Toitumiskava 3 päevaks tasuta! Liitu kohe!
Sulge

Ollallaa

Tere jälle!

Kuidas teil tuju on? Mul pole viga. Kevad ja linnulaul ja tärkavad lilled… Nii hea tunde tekitavad. Ja kuidas ma seda sel kevadel eriliselt märkan? Vastus lihtne – ma käin jalutamas. 

Fitlapi facebooki lehel oli millalgi arutelu, kas jalutamine on treening ja kas seda saab arvestada Fitlap programmis treeninguna. Siis jõuti järeldusele, et jalutamine – ei  ega see ikka ole treening. Siit tekibki siis küsimus, kas siis jalutada või mitte? (Ollalla või mitte ollallaaa – no selles enam küsimust küll pole), aga jalutada siis või mitte? 

Mina olen ikka jalutamas käinud. Siis kui aega on. Eriti aprillikuus, kuna liitusin ka väljakutsega – Fitlap jalutab aprillis. Olen sattunud kõndima hilisõhtul, aga ka hommikul või keskpäeval. Jalutan metsas, metsaradadel, metsasihtidel. Ja olen kohtunud nii mõnegi metsloomaga. Metskitsed on juba tavalised kaaslased mu jalutuskäikudel. Tavaliselt nad ikka ehmuvad, kui mind tulemas kuulevad. Ja tormavad eemale. Selle ragina peale ehmun veidi ise ka. Aga kui näen, kellega tegemist, siis jalutan rahulikult edasi. Kord nägin ka põtra. Samamoodi endast mõnekümne meetri kaugusel. Raiesmikel toimetavad sookured. Nemad annavad ikka valjuhäälselt märku, et ma olen neid kõvasti seganud. Ja kui nad ühku tõusevad siis kogu õhk nagu vibreeriks. Nende tiivad on nii laiad, linnud ise suured.  Kord liikus minu ees ka üks väiksem neljajalgne loom. Oli päris väle, tumedat värvi. Vudis piki sihti minu ees päris kaua. Aga lähedale ma talle ei jõudnud, seega ei saanud ka aru, kes ta selline on. Siht lõppes ja loomake läks metsa. Jäigi mõistatuseks, kes ta selline oli. 

Linnulaulu on aga kogu mets täis. Teate ju küll, kevadeti linnud laulavadki palju. Olen ikka mõelnud, et eks laulaks ise ka, kui nii pikalt reisilt koju tagasi jõuaks. Tulevad ju enamus linde päris kaugelt , mõned lausa Aafrika lõunaosast. Laulaks ja tunneks rõõmu kenast kevadest. Olgu siis ilm veidi vilu ja tuuline või soe ja päikesepaisteline. Ja olengi sel kevadel ära kuulnud meie tavalisemad laululinnud: metsvint ja punarind, rästad – nii laularästa, musträsta kui ka vainurästa. Käblikut, talvikest olen kuulnud. Linavästrik on ka tagasi, rõõmustab maja katusel. Kuulsin teda isegi laulmas, muidu teeb lihtsalt tsilp-tsilp, 

Ja nii on ju mõnus jalutada, kuulad linnulaulu, jälgid loomi või linde metsas ja taevalaotuses. Ja kui saad nii, et kilod ka kaovad, mis siis viga. Leia vaid aeg ja mine metsa! Jalutama!Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod