Toitumiskava 3 päevaks tasuta! Kasuta kohe
Sulge

Uus koogiretsept ja koduselveri letis polnud Otto pagari kohupiimapastat … 14

Neetud küll. Ma tean küll, et ei ole ehk arukas retsepti muutmisega jamada ja Otto pagari kohupiimapasta asemel 3% kohupiimapastat (Alma vist?) kasutada. Aga kui pole aega mööda poode tuiata …. Tegelikult teadsin ju ette, ise ostan pidevalt seda kolmeprotsendilist kohupiimatoru sealt ja Otto pagarikohupiim pole silma jäänud. Kuigi ega see polegi torus vaid 400 grammises topsis. Otto toorjuust seal igatahes seisis ja minust kahjuks sinna jäi ka, jube kaloraaz võrreldes torupastaga. Võtsin ikkagi 4 torutäit kolmeprotsendilist 🙂 No annan igataghes teada, kuidas välja tuleb. Hetkel jahutan kaerahelbepõhja ja samal ajal viskasin juba kuuma ahju kana kintsutükid porgandi ja kartuliga, et mitte uuesti ahju soojendada.  Igatahes sai 100 grammi mee ja teelusikatäie piparkoogimatseainega kilo kakssada kohupiima mõnusalt magusaks. Tänaõhtune hiline toidukord tuleb igatahes piparkoogimaitseline 🙂 Loodame, et kohupiimapasta on kohupiimapasta ja kook õnnestub. Jumaldan dziiskeike!

Koogi põhja tegin täpselt retsepti järgi. 150 grammi kaerahelbeid segunes 70 grammi õunapüreega väga hästi, massi sai hõlpsalt vormi põhja suruda. Õunapüree tegin oma aia õunanässidest kähku ise valmis.

Mõtlesin septembris, et võiks järge pidada, kuidas mõjub fitlap rahakotile. Mina ei tee oma väikses peres kellelegi ekstra süüa, mehele vaid ostan (või ostan ta ise) vahetevahel vaikimisi tema pesusahtlisse snikerseid, need kaovad sealt samuti vaikselt. Üritasin iga kord ise poes käies ostutshekid poest kaasa võtta (turult tulles kulunud summa üles tähendada) ja palusin seda k kodustel teha. Esimene kuu läks üle kivide-kändude. Ei olnud meeles poes tsekki küsida/võtta  ju 🙂  Igatahes neovembris vist õnnestus kõik ja nii nagu ma aimasin, nii ongi …. raha toidule kulub ikka tunduvalt vähem.  Kui ma veel igapäevaselt kavas oleksin ja kogusega ei patustaks, siis oleks selliseid tulemusi näha, et oioi, ise saleneks, kontoseis kosuks 🙂 Kuid isegi kogu patustamise juures on kõik super. Laps ei virise, kuigi ei viskagi poest tulles koogikarpi lauale või kommikotti leivakappi. kaalust on ta kaotanud silma järgi nii umbes kaks kilo, aga vähemalt juurde ei võta. Tema sööb ära ka koolis pakutava lõuna, muidu vastu ei peaks ja kuna see on tasuta, siis ma vähemalt püüan uskuda, et ta lisaks puhvetist saiaksei ei osta (ei pidavat ostma). Abikaasa sööb ka sama sööki ja on rahul. Nii lihtsalt on ja paistab, et lepib, kui naine ei viska enam pirukaid ja kooke, rasvaseid praade jne laulale. Tema lõunasöögid jätsin toidule kuluvast rahast välja, minu lõunasöögid on fitlapi omad (kui söön väljas, panen summa toidukuludesse kirja). Rahul, vanasti me loopisime ikka valimatult korvi kõik, mis mõnus tundus, liialdasin liha ja muu hea-paremaga ja virisesin, kui sellest lugu ei peetud. Nüüd teeb omale kama, kui midagi head tahab ja on täitsa rahul (no need snikersid pesusahtlis on ka abiks). Teine uus ja ammuunustatud maius on tal leivapudi keefiriga (magus muidugi). Samuti on tal esmaabiks alati suurem pakk viilutatud juust kapis, toimetab sellega.  Õnneks on mul normaalne mees, ta ei ela toidu nimel. Kahjuks ei saa ma oma isudega vahel hakkama, juust on ainuke, mis minust enamvähem puutumata külmikusse jääb (appikene, kui seal oleks kasvõi tavalist keeduvorsti, siis ma pead ei anna …. ). Mina ikka piinlen oma isude käes ja patustan, kuid mitte nõnda nagu veel kolm aastat tagasi, kus iga muremõte sai magusaga (või soolasega, peaasi, et oleks maitsev) maha surutud. 

Igatahes on toidule kuluv raha vähenenud ja tuntavalt. Mõtlen, et peaks tegema eraldi konto, kuhu kannan igal kuul selle summa, mis vanasti rohkem kulus ja ostaks näiteks aasta pärast  selle raha eest midagi koju, kasvõi uue diivani:)

Lähen panen nüüd koogi ahju! 

Korraks tulin tagasi … kohupiima-muna-meesegu oli just paras kogus 26 cm ja mitte kõige madalama (kõrgus ca 6 cm) koogivormi jaoks.

Veel viimane kord tagasi 🙂 Valmis. 3% pasta käib ka … läige olemas, küpses kenasti, näeb välja nagu üks kook peab nägema ja terve maja lõhnab piparkookide järgi.  Eks maitseme kui jahtunud.  

Maitstud. Maitseb tervislikult 🙂 No maitseb tegelikult hästi, arvestades, et põhi ilma võita jne. Ei, tegelikult on hea. Teen kindlasti teinegi kord. Ettevaatust piparkoogimaitseainega, minu teelusikas sai kerge kuhjaga, samas annab see muidu lahjale koogile mõnusa särts

Neljandat korda tagasi 🙂 Lõikasin killukese üleöö külmas seisnud koogist. Täitsa mõnus. Põhi on täna ka maitsekam kui eile õhtul. Piparkoogimaitseainet panin siiski liiast, kui järgmine kord teen (juba retsepti looja Stanislavi soovitatud kohupiimaga), siis jälgin, et ei oleks mingit kerget kuhjakest. Hea vürtsikas jõulukook.

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saleneda ja saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod