Päev 42. Kuidas ma vesiaeroobikas käin

Kaal 65.3 kilo, veidi veel…. veidi veel….

Ma mõtlesin, et selle vesiaeroobika kohta kirjutan eraldi jutu. Aeg-ajalt käin ma vesiaeroobikas (tegelikult on sellel trennil küll mingi peenem nimi, aga olgu see siin tekstis hetkel vesiaeroobika nime all).

Veega on mul suhted sellised kahetised. Kui ma väike olin, siis korralikult ujuma ma ei õppinud. Miks ma seda suviti maal olles ei teinud, kes teab, aga sel ajal kui koolis ülejäänud klass ujuma õppis, olin mina pikalt haige ja ujuma mind ei lubatud. Mis siis tähendab, et minu ujumine oli pidevalt suplemine ja see oli kõik, mida ma oskasin. Egiptuses soolase Punase mere ääres sain hakkama, sest vesi lihtsalt kandis paremini :). Millalgi mu abikaasa õpetas mind veidi, nii et Vene kirvest ma enam ei tee, aga julgen ka sügavamasse vette minna ning suudan ka edasi liikuda. Kindlasti pole selles liikumises suurt graatsiat ja eriti efektiivselt ja kiirelt ma ei liigu, aga mulle hetkel piisab. Samas ma vett ja basseine armastan. Seega mõtlesin, et proovin vesiaeroobikat.

Esimest korda trenni minnes ehmatas mind ära see suur hulk pensionäre ja kartsin, et ma olen vist veidi vales kohas… Kobisin vette ja jäin kuhugi keskele. Trennis anti kõigile kätte mingid vahtkummist asjad, millega siis vees vehkisime. Tunnustan siinkohal kõiki pensionäre, sest mina ausalt oma 20-30 aastat nooremas vanuses pidin korralikult pingutama. Aga nagu Heikki oma blogis kirjutas – trenn peab ikka olema väljakutseid esitav. Kuna tundus, et sügavamal vees olles on väljakutse suurem, siis järgmine kord kolisin sügavamasse vette. No nii sügavale, et sain enam vähem seista nii et nina väljas. Ohoohhooooo, aga seekord ei olnud meil käes hoitavad vahtkummijullad, vaid hoopis basseininuudlid (no need pikad värvilised torud). Käes hoidmisel polnudki väga häda, aga mingi hetk tuli nuudel panna endale jala alla ja siis jalga liigutada.

Mis juhtub veega kui seal midagi liigutada? … tulevad lained :D. Nii ma siis seal sügavas olin – teoorias pidi nina veest väljas olema, aga koos lainetusega oli see võimalik vaid kikivarvul. Ja siis teise jala all on nuudel, mis üritab seda jalga ka basseinipõhjast lahti kiskuda. Igatahes ma ei kujuta ette, mida teised sellest arvasid, aga see trenn ma ikka sulistasin seal absoluutselt ebagraatsiliselt siia sinna pidevalt ümber kukkudes. Aga lõbus oli sellegi poolest ja kuna ma kedagi väga ei seganud (välja arvatud väike pritsimine), siis ma ei stressanud ka. Edaspidi olen leidnud endale pigem veidi madalama koha basseinid, mis muidugi ei tähenda, et ma teinekord nuudlilt ära ei vaju või nuudel mu käest plehku ei pane. Aga tore trenn sellegi poolest ja lähen käin edaspidigi!

PS – teatasin abikaasale, et kui ta naerda tahab, siis tulgu basseini akna taha jalutama kui ma trennis olen. Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod