Päev 33. Magusast

Kaal 66.8kg (tõus tõenäoliselt seotud eilse jõutreeninguga, ausalt ei puginud pühapäeval filmi kõrvale õhtul muud kui vabavara köögivilju ja krõbedaid juustuküpsiseid hilisõhtusest söögikorrast).

PS – mu käest küsiti, kui pikk ma olen – 165cm. 

Mul on magusaga sellised kummalised suhted. Igasugu pannkoogid ja saiavormid ja kreemitordid võivad mu poolest maailmas olla või mitte olla. Kava järgides tegin ka ükskord pannkooke, aga peale oma portsu ära söömist leidsin, et see oli liiga palju vaeva sellise vähese naudingu ja väikse koguse eest. Nii et tagasi tavaliste söökide juurde.

Aga…. pange mulle ette üks canelé või siis tiramisu või malva puding… no see saab ikka olema võitlus iseendaga, et ei öelda. Seda küll nüüd eriti tihti ei juhtu, et keegi mul nende maiustega nina all vehkleks, aga itaallaste müügiletist Balti jaama turul käin kaarega mööda. 

Ja siis veel šokolaad. Õnneks on mul vähe vaja ja kui ikka on juhe koos ja tunne šokolaadi järele, siis võtan 1 ruudu tumedat šokolaadi soolakristallidega ning ignoreerin seda pisikest kalorihulka, mida ma sealt endale juurde sain. Ja lähen kavaga lihtsalt rahulikult edasi.

Aga magusaga ja Fitlapi kavaga seoses ei saa kuidagi mööda steviast. Enne Fitlapi ma ausalt steviaga eriti tuttav ei olnud, kuulnud olin. Mingi hetkelise segaduse ajel umbes 10 aastat tagasi kasvatasin ka rõdul (ja ei tarvitatud :P). Varsti peale kavaga liitumist oli ühe pereliikme sünnipäev ning traditsiooniliselt on minu “kohus” teha sünnipäevatort. Selleks, et ma ise ka süüa saaks võtsin ette raamatu “Magusaga kaalust alla” ja surfasin FB toetusgrupis. Põhi müslist tehtud, hakkasin tegema kohupiima-jogurti täidist. Varustasin end laenatud steviaga (mis oli üks neist FB grupis soovitatud brändidest) ja segasin kokku. Lisasin veidi steviat. Ei olnud veel magus. Lisasin veel. Hakkas magusaks minema…. aga sain lisaks kõrvalmaitse! Lõpuks tegin südame kõvaks ja lisasin täidisesse suhkrut (ja muidugi tegin täidist ka juurde, nii et sõime sama torti 3 päeva :D). No ei ole stevia maitse minu (ja mu pere) jaoks. Võib-olla ajapikku tekib mingi tolerants, sest ProFeeli kohupiima saan ma nüüd juba süüa nägu kõveraks venitamata, aga abikaasa tunneb seal siiamaale mingit järelmaitset.

Seega hetkel magustoidud on mu kavast võrdlemisi väljas ja suurt vajadust ei tunne ka (no välja arvatud mu šokolaadinõrkus :D). Võib-olla proovin mõne teise brändi steviat ka (kuigi eks see üks kallis “testimine” ole…).Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod