse alustasin 10×3, praegu 14×4

11. Kerepöörded alustasin 23kg 12×4, praegu 27kg 14×4

12. Reite lähendaja alustasin 18kg 12×3, praegu 27,3kg 14×4

13. Reite eemaldaja alustasin 18kg 12×3, praegu 27,3kg 14×4

14. Keretõsted alustasin oma keha raskus 12×3, praegu 8kg 14×4

15. Istessetõus alustasin 12×4, praegu 14×5

16. Lendamine hantlitega alustasin 3kg 10×3, praegu 3kg 10×4 (olen ainult ühe nädala seda harjutust teinud)

17. Ellipse alustasin level:1 10 minutit, praegu level:3 22 minutit

Järgmine reede kohtun uuesti oma treeneriga, kes uuendab mu kava, sest osad lihasgrupid ei saa nii palju koormust kui teised ja nii võib tekkida lihaste düsbalanss. Mul on kuidagi väga hea ja turvaline olla, kui tean, et keegi jälgib mu arengut ja mu tööd, sest kardan ise üle pingutada ja vigastusi saada. Eriti hea on see, et kõik uued harjutused saab treeneri valvsa pilgu all ära õppida ehk siis valesti tegemise võimalus väheneb tunduvalt. Ülepingutamisega on muidugi nii ja naa…. ikka kipun sinna äärmusesse minema, ma kohe ei oska muudmoodi. Tänane trenn kestis 2 tundi ja 50 minutit (koos venitusega), kalorikulu oli kella järgi 1145kcal. Aga ma olen peale trenni nii väge täis ja õnnehormoonid on laes, et kogu see vaev ei tundu üldse vaev. 

Treener oli mu viie nädala arenguga rahul, ütles, et ma olen väga tubli 🙂 Ja seda mul oligi vaja kuulda 🙂 Ainuke asi, mis mulle üldse ei meeldi, on need seinast seina peeglid jõusaalis – siis ma muudkui vaatan, kui paks ma olen 😀 Igatahes ma ei oleks mitte kuangi uskunud, et ma päriselt hakkan nautima jõusaali! Ma lähen iga päev, kui on lihastrenn, rõõmuga trenni ja pole veel kordagi tundnud, et issand, ma ei viitsi, jaksa, taha. Tahan! Nii väga tahan!

Kellele mis, eksole? Mairele jooga, Helenile suusatamine… Mina müttan kõige rohkem jõusaalis (muul ajal jooksen, suusatan, kõnnin, ujun). Ma tunnen kohe, kuidas ma olen energiat täis, lausa plahvatusohtlik 🙂 Peaks seda kuidagi ära kasutama…. 

Head trennitamist, sõbrad fitläpparid! 

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!Ennike
33498 lugemist / 44 fänni
Minust

Olen naine (38a), mis pole sellises keskkonnas eriline vahemärkus, sest üldmulje ongi väga naisterohke. Igasuguste keskmiste ja kehmassiindeksite ja muu statistika järgi olen normaalkaalus, kuid minu enda arvates on mul mõned kilod ikka üleliia, kuid ka see ei ole mingi eriline näitaja naiste seas. Ma isiklikult ei tunne ühtegi naist, kes oleks oma kehaga lõpuni rahul. Hetkel olen 163cm pikk ja kaalun 50,5kg. Mul on lapsed, kes on mulle ainult ja ainult suureks rõõmuks. Ma ei osta kunagi poest poolfabrikaate ega ka valmistoite, sest ma pean teadma, mida ma söön ja mida ma oma lastele süüa annan. Seega kõik kotletid, kastmed, salatid, koogid - kõik teen ise. Või teeb mees, kes on ülemõistuse hea kokk. Me elame aktiivset ja sportlikku elu. No ikka keskmisest eestlasest aktiivsemat, sest meie perel on üks kiiks - me ei armasta vaadata televiisorit, seetõttu või meid pigem leida kuskilt loodusest.Meie peres on keerulised söögilood. Üks lastest on ülitundlik igasuguste toiduainete suhtes ja seetõttu peame süüa tegema tavaliselt kahte erinevat rooga, sest ülejäänud pereliikmed ei jaksa neid väljavalitud mõnda toitu lõpmatuseni süüa. Kõik see trall ümber söögi ja juhusliku reklaami nägemise viis mind kokku Fitlapiga ja ma arvan, et olen selle keskkonnaga seotud nüüd ülejäänud kogu oma elu, mis kõigi optimistlike lootuste järgi peaks kestma umbes 90 eluaastani :) Miks Fitlap - sellest kirjutan ma aga pikemalt mõnes blogipostituses.

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

Fantastiline programm! Ma ei pea muretsema mitte millegi pärast, kõik töö on minu eest juba ära tehtud. Minu mureks on toidud neli korda päevas valmis teha ja ära süüa. Ja toidud on head! Eriti vahva on see, et maiasmokad saavad edasi maiustada, sest FitLapis on suur hunnik magustoitude ja kookide retsepte. FitLap ei ole dieet, see on elustiil!

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!
Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Fitlapi toitumiskava on hea lahendus vapustava vormi saavutamiseks? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva