Päev 34. Tegin end veidi katki.

Hetke kaal ? kg, ehk siis lühidalt öeldes jäi hommikul kaalumata. Kuidagi üliäkiline hommik oli :D.

Sain eile ühe suure rumalusega hakkama. Liigne agarus teadagi on võrdne ogarusega. Ja väike hoiatus: järgnev jutt ei ole just söögilauajutt.

Ma käisin eile jooksmas. Iseenesest ei ole selles mitte midagi erilist, jooksnud ennegi ja loodetavasti jooksen tulevikus ka. Muidu pole mu jooksmises miskit väga erilist, aga üks nüanss on – ma nimelt pean kasutama spetsiaalseid sisetaldu (no nagu Hildur Sokk või nii :D). Raseduse ajal teadagi igasugu kõõlused, sidemed jms pehmenevad. Üks tavaline tagajärg on see, et jalanumber läheb suuremaks (mul läks ka). Aga kuna ma olin raseduste ajal tohutu ja oli suvi ja kandsin palju varbavaheplätusid, siis sain mina endale peale suurema jalanumbri ka äravajunud päkad ja võlvid. Ehk siis kui pikalt jalgadel olla (mida iseenesest on ka jooksmine) hakkavad mul jalad valutama. Lahendus – lasin aastaid 4-5 tagasi spetsiaalsed sisetallad oma tava- ja jooksujalatsitesse teha.

Tundub, et tänaseks on jalad veel muutunud ja kui ma hakkasin paar kuud tagasi vaikselt õues jooksma üle mitme aasta, siis tald kergelt hõõrub. Ja kui lisaks on jalas veel vale sokk (nt selline odav jooksusokk, millel täht L või R on valesse kohta sisse kootud), siis saab endale ilusti toreda vesivilli. Ja ühe sellise ma eelmisel nädalal endale ka hankisin. OK, viskasin valed sokid ära, villiga miskit väga ei teinud, lasin olla. Ilm oli ka minu maitse jaoks veidi liiga arktiline eelmise nädala teises pooles, et õues silgata. Aga eile – ilm ilus, ei liiga palav, ei liiga külm. Olin omast arust tark – panin villile sellise suure silikoonplaastri, mida ma ennegi nii enda kui laste jalahaavade raviks kasutanud. Neid plaastreid tuleb panna puhtale nahale ja siis soojendada käega, et ilusti kinni jääks. Panin soki peale ja tegin sellise 10 km ringi. Ma ei tea, mis põhjusel küll – kas plaaster oli liiga väike või vales kohas või ei pannud seda korralikult peale, aga igatahes oli jooksu lõppedes plaaster end jala ja soki vahele rulli kerinud ja mu villi (ja seda ümbritseva naha katki hõõrunud). Brrr, jube vaade oli!

Käisin apteegis ja varustasin end eile 100 (OK, liialdan, tegelikult vist 5) sorti erinevate plaastritega (ööks, päevaks, suuremad, väiksemad jne) ja tohterdan end. Jooksma vist igaks juhuks ei lähe sel nädalal rohkem, trambin hoopis spordiklubis elliptilise masina peal.Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod